Uuring: kas seks on trenni eest?

Uuring: kas seks on trenni eest?

Pikaaegse müüdi sõnul kulutab üks seksisessioon 100-300 kalorit. Antud müüti pole aga tõestatud – kuni siiani.

Pikaaegse müüdi sõnul kulutab üks seksisessioon 100-300 kalorit. Antud müüti pole aga tõestatud – kuni siiani.

Vastavalt Kanadas läbiviidud hiljutisele uuringule põletavad noored mehed seksides keskmiselt 4,2 kalorit minutis. Naistel oli vastav näitaja 3,1 kalorit. Teadusajakirja LiveScience`i sõnul tähendab see seda, et seks põletab rohkem energiat kui kõndimine, aga vähem kui jooksmine.

Tulemustele jõuti Montreali ülikoolis läbiviidud uuringus, kus osales 21 paari. Katsealused olid 21-35aastased.

Katsealuste energiatarbimist jälgiti randmele kinnitatud mõõdiku kaudu. Esiteks jooksid uuringus osalejad jooksulindil pool tundi, et teadlased saaksid aimu, kui palju energiat kulutavad nad keskmiselt ühe treeningu ajal. Seejärel saadeti paarid koju ja neil paluti kuu aja jooksul seksida neli korda mõõdikud randmel.

Tulemused paljastasid, et paaride seksisessioonid kestsid keskmiselt 24,7 minutit. Lühim seks võttis aega kümme minutit ja pikim tund aega. Mehed kulutasid seksides rohkem energiat. Nende keskmine energiakulutus oli oli 101 kalorit ehk 4,2 kalorit minutis. Samal ajal põletasid nad jooksumatil 276 kalorit ehk 9,2 kalorit minutis.

Naistel oli vastav näitaja 69 kalorit ehk 3,1 kalorit minutis. Jooksumatil kulutasid nad aga 213 kalorit ehk 7,1 kalorit minutis.

Teadlaste sõnul viitavad tulemused sellele, et seksi võib pidada mõistlikuks treeninguks. Lisaks tundub, et seks on parem viis kaloreid põletada, kui näiteks teha majapidamistöid.

Kanadas tehtud uuringu tulemused avaldati teadusajakirjas PLOS ONE.

 

Anneli Allikas-Parv

 

Sarnased artiklid