VAATA FOTOSID! Kuidas ennetada vananemist ja taastada keha pärast lapseootust?

Sisuturundus

Foto: 123rf

Dr Mart Eller annab nõu, mis on kõige tähtsamad sammud, et vananemist ennetada ning räägib ka võimalustest taastada keha pärast lapseootust.

Laiapõhjaliste teadmiste ja praktiliste oskustega Health Clinicu plastikakirurg dr Mart Eller selgitab Buduaarile antud intervjuus, mis toimub inimese kehaga vananedes: vananemine on loomulik protsess. See on tingitud meie geneetikast, mida muuta ei saa, aga ka välistest tingimustest, mida me saame mõjutada.

Ta selgitab, et on oluline, kuidas me enda eest hoolitseme – mida sööme-joome ja milline on meie eluviis. Vananemise pidurdamiseks on esteetilises meditsiinis välja mõeldud kõikvõimalikke vahendeid – nii pealemääritavaid, sissevõetavaid, erinevaid aparaadihoolitsusi ja muudki. Dr Elleri sõnul jääb nende toime tagasihoidlikuks, kui inimene enda eest ei hoolitse. Kõige olulisem on siiski ennetus ja tervislikud eluviisid.

Tihti muutub keha just emaks saades

Tihti märkavad naised emaks saades, et keha ei ole enam endine. Dr Eller sõnab, et rasedusega kaasnevad naise kehas erinevad muutused ja alati ei pruugi need olla rõõmustavad. Näiteks võivad rinnad kaotada oma kuju ja vormi, kujuneda võib rippuv kõhu eessein ja sirglihaste diastaas.

Health Clinic
Health Clinic
Health Clinic

Need muutused ei teki kõikidel naistel ja nende raskusaste võib olla väga individuaalne. Kaotatud kehakuju on võimalik operatsiooni(de)ga taastada – võib teha rinnaplastikat, kõhuplastikat ja üksteisest eemaldunud sirglihased uuesti kokku õmmelda. Sageli on mureks ka kehatüvele ladestunud rasvpadjandid, mida saab eemaldada rasvaimu käigus.

Kõiki neid operatsioone on võimalik teha eraldi, aga neid on võimalik teha ka ühe kompleksprotseduurina, mida nimetatakse mommy makeover’iks.
Dr Eller selgitab, et mommy makeover’i alla kuuluvad mitmed protseduurid, mis aitavad naisel taastada sünnituseelset keha. Sinna alla võivad kuuluda rindade plastika – üldjuhul on tegemist rindade tõstmise operatsiooniga ehk mastopeksiaga ja kõhueesseina plastikaga, vajadusel koos sirglihaste diastaasi korrektsiooniga. Tihti lisatakse protseduuride hulka ka rasvaimu. „Viimasel ajal on tuntust kogunud protseduur, mida nimetatakse 360 kraadi rasvaimuks, kus rasvaimu tehakse tsirkulaarselt üle kehatüve,“ lisab Dr Eller.

Oma rasva siirdamine rindadesse (lipofilling) – dr. Martin Adamson:
lipofilling
Oma rasva siirdamine rindadesse (lipofilling)

Kui operatsioone teha koos, saab need teha ühe narkoosi käigus. Dr Eller sõnab, et eraldi operatsioonide puhul on narkoosiajad lühemad ja see on organismile väiksem trauma, aga samas on kompleksoperatsioon patsiendile mugavam lahendus, kuid eeldab pikemat taastumisaega.

Health Clinic
Rindade tõstmine – dr. Simmo:
Health Clinic
Health Clinic
Health Clinic

Uusi meetodeid lisandub ilumaailmas kogu aeg

Dr Eller sõnab, et ilumaailmas tuleb uusi vahendeid, masinaid ja meetodeid juurde kogu aeg – mõned neist on tulnud, et jääda, teised aga jäävad vaid üheks-kaheks hooajaks.

Ta ise on trendide osas pigem konservatiivne, eelistades meetodeid, mis on aastaid ja aastakümneid vastu pidanud, näiteks Botox, hüaluroonhappel põhinevad täitesüstid, aparaadihoolitsuste puhul näiteks laserid. Uuematest trendidest toob ta siiski välja regeneratiivmeditsiini suunad – PRP-teraapia ja iPRF ehk trombotsüütide rikas plasma ja fibriin, kasvufaktorite preparaadid jne.

Naiste seas on olnud väga popp huulte süstimine. Tegelikult on Dr Elleri sõnul võimalik huulte välimust muuta ka täitesüstideta. Selles osas on viimasel ajal väga populaarseks saanud kirurgiline meetod lip lift, mis tähendab, et nina alla tehakse lõige ja kogu ülahuult nihutatakse terviklikult ülespoole, et huule ja nina vahelist kaugust lühendada. „Iseenesest ei ole tegemist operatsiooni kontekstis millegi väga uuenduslikuga – see metoodika on tegelikult loodud eelmise sajandi 70ndatel. Tänapäeval on hakatud seda järjest rohkem kasutama,“ selgitab ta

Lip lift ehk ülahuule tõstmine
Lip lift ehk ülahuule tõstmine.