Troopiline vili, mis on 500% tõhusam kui köhasiirup

8 kommentaari
Troopiline vili, mis on 500% tõhusam kui köhasiirup

See troopiline vili saabus Lõuna-Ameerikast Euroopasse juba Kolumbuse merereiside ajal, olles tol ajal prestiiži märgiks, mida toodi lauale vaid priiskavatel pidusöökidel. Tänapäeval on see populaarne kogu maailmas ning tuntud oma mõnusalt värske ja magusa maitse ning mitmete tervistavate omaduste poolest. Mis vili see on? Loe lähemalt! See salapärane vili on ANANASS.

See troopiline vili saabus Lõuna-Ameerikast Euroopasse juba Kolumbuse merereiside ajal, olles tol ajal prestiiži märgiks, mida toodi lauale vaid priiskavatel pidusöökidel. Tänapäeval on see populaarne kogu maailmas ning tuntud oma mõnusalt värske ja magusa maitse ning mitmete tervistavate omaduste poolest. Mis vili see on? Loe lähemalt!

See salapärane vili on ANANASS.

Ananass sisaldab ainulaadset ensüümi, ingl k bromelain, mis leevendab liigesevalu ja artriiti, vähendab põletikku, takistab kasvajate arengut, lühendab operatsioonist taastumise aega, tapab baktereid ning võitleb viirustega.

Samuti sisaldab ananass rohkelt C-vitamiini: üks tassitäis mahla annab sulle 50% päevasest C-vitamiini vajadusest, üks tassitäis värske ananassi tükke annab sulle 131% päevasest C-vitamiini vajadusest. C-vitamiin on oluline antioksüdant, mis hoiab sind terve ja tugevana, säilitades muuhulgas luude, lihaste ja veresoonte tervist.

Lisaks on ananass suurepärane vitamiinide ja mineraalainete allikas, sisaldades A-vitamiini, tiamiini, riboflaviini, B6-vitamiini, foolhapet, pantoteenhapet, magneesiumi, mangaani ja kaaliumi.  

Mis puutub köhasse, siis ananassimahl leevendab valulikku kurguärritust ning aitab välja köhida limaskesta ärritavat röga. Üks uuring on tõestanud, et võrreldes köhasiirupiga oli ananassiekstrakti toime koguni viis korda tõhusam. Patsiendid paranesid 4,8 korda kiiremini ning taastusid kiiremini ka teistest külmetuse sümptomitest.  

Kui otsustad ravimiseks kasutada ananassimahla, veendu, et see oleks töötlemata ja naturaalne. Poodides müüdavad mahlad sisaldavad tihtipeale rohkelt suhkrut, kuid vähe tõelist vilja. Kui sul on kodus mahlapress, siis on parim valik ise värsket mahla pressida. 

Köharohu valmistamiseks vajad:

 – üks tassitäis värskelt pressitud ananassimahla

 – veerand tassitäit värskelt pressitud sidrunimahla

 – natuke värsket ingverit

 – üks teelusikatäis naturaalset mett

 – pool teelusikatäit cayenne‘i pipart

 – soovi korral lisa pisut kurkumit

Sega kõik koostisosad kokku ning isevalmistatud tervislik köharohi ongi valmis. Joo kaks kuni kolm korda päevas!

Allikas: healthyandnaturalworld.com