UNEEKSPERDID AVALDASID, milline on parim asend magamiseks

123rf.com

See, millises asendis sa magad, mängib uneekspertide sõnul väga olulist rolli selle juures, kas su uni on kvaliteetne või mitte.

Erinevatest uuringutest on selgunud, et parim magamisasend on sellili. Sel viisil magab aga vaid kaheksa protsenti inimestest. Positsioon lubab seljal, kaelal ja selgrool neutraalses asendis puhata. Norskamise käes vaevlejatele see asend jällegi ei sobi.

Külili magamine võib vähendada selja ja kaelavalu, sest selles asendis on selgroog väljavenitatud. Kuna hingamisteed on selles asendis avatud, siis norskamine on vähem tõenäoline. Küllili magamine võib aga kortse tekitada, sest pool nägu on patja surutud. Need, kes kannatavad kõrvetiste või refluksi all, peaksid magama vasakul küljel. Südame poolt vaadatuna peaks magama aga paremal küljel, sest nii on süda vähem koormuse all.

Kõhuli asend ei mõju tervisele kuigi hästi. Nimelt võib see põhjustada kaela- ja seljavalu, sest selg ei ole enamasti neutraalses asendis. Samuti paneb see koormuse lihastele ja liigestele, mis võib omakorda viia tuimuse, jäsemete «suremiseni» ja ärritatud liigesteni.