BUDUAAR TESTIB: Makita aiatööriistad

Buduaar

Aia korrashoid on enamasti just naiste pärusmaa ning tänapäevase aiatehnikaga saab ka raskena tunduvaid töid teha lendleva kergusega. Buduaari naised otsustasid ise järele proovida. Makita saabus kohale demotööriistadega, mis on vajalikud just esimesteks aiatöödeks. Nii mõnigi seade üllatas isegi oma olemasoluga.

Aiatööde ekipaaz koosnes Buduaari turundusjuhist Doris Kasest ja projektijuhist Merli Tammelast. Nagu ka esimest korda võõra auto rooli istudes, tundsid naised esialgu veidi ebakindlust, et kas nad saavad ikka hakkama. Peale mõningast juhendamist asusid naised tööriistadega toimetama.  „Peab ütlema, et tegu oli äärmiselt mugavate, kergete ja kiirete abivahenditega. Töö tegemine ei olnud raske, sest Makita aiatööriistad tegid selle sisuliselt ise ära“ räägib Buduaari turundusjuht Doris Kase.

Akuoksakäärid DUP362Z

Kui on rohkelt viljapuid või lehtpuuhekki siis oma käelihaste tööd saab oluliselt säästa akutoitel naksutava oksakääridega. Ühe aku laadimisega saab teha tuhandeid lõikeid. Oksakäärid on ka ülimalt kerged, kaaludes vaid 0,8 kg. Lõigata saab kuni 33 mm läbimõõduga oksi. Komplekt sisaldab kontrolleri ja juhtmekomplektiga seljakotti ja lisaterasid kõvadele okstele. Töötab kahe 18V akuga.

Oksapurustaja UD2500 

Lõigatud okstest on kõige mugavam vabaneda okspurustaja abiga. Hekselda nad pisikesteks pulgakesteks ning kasuta peenarde ja viljapuude multšiks. Hästi lihtsasti kasutatav, sest purustaja veab ise oksi ette. Kinnijäänud oksad vabanevad suunavahetuse nupule vajutades. Töötab vooluvõrgust.

Muruõhutaja-samblaeemaldaja UV3600 

Ilusa elujõus ja samblavaba muru heaks saab palju ära teha. Muru vajab samamoodi nagu inimene õhku, vett ja toitaineid. Kui lõigata vanad kuivanud juured läbi ja kogud spetsiaalse samblaeemaldus tera abil sambla murust välja, siis pääsevad eelmainitud turgutajad kenasti uute juurteni. Töötab vooluvõrgust.

Akuhekilõikur DUH523Z 

Tegemist on Makita kõige kergema akuheklilõikuriga, mis kaalub vaid 3,4 kg.  Seega sobib just naistele hekilõikustöödeks. Mugava ergonoomilise käepidemega käsi ei väsi nii kiiresti ning hea on ka teada, et ohtust pakub elektrooniline pidur. Hekilõikur lõikab kahes suunas. Tera pikkuseks on 520mm. Töötab kõikide 18V akudega.

Akukohvikeetja DCM501Z 

Kui aiatöödest paus siis võta aku tööriista tagant ja lisa kohvimasinale. Väike kohvielamuste pakkuja ka siis kui vooluvõrku läheduses pole. Kasutada saab nii kohvipadjakestega kui ka purukohvi lisamisega. Rõõmustav ka see, et kui juhtub kodus olema 12V akuga töötav varstolmuimeja siis kohvimasin keedab kohvisõõmu nii 12V aku kui ka 18V akuga.

Toimekat aiatööde tegemise hooaega! Makita tooteid müüvaid kauplusi otsi www.makita.ee lehelt.