TOHOH: AKTIIVNE ELUVIIS võib sinu suhtele saatuslikuks saada!?

123rf.com
123rf.com

Woman`s Health

Kui räägitakse suhte erinevatest väärtustest, ei pruugi see tähendada nii olulisi teemasid nagu religioon või perekond. Tegu võib olla ka uue harrastusega, mis hakkab aina enam aega võtma ning muutub uueks elustiiliks. 

Kui üks suhte osapooltest hakkab kirglikult sporti harrastama, võib teine mõelda, et miks kaaslane kogu aeg kodunt eemal on ning enam temaga koos aega ei taha veeta. Tegu on valikuga: kuhu tahad oma aega investeerida ja mida sa naudid? Valiku taga on väärtused. 

Elus tuleb ette mitmeid valikuid. Kui üks partneritest hindab mingit väärtust väga oluliselt, kuid teine mitte, hakkab see vaikselt suhet sööma. Samuti kui paari väärtused on liiga erinevad, võib see suhte ära rikkuda. 

Väärtused ei ole esimesed asjad, millest potentsiaalse tulevase partneriga räägitakse. Teises inimeses tekitavad huvi pigem tema välimus, olemus ja käitumine. Väärtused tulevad mängu alles hiljem. Kas ta tõepoolest aktsepteerib sellist maailmapilti nagu minul on, seda, mida mina elust mõtlen?

Väärtused tulevad ilmsiks siis, kui jututeemaks tuleb võimalik ühine tulevik. Millist elu soovitakse elada ja millised eesmärgid sinna kuuluvad? 

Mõnikord tekib raskusi väärtuste ühendamisega. Näiteks kui üks pool on säästlik ja teine mitte. Üks tahab reisida ja teine pigem kodus olla. Üks tahab lapsi ja teine mitte. Sama lugu on ka spordiga. Kui üks partneritest harrastab sporti ja eelistab tervislikke eluviise, kuid teine vedeleb pigem televiisori ees ja sööb hamburgereid, siis pikemas perspektiivis võivad erinevad väärtused suhte ära rikkuda.