Helena-Reet: tugeva suhte 12 raudreeglit

Helena-Reet: tugeva suhte 12 raudreeglit

Täiuslikku suhet ei ole olemas, ent on kindlaid reegleid, mille täitmisel kaoksid nii mõnedki arusaamatused ja tülid. Siin toon teile välja mõned kasulikud nipid, mis aitavad teie suhtel püsida ka aastate pärast sama särtsaka ja värskena kui armumisperioodil. 

Täiuslikku suhet ei ole olemas, ent on kindlaid reegleid, mille täitmisel kaoksid nii mõnedki arusaamatused ja tülid. Siin toon teile välja mõned kasulikud nipid, mis aitavad teie suhtel püsida ka aastate pärast sama särtsaka ja värskena kui armumisperioodil.

RÄÄGI

Vaikimine ei vii suhtes kuhugi. Keegi ei oska teie mõtteid lugeda ning alati on mõistlikum asju rahulikult arutada, oma mõtteid avaldada ning enda tundeid näidata.

ÄRA KRITISEERI
Kui konstruktiivne kriitika on tööalaselt pea alati positiivne, ei pea see paika suhtes. Pole vaja kritiseerida või kommenteerida kohe igat asja, mis ei meeldi. Hoidke ennast pisut tagasi! Las situatsioon settib veidi ning ütelge end häiriv asi välja alles siis, kui olete kindel, et teisiti ei saa. Igasugune nääklemine tekitab negatiivset aurat, mida te kohe kindlasti oma suhtesse ei soovi!

ARVESTA
Teiste inimestega arvestamine ei aita teid mitte ainult suhtes kallimaga, vaid ka teistes situatsioonides. Tuleb mõista, et ka teistel on oma seisukohad, arvamused ning soovid. Katsu alati ennast partneri olukorda panna — mõtle, mida teeksid ja kuidas käituksid sina tema asemel.

Suhtes on tore 24 tundi ninapidi koos olla, aga ärge tehke seda. Jäta partnerile aega ka ennast natuke igatseda ning arvesta, et vahel vaheldus ja omaette olek on parim ravim tervele ja jätkusuutlikule suhtele.

TUNNE HUVI
Ei ole võimalik teada partneri eelistusi, kui ei julgeta küsida. Ära karda uurida, mis on su armsama eelistused, nt lemmiksekspoos, lemmiktoit, lemmikmuusika, tema arusaam romantikast või plaanid tulevikuks. Küsija suu pihta ei lööda! Kui kardate negatiivset reaktsiooni, siis hoiata kelmikalt ette, et soovid nüüd küsida midagi isiklikku.

HOIA SUHET
Tihtipeale usutakse, et kui ükskord on partner endale võidetud, siis pole tarvis enam suhte nimel vaeva näha. Vale! Vana tõde, et kerge kinni püüda, aga raske hoida. Pööra kallimale piisavalt tähelepanu ning tunne huvi ka tema tegemiste vastu. Ära jäta ennast hooletusse – ära lase end lõdvaks – suhte nimel tuleb regulaarselt tööd teha.

VÄLDI RUTIINI
Aeg-ajalt on mõistlik partnerit millegagi üllatada, pakkuda suhtesse vaheldust. Rõõmsad muudatused ja pisiasjad toovad suhtesse palju värskust ja rõõmu. Mõtle läbi oma igapäevased harjumused ning tegevused ning tee siis vahetevahel midagi ootamatult teisiti. Üllatusi teha on lihtne, pange lihtsalt pea tööle!

TEE KOMPLIMENTE
Kellele ei meeldiks hea sõna? Pole olemas sellist inimest. Kui näed, et su kallim on midagi hästi teinud, näeb erakordselt kena välja või on mõni muu põhjus kiitmiseks, siis ära ole heade sõnadega kitsi! Peaasi, et kompliment südamest tuleb, siis ei saa sellega kunagi eksida!

ÄRA PETA
Igasugune petmine ning reetmine, olgu siis füüsiline või emotsionaalne, on alatu ning ei kuulu ühegi terve suhte juurde. Kui partner sind petab, siis ära sina ennast peta — sellise inimesega ei ole mõtet oma tulevikku koos üles ehitada. Ning võid juba ette kindel olla — 99% petmistest tuleb alati päevavalgele. Teed haiget endale ja teistele.

Truudus on hea suhte tähtsaimaks tunnuseks, sest petmine võib johtuda kas ihast meelt lahutada või soovist kätte maksta, truudus aga ainult ühest – armastusest!

USALDA
Usaldus on korraliku suhte alustala. Kui pole usaldust, siis pole ka mõtet oma suhet suhteks nimetada, siis kutsuge seda parem suhtedraamaks. Usaldamatusest tuleneb ka vajadus olla kontrolliv. Kontroll on aga juba kellegi järel nuuskimine ning see tekitab ainult pingeid. Keerulised olukorrad on kõige mõistlikum rahulikult omavahel läbi arutada. Tee kodust koht, kuhu tullakse rõõmuga, sest mitte keegi ei soovi koju tulla, kui teab juba ette, et teda kohe ristküsitlema hakatakse.

VÕTA AEGA
Aega ei ole kunagi küllalt … Kiire tööpäev, trennid, sõbrad, kodused kohustused hoiavad inimesed pidevas “orav-rattas”. Aega endale ja suhtele tuleb jõuga võtta, juba pikalt ette planeerida. Mõra tuleb suhtesse kergelt, kui üksteist hooletusse jäetakse ning päevaplaani ei suudeta ühiseid tegemisi-ettevõtmisi paigutada.

HEA SEKS
USA psühholoogid usuvad, et halb seks on 90 % lahutuste põhjuseks. Siin pole midagi imestada — kui mõlemad või siis vähemalt üks partner ei ole rahuldatud, siis ei saa olla ei usaldust ega truudust. Leidke seksiks jõudu ja aega!

SÕLTUMATUS
Tore kui partneritel on ühised eesmärgid ja ühine rahakott, ent mõlemad partnerid peaksid suhtesse panustama ja mõlemal partneril peaks olema ka midagi isiklikku. Sõltumatus annab teile enesekindluse ning enesekindlus koos plaaniga “B” teeb teist huvitava ja armastusväärse partneri.

Ameerika psühholoogid väidavad, et halb seks on tervelt 90 % lahutuste põhjuseks. Siin pole midagi imestada: kui mõlemad partnerid või siis vähemalt üks ei ole rahuldatud, siis ei saa olla ei usaldust ega truudust.

4. Sõltumatus

See puutub mõlemasse partnerisse. Muidugi peavad teil olema ka ühised eesmärgid ja huvid, kuid midagi peab olema ka isiklikku. Sõltumatus muudab naise mehe teenindajast huvitavaks isikuks: sellist naist tahaks enda kõrvale iga mees.

– See more at: http://alkeemia.ee/artiklid/9-hea-ja-pusiva-suhte-alust/l-48/c-1469/#sthash.OupJmFF7.dpuf

Autor: Helena-Reet Ennet

 

Loe ka:
Helena-Reet: 4 põhjust, miks paljud naised endale meest ei leia

Helena-Reet: 17 viisi, kuidas te ise teete oma elu raskemaks kui see on

Sarnased artiklid