Mida diivani valimisel silmas pidada?

Lisa kommentaar
Mida diivani valimisel silmas pidada?

Kodu sisustamine tundub teoorias nii lihtne ja lõbus, kuid raskusi võib tekkida juba näiteks diivani valimisega. Kuidas leida parim lahendus?

Kodu sisustamine tundub teoorias nii lihtne ja lõbus, kuid raskusi võib tekkida juba näiteks diivani valimisega. Kuidas leida parim lahendus?

Toa planeering
Mõõda tuba täpselt ära, arvesta, millised on põhilised liikumisteed ja kus diivanile üldse ruumi on. Kui paigutad diivani toa kõige käidavamasse kohta, võid ainult unistada sellest, et seal peal mõnusalt lõõgastuda saad, eriti, kui pereliikmeid on rohkem kui üks-kaks.

Toa otstarve ja fookuspunkt
Kas toa keskseks esemeks on telekas? Siis planeeri diivani asukoht selle järgi. Kui elutoas on kamin, võid diivani hoopis selle ette sättida või püüda paigutada mööbli nii, et korraga saaks nautida nii kaminatuld kui televiisorit. 

Silmapete
Tõmba diivan seinast veidi eemale ja paiguta selle taha laud, mille peal on mõned kõrgemad laualambid. Selline trikk muudab toa visuaalselt suuremaks, sest tundub, justkui oleks diivani taga veel hulk ruumi.
Samuti võid diivani taga või selle vastasseinas kasutada peeglit: need aitavad alati toal suuremana mõjuda.

Sümmeetria ja asümmeetria
Diivan on väga sümmeetriline mööbliese, seega võiksid asümmeetria lisamiseks paigutada diivani ühte otsa diivanilaua ja teise mõne madalama kapi või postamendi, näiteks toalille jaoks. Sümmeetria rahustab ja loob hubase meeleolu, asümmeetria püüab pilke, mõjub loominguliselt. 

Arvesta ruumi suurusega
Sulle võib väga meeldida mõte hiigelsuures ja -pikast diivanist, aga kui tuba, kuhu see diivan mahtuma peaks, on imepisike, püüa leida midagi muud. Suur lahmakas diivan muudab toa visuaalselt veelgi väiksemaks kui see tegelikult on. Väiksesse tuppa vali pigem jalgadel diivan, see tundub õhulisem ja kergem. Kõrgete lagedega tuppa tuleks jällegi valida kõrge ja suur diivan, sest muidu tundub tuba liiga lage.

Jaota ruum osadeks
Ka väikse ruumi puhul ei pea sa mööblit paigutama suvaliselt: vali väike diivan ja kaks mõnusat pisemat tooli ning paiguta need toas lähestikku, nii saad luua mugava koha mõnusaks vestluseks ilma, et inimesed kuhugi istuma ei mahuks.
Suures ruumis loo mitmeid erinevaid piirkondi, näiteks söögitoanurk, diivaninurk ajaveetmiseks, mängunurk lastele vmt. 

Allikas: Glamour.com
Buduaar.ee