KÜLMETAD? Ära enam külmeta! Vali unikaalne ja täiuslik Woolpoweri meriino

Sisuturundus

Foto: Woolpower

Põhja–Rootsis, Östersundis sooja meriinovillast aluspesu ja vaheriideid valmistav Woolpower tunneb KÜLMA ILMA ning teab, kuidas krõbeda pakasega sooja hoida.

FUNKTSIONAALSUS 

Woolpower pesu toimib ja seda võib julgelt maailma kõige paremaks pidada. Ettevõtted ja organisatsioonid, milledes on soojale pesule ülikõrged nõudmised, kus puututakse kokku väga ekstreemsete tingimustega, kasutatakse just seda pesu. Täna kasutavad Woolpoweri tooteid Skandinaavia riikide kaitsejõud, politsei, eriüksused, Šveitsi ja Saksamaa suured elektrifirmad, Euroopa ehitusettevõtted ning raudteehooldusega tegelevad firmad ja paljud teised.

ÜLE 50 AASTA KOGEMUST

Woolpoweri meriinovillase kanga, Ullfrotté Original, väljatöötamine ja tootmine sai alguse koostööst Rootsi armeega.

Lahendamist vajas probleem, kuidas vältida külmetumist, külmakahjustusi ja külmumissurma sõdurite hulgas. Toonane statistika oli väga nukker – külma tõttu hukkus sõdureid rohkem kui kuuli läbi.

LOODUSE LOODU ON PARIM

Loodus on külmetamise probleemi juba ammu lahendanud. Vill on looduslikult funktsionaalne materjal. Tänini pole suutnud ükski inimene luua sünteetilist kangast, millel oleks villa unikaalsete omaduste kombinatsioon. Vill toimib soojaisolatsioonina, mis samal ajal niiskust tõrjub.

Foto: Woolpower

VILLAFROTEE – NAHA VASTAS PEHME, ÕHULINE JA VASTUPIDAV

Woolpoweri tooted on valmistatud villafroteest – Ullfrotté Original. Selle väline pind on sileda ja lameda koega ning pahem pool frotee-aasaline. Kanga kohevad aasad kombineerituna villa kähara kiuga annavad kudumi, millesse mahub suur hulk õhku. Nõnda moodustub teie keha ümber tõhus isolatsioonikiht.

KÕIK ALGAB LAMMASTEST

Woolpower Ullfrotté Original kanga unikaalne valmimise protsess saab alguse meriinolammastest. Nad elavad õnnelikku mahelamba elu Uruguai ja Patagoonia Argentiina poolsetes osades asuvates farmides. Meriinolambad söövad aasta läbi õues värsket rohtu. Võrreldes põhjapool kasvanud lammaste villaga, on neil tihedam ja kuus korda peenema kiuga vill. Põhjamaise lamba toidusedel on eri aastaaegadel väga erinev. Selle tõttu on nende villakiud jäigemad ega paindu nahaga kokkupuutes nii hästi. Sellest ka üldtuntud arvamus, et villane riie torgib! Seevastu peenekiulisest meriinovillast Woolpoweri riideeset saab ka kõige tundlikum inimene otse naha vastas kanda. See on mõnusalt pehme ja väga soe!

Woolpoweri unikaalsuse ja täiuslikkuse alustala on õnnelik ja rahulolev meriinolammas.

RINGSELT KOOTUD

Woolpoweri riideosad on väga suures ulatuses kootud sukkmeetodil. Kehaosa, varrukad, sääre- ja kraeosad kootakse ringselt ning õmmeldakse kokku alles järgmise kehaosa tükiga. Nii on rõivastel vähem ebamugavaid õmblusi ja vähem soojakadu!

TOPID – AUASI!

Olles Woolpowerit mõnda aega kandnud, muutub kangas veidi topiliseks. See on tõestus asjaolule, et riie on valmistatud naturaalsetest materjalidest – seega puhtalt auasi! Ärge muretsege, topid ei vähenda kuidagi ei riide funktsionaalsust ega omadusi. Toote funktsionaalsuse nimel on Woolpoweris säilitatud lõnga käharus. Villakiudude vedrujas struktuur on välja harjamata. Lisaks kedratakse lõnga palju õrnemalt ja kangas kootakse ääretult pehmelt. Need tehnoloogilised erisused annavad võimaluse luua kangast, millest tehakse maailma kõige paremat sooja pesu ja kampsuneid!

VALMISTATUD ROOTSIS

Kogu protsess kangakudumisest kuni rõiva valmimiseni, leiab aset Rootsis, Östersundis asuvas Woolpoweri tehases, kus on kehtestatud kõrged nõudmised kvaliteedile. Lisagarantiina vastutab kvaliteedi eest iga õmbleja isiklikult, oma nime rõiva sisse tikkides.

Kõik õmblejad vastutavad isiklikult oma töö kvaliteedi eest, tikkides rõivaste sildile oma nime.
Õmbleja Ann-Mari Lund on töötanud Östersundis, Woolpoweri tehases alates 1977. aastast. Olles töötanud Woolpoweris peaaegu 40 aastat, on ta omandanud väga hea materjalitunnetuse ja pidevalt arendanud oskusi õmblejana.

MASINPESTAV 60 °C JUURES

Woolpoweri riided on masinpestavad 60 °C juures ilma, et need kokku tõmbuksid. Vill on looduslikult isepuhastuv, seepärast ei vaja see ka sagedast märgpesu. Tihtipeale piisab värskendamiseks vaid tuulutamisest. Pesemiseks kasutage lanoliini sisaldavat pesuainet – siis teenib rõivas teid kaua ja hästi!

EI MINGIT HIGILÕHNA

Veel üks villa suurepärane looduslik omadus – see ei võta higilõhna külge. Villakiudude pind on vetthülgav ja nendes sisalduv kreatiin hoiab ära bakterite vohamise. Woolpower ei hakka ebameeldivalt lõhnama isegi siis, kui olete tugevasti higistanud.

EI ASENDA SPORDIPESU

Woolpower pesu sobib suurepäraselt kandmiseks juhul, kui teid ootab ees vahelduva aktiivsusega toimetus õues, kui aktiivne tegevus vaheldub pausidega, või kui peate külmaga passiivselt õues viibima. Woolpower ei asenda spordipesu, küll aga täiendab seda suurepäraselt. Spordipesuga ei tohiks te pärast aktiivset tegevust pikalt naabri või kolleegiga jutustama jääda, Woolpoweriga on see lubatud.

Vaieldamatult parim teadaolev kombinatsioon, et jalad püsiksid soojad!

KAS TEADSID?

Vesi juhib soojust 25 korda paremini kui õhk.

Selle pärast tulebki niiskus võimalikult kiiresti nahalt eemale juhtida. Vill transpordib niiskuse nahast eemale.

200 g/m2 aluskiht

1. kiht

Ullfrotté original 200 g/m2 toimib isolatsioonikihina ja transpordib niiskuse nahast eemale. Hoiab keha stabiilselt sooja ja kuivana üheaegselt. Kõik tooted on kootud ilma küljeõmblusteta ehk sukkmeetodil.

400 – 600 g/m2 vahekiht

2. kiht

Vahekihina tasub kasutada tihedamalt kootud Woolpower riietuseset. See annab märgatava soojaisolatsiooni külmade ilmade ja madalama aktiivsuse ajal.

3. kiht

Peab olema tuule- ja vihmakindel kiht, mis hoiab eemal väljastpoolt tuleva külma ja niiskuse ning toetab vahekihi soojaisolatsiooni.

4. kiht

Eriti äärmuslikes ilmaoludes võiks lisada neljandaks tuulekindla sünteetilise kehakatte.