Tagasi nullis ehk toitumise ABC

Head sõbrad, nüüdsest on minu blogi sissekanded jälgitavad ka naisteportaali Buduaar.ee vahendusel. Buduaarikatele, tere tulemast! Lühidalt - olen otsustanud läbida 2 maratoni 2 päevaga - 29. septembril Berliinis toimuva rulluisu- ja 30. septembril samas aset leidva jooksumaratoni. Minu eesmärk on ärgitada inimesi tegelema tervisespordiga, sest oma kogemuse põhjal saan väita, et kunagi pole hilja alustada, kuid võita on palju. Sel teekonnal on mul abiks üksnes oma ala spetsialistid, keda usaldades olen juba täitnud kolm suurt eesmärki: Pühajärve pooltriatloni, Stockholmi ja Tallinna jooksumaratoni läbimine. Ma usun, et kõik on võimalik ja kui suudan mina, suudad Sina ka - kui vaid söandad proovida! Eelnevate postitustega saate kurssi viia end minu lehel SIIN

Head sõbrad, nüüdsest on minu blogi sissekanded jälgitavad ka naisteportaali Buduaar.ee vahendusel. Buduaarikatele, tere tulemast! Lühidalt – olen otsustanud läbida 2 maratoni 2 päevaga – 29. septembril Berliinis toimuva rulluisu- ja 30. septembril samas aset leidva jooksumaratoni. Minu eesmärk on ärgitada inimesi tegelema tervisespordiga, sest oma kogemuse põhjal saan väita, et kunagi pole hilja alustada, kuid võita on palju. Sel teekonnal on mul abiks üksnes oma ala spetsialistid, keda usaldades olen juba täitnud kolm suurt eesmärki: Pühajärve pooltriatloni, Stockholmi ja Tallinna jooksumaratoni läbimine. Ma usun, et kõik on võimalik ja kui suudan mina, suudad Sina ka – kui vaid söandad proovida! Eelnevate postitustega saate kurssi viia end minu lehel SIIN

Aga nüüd tänasest seisust. Juhhuu, lõputöö on mul kirjutatud ja ära saadetudki. Päriselt hõiskan siis, kui hinne käes, kuid igal juhul olen naasmas oma igapäevaellu. Tõsi, unevõlg on siiani meeletu ja mitte ainult lõputöö kirjutamise tõttu, vaid sai vahepeal raadio Sky Plus sünnipäeva tähistatud. Jah, kõike, mida ma teen, teen kirglikult – see kehtib ka pidutsemise kohta. Või lõputöö kirjutamise. Või minu pärast elamise kohta. Kalendrisse vaadates on selge, et nii väga palju pole enam maratonideni enam jäänudki. Ma ikka veel ootan kava, mille järgi treenima hakata, kuid seniks olen jooksnud pea üle päeva + pikad jalutuskäigud koeraga. 

Tänase sissekande pühendan aga hoopiski toitumisele, sest kuigi mulle tundus, et selles kõigest on nii palju juba juttu olnud, arvan nüüd, et ikka on vähe. Endiselt leidub eeskujusid, kes lauslollusega välja tulevad – kes soovitab pärast 18.00 mitte süüa, kes aga rohkem tatart süüa või paastuma hakata jne. Aga olgu, mul on tervislik kogemus seljataga, eelmisest aastast, mil kaotasin rasva arvelt mitmeid kilosid, kusjuures lihasprotsent suurenes. Suuresti seda tänu toitumisspetsialist Margus Silbaumi koostatud kavale ja minu enda järjepidevusele. Nüüd võtan selle taas käsile, et jagan infot, mille järele tundub, et on nõudlust ning pealegi võiks isegi mõne kilo maha saada – et maratoni läbimine kergem oleks, enesetunne ka. Pluss mulle lihtsalt meeldis olemine maratonivormis. 

Süsteem on lihtne. Pärast meditsiinilist kehakoostise mõõtmist panime paika eesmärgid, lähtudest tervislikkusest. Seejärel andis Margus ette programmi, mille järgi võin süüa-juua kõike, kui vaid kogustest kinni pean. Kogused kindlustavad selle, et keha saab õiges koguses süsivesikuid, valku ja rasvu. Kuldreegel sealjuures kõlab: “Söön täpselt iga kolme tunni järel, viis korda päevas”. Vähemoluline pole seegi, et toit peab sisaldama piisavas koguses kiudaineid ja vitamiine. Seevastu alkoholi tarbimist väldin, sest lisaks sellele, et see annab “tühje kaloreid”, aeglustab ka rasvade põlemist ning vähendab töövõimet. Sport ja aktiivne liikumine on iga päeva osa. Muutus ei alga homme, vaid täna, siin ja praegu.

 

 

Kertu