VÄGA OLULINE PÕHJUS, miks uued riided enne kasutuselevõtmist läbi tuleks pesta

VÄGA OLULINE PÕHJUS, miks uued riided enne kasutuselevõtmist läbi tuleks pesta

Kas võtsid riideeseme kasutusele kohe pärast seda, kui selle poest ära ostsid? Tegid suure vea, kui enne kasutuselevõtmist rõivast puhtaks ei pesnud, väidab Huffington Post. 

Nimelt on enne sind proovinud riietuseset mitu inimest, kelle hügieenitasemest või tervislikust seisundist sa teadlik pole. Mida rohkem inimesi poes riideid proovib, seda suurem on tõenäosus, et nad jätavad rõivastele ebameeldiva üllatuse. 

Ajalehe poolt intervjueeritud mikrobioloogi Philip Tierno sõnul võib riietes peituda baktereid, kõhugrippi ja koguni väljaheiteid, mis halvimal juhul meie tervisele liiga teevad. Väide põhineb uuringul, mille Tierno oma meeskonnaga riietepoes läbi viis. 

Haiguse põhjustajaks võib olla näiteks stafülokokk, mida tuntakse kergete haiguste põhjustajana, kuid see võib põhjustada ka raskekujulist haigust nagu kopsupõletik. 

Kõhugripp on aga tuntud selle poolest, et juba väike kogus viirust on piisav haigestumiseks. Näiteks vaibal, millele on oksendatud, püsib viirus nakkusohtlikuna lausa 12 tundi. 

Seetõttu tasuks poest soetatud uued riided enne kasutuselevõtmist alati pesumasinas puhtaks pesta.