Reklaam sulgub sekundi pärast

DANE BLOGI: TOP 5 JUUKSEHOOLDUSNIPPI juuksuritelt, mida sulle varem pole avaldatud

   Et mu blondeeritud juuksed näeksid ilusad ja terved välja ning ka jõudumööda pikkust kasvataksid, olen aastatega eri  juuksuritelt, trihholoogilt ja teistelt spetsialistidelt sellealast nõu pärinud. Toon neist välja need, mida ise igapäevaselt järgin ning mida tehes olen päriselt ka reaalseid tulemusi märganud. Nii, et põhimõtteliselt garanteerin ma kõigile, kes alljärgnevaid punkte regulaarselt järgima hakkavad, pikemad, tervemad ja ilusamad juuksed!


Et mu blondeeritud juuksed näeksid ilusad ja terved välja ning ka jõudumööda pikkust kasvataksid, olen aastatega eri juuksuritelt, trihholoogilt ja teistelt spetsialistidelt sellealast nõu pärinud. Toon neist välja need, mida ise igapäevaselt järgin ning mida tehes olen päriselt ka reaalseid tulemusi märganud. Nii et põhimõtteliselt garanteerin ma kõigile, kes alljärgnevaid punkte regulaarselt järgima hakkavad, pikemad, tervemad ja ilusamad juuksed!


1. Harja oma peanahka!

Juuksekarval on kolm kihti ja enamasti suunatakse kõik juuksehooldusnõuanded sellele, kuidas tervendada ja muuta ilusamaks välimist kihti (maskid, õlid, palsamid). Selleks aga, et juuksed KASVAKSID, ei saa välimise kihi ravimisega eriti kaasa aidata. Peanaha harjamisel (mina teen seda veidi tugevamate harjastega harjaga) stimuleerid peanahka, mis omakorda edendab juuksekarvakeste kasvu. Hea oleks seda teha näiteks igal õhtul ja ikka mõne minuti, siis on sellest kasu ka. Lisaks juuksekasvu kiirendamisele on see minu arvates lihtsalt megamõnus õhtune massaaž. 

2. Söö õigesti (E-vitamiin ja biotiin)!

Ka see nõuanne aitab kaasa uute ja tervete juuste kiiremale kasvule ja ei toimi üleöö just nagu eelminegi punkt. Biotiin ja E-vitamiin on põhilised vitamiinid juuste heaks, aga ka nahale ja küüntele. Toiduainetes leidub biotiini loomamaksas, neerudes, aga ka munades ja pärmis. E-vitamiini sisaldavad päevalilleseemned, päevalilleõli, kaerahelbed, oder, porgand. Neile, kelle igapäevasele toidulauale neerud, pärm ja päevalilleõli ei kuulu, on võibolla lihtsam neid vitamiine manustada otse purgist (nagu minul!).

3. Kasuta alati kuumakaitset ja tee aeg-ajalt nn kuumavabasid perioode!

Kui aga liikuda juuste välimise kihi hooldamise juurde, siis lisaks värvimisele kahjustab juukseid kõige rohkem kuumus. See muudab juuksed kuivaks, otsad hõredaks ja nii kipuvad juuksed ka murduma. Seepärast teen mina aeg-ajalt nn kuumavabasid perioode, mil püüan paari kuu jooksul minimaalselt fööne ja muid kuumi tarvikuid kasutada. Kannan siis tavaliselt lihtsalt tihemini lohakaid krunne, kalasabasid või erinevaid hobusesabasid. Esimest korda, kui olin umbes kuu aega minimaalselt fööni ja sirgendajat kasutanud, tundsin, kuidas pats on peos tunduvalt paksem ja juuksed tervemad, nii et see toimib 101%! Muidu kasutan ma aga ALATI kuumakaitset. Nende valik on poelettidel nii lai ja alati lõhnavad need ülimalt hästi ja muudavad juuksed lisaks siledaks ja säravaks. 

4. Niisuta juukseid maski ja õliga!

Usun, et paljudel on põhiline probleem juustega see, et need on liiga kuivad, "heinastunud" ja lendlevad. Üldsegi mitte sellised rasked ja üliterved nagu Shamtu reklaamides. Niisiis on väga oluline juukseid niisutada, milleks mina teen regulaarselt maske ja kasutan õlisid.  

Maski teen tavaliselt 2-3 korda kuus ja alati järgmise toimingu järgi: pesen juuksed (palsamit ei pane!), kuivatan rätikukuivaks ja masseerin maski pähe. Kammin juuksed laiade harjastega kammiga läbi ja panen siis krunni. Umbes 30-40 minuti pärast pesen maski jaheda veega (!) maha. Nii soovitas mulle kunagi üks endine juuksur ja mulle tundub, et selline viis toimib väga hästi. Kõige lihtsamini saabki tavaliselt kahjustada juuksekarvade välimine kiht ehk soomuskiht (blondeerimisel, keemilisel töötlusel, päikesekiirgus, õhusaaste jne) ja jaheda veega loputamine pidi aitama paremini seda soomuskihti terve ja niisutatuna hoida ehk siis seda n-ö sulgeda (ma ei tea nüüd 100%, kas see ka päris õige on, aga mulle see mõte meeldib ja mina sellesse usun :D).

Õlisid kasutan ma ka erinevaid ja neid määrin juuste otstesse peaaegu iga päev. Kergemaid õlisid, mis ei jäta juukseid rasuseks, määrin kas niisketesse juukseotsadesse pärast pesu või siis kuivadesse enne magamaminekut. Raskemad õlid, nagu nt kookosõli, jätan vahel juustesse ka kogu ööks. Hommikul pesen šampooniga maha.

5. Ära pese juukseid liiga tihti ja pese neid õigesti! 

See nõuanne on pigem neile, kes oma juukseid iga päev või üle päeva pesevad. Iga kord juukseid pestes "pesed" sa maha ka loomulikud õlid, mis hoiavad juuksed tervena ning kaitsevad neid. (Samuti, mida harvem sa pesed, seda harvem pead kasutama ka fööni/sirgendajat jm kuumi tange!) Et mitte liiga tihti juukseid pesta, aga mitte ka nende nii kohutavate rasuste juuste või mütsiga avalikkuse ette minna, kasutan mina kuivšampooni või vahel loputan juukseid lihtsalt kergelt šampoonise veega. Kunagi, kui mul tukk oli, pesin kergelt ainult tukka ja ma tean päris paljusid, kes sama trikki harrastavad (seda muidugi vahel ka ajapuudusest). Lisaks, šampooni ei pea panema juustele, vaid peanahale. Juuksed saavad puhtaks ka šampoonisest loputusveest ja palsamit pane võimalusel ikka rätikukuivadele juustele ja lase ka veidi kauem mõjuda.