Reklaam sulgub sekundi pärast

TOITUMISNÕUSTAJA AIRE KÄNGSEP: ülekaalust vabanemisega oleks pidanud tegelema juba eile

Dr Simeonsi dieet

Ajakiri Buduaar

Aire Kängsep, Dr Simeonsi dieedi peakonsultant ja toitumisnõustaja

Dr Simeonsi dieedi peakonsultant ja toitumisnõustaja Aire Kängsep on alates 2012. aastast aidanud kaalu langetada tuhandetel eestlastel. Uue aasta lubaduste tegemise valguses soovitab ta tähelepanu pöörata ka kehakaalu ning toitumis- ja liikumisharjumuste tervislikkusele.

ÜLEKAAL ON ALAHINNATUD TERVISERISK

Tervise Arengu Instituudi 2020. aasta täiskasvanud rahvastiku tervisekäitumise uuringust selgub, et 31,1% Eesti inimestest on kehamassiindeksi järgi ülekaalulised ning 20,5% rasvunud. „Alkoholi ja tubakatoodete tarbimisest tingitud terviseriskide teadlikkus Eestis on päris hea, kuid lisakilode mõju mõistmisel on veel pikk maa minna. Ülekaal pole vaid kosmeetiline probleem. Kaasneda võivad terviseprobleemid mõjutavad peaaegu kõiki kehaosi, sealhulgas aju, veresooni, südant, maksa, neere, sapipõit, luid ja liigeseid,” sõnab Aire, kes rõhutab tervisliku kehakaalu rolli olulisust tervena elatud eluea pikendamisel.

ESIMENE SAMM ON KÕIGE OLULISEM

Pikaajalise mõjuga muutused ei tule kindlasti üleöö, seetõttu on ülekaalu ja rasvumisega hädas olevate inimeste puhul teadlike otsuste tegemine ajakriitiline küsimus. „Alustama oleks pidanud juba eile, aga täna on ka päev ja see on teine parim variant. Olukorra teadvustamine ja teadlik otsus iseenda huvides tervisliku kehakaalu poole püüdlemiseks on esimene oluline samm, sest psühholoogilised tegurid mängivad tähtsat rolli.” Kängsepa sõnul tasub end erinevate metoodikatega kurssi viia ja leida endale sobilik. „Iga inimene on erinev, seega on mõistlik eelistada lahendusi, mis pakuvad ka personaalset tuge, et küsimuste korral ja rasketel hetkedel oleks võimalik kellegi poole pöörduda.”

RAHULOLU PEEGELPILDIGA TOOB ENESEKINDLUSE

Õnneks võib öelda, et kui kindel siht silme ees, siis teekond ise annab palju motivatsiooni juurde. „Langev kaalunumber, parem tervis ja enesetunne, salenev peegelpilt ja lähedaste toetavad kommentaarid on need, mis protsessi ajal indu juurde annavad. Kui inimene on juba elumuutuseks teadliku otsuse teinud, siis tagasiteed vanade harjumusteni enam pole. Tuleb lihtsalt meeles pidada, et mängus on enda heaolu. Rohkem energiat ja enesekindlus uusi väljakutseid vastu võtta on vaid boonuseks.”

„Lisakilodest vabanemine ei pea olema stressirohke. Kui seada realistlik plaan, järgida juhiseid ja kuulata oma keha, pole toitumisnõustaja toel ühegi eesmärgi saavutamine võimatu.”

Dr Simeonsi dieet on mitmete tuntud inimeste kaalulangetuse saladus!

„Kaalulangetus polnud hull katsumus, vaid kulges igas mõttes lihtsalt – isegi näljatunnet ei esinenud. Pole hunnikut toiduaineid ja retsepte, vaid kindel valik ja reeglid, mis meelde jäävad. Uus eluviis on mõjunud suurepäraselt ja tohutult energiat juurde toonud, nüüd on eesmärk saavutatut hoida tervislikemate harjumuste abil. Õunapäev on kindlasti hea nipp ka edaspidi.”

- Anneli Lahe, -20kg

„Eks iga inimene on erinev – ühele on lihtne, teisele raskem ja peab rohkem vaeva nägema, ent dieet on absoluutselt teostatav ja kuna minule sobis ideaalselt, siis julgen soovitada. Suureks abiks eesmärgi saavutamisel on isiklik konsultant, kelle poole saab alati pöörduda.”

- Monika Tuvi, -14kg

„Ma ei uskunud dieedipaketti tellides, et kaalu on võimalik langetada näljatundeta – pidasin seda pigem müügitrikiks, kuid see vastab 100% tõele ja tegelikkuses on kogu kaalulangetuse teekond olnud äärmiselt kena kogemus. Esimesest nädalast alates oli enesetunne suurepärane ja tervislikemate harjumuste toel püsib tulemus kenasti.”

- Eeva Helme, -18kg

/

„Olen oma kogemuse põhjal Dr Simeonsi dieeti soovitanud mitmetele tuttavatele. Programmiga alustamiseks peab end psühholoogiliselt ette valmistama ja leppima mõttega, et paljudest lemmikroogadest tuleb loobuda. Kindlasti nõuab selle läbimine tahtejõudu ja stabiilsust, kuid kui kõike õigesti teha, saavutab väga kiiresti hea enesetunde ja parema tervise.”

- Tiina Jantson, -10kg

Mis on Dr Simeonsi dieet?
Dr Simeonsi dieet on kiire, lihtne ja ohutu kaalulangetuse meetod, mis on mõeldud eelkõige ülekaalulistele ja rasvunud inimestele lisakilode kaotamiseks varurasvade arvelt. Programmiga on võimalik kaotada 40 päevaga 8–15 kg. Lühema, 23-päevase perioodiga kaob keskmiselt vähemalt 5 kg. Igale inimesele on dieedi ajal määratud isiklik konsultant, kes aitab kohandada dieediprotsessi vastavalt kliendi tervislikule olukorrale veendudes, et ei esine vastunäidustusi. Vajadusel on kliendile terviseküsimustes toeks 40-aastase kogemusega arst-dietoloog dr Natalia Trofimova.

Dr Simeonsi dieedi ajal on päevane toidukogus 1–1,5 kg ehk täiskõhutunne on tagatud ja tänu vajalikele toitainetele ei esine reeglistikku järgides näljatunnet. Kaalulangetuse etapis saab keha taldrikult sööduna ja lisaks oma varurasvadest kombineerituna päevas 2000–4500 kcal, sõltuvalt algkaalust. Kaalulangetuse tempo sõltub personaalsest ainevahetusest, tervislikust, füüsilisest ja psüühilisest üldseisundist.

Lubatud toiduainete valik on piiratud, ent selles leidub suurel hulgal köögivilju, erinevaid valguallikaid, näkileibu ning puuvilju ja marju. Dieedi läbimine ei nõua täiendavat füüsilist koormust ning kaalunumbri hoidmiseks annab parimad eeldused kaalulangetuse järgne stabiliseerimise etapp. Tasakaalustatud toitumise põhimõtete omaksvõtmine on kindlasti pikas perspektiivis oluline, seetõttu saab iga kaalulangetaja ka vajalikud teadmised peale dieeti oma tavaellu kaasa.

Tutvu lähemalt ja küsi lisa www.simeonsidieet.ee

Rahulolugarantii! Reeglitejärgsel tegutsemisel toimib Dr Simeonsi dieet väga hästi. Kui leiad 14 päeva jooksul, et meetod ei sobi sulle, saad 100% raha tagasi.