Liina pulmablogi: Esimene kleidiproov ja mis juhtub, kui pruut armub liiga kallisse kleiti

14 kommentaari
Liina pulmablogi: Esimene kleidiproov ja mis juhtub, kui pruut armub liiga kallisse kleiti

Käisin sel nädalal päevakruiisil Tallinnas ja ma ei suutnud vastu panna sadama lähedal asuvale palju kiidetud Anna-Bella salongile. Nimelt tuli välja, et ma olen iga kord Eestis käies sealt poest korduvalt mööda sõitnud. Kõik need aastad olen ma salaja imetlenud valgusfoori taga seistes neid imeilusaid kleite. “Ehk ühel päeval mina ka …”

Käisin sel nädalal päevakruiisil Tallinnas ja ma ei suutnud vastu panna sadama lähedal asuvale paljukiidetud Anna-Bella salongile. Nimelt tuli välja, et ma olen iga kord Eestis käies sealt poest korduvalt mööda sõitnud. Kõik need aastad olen ma salaja imetlenud valgusfoori taga seistes neid imeilusaid kleite. “Ehk ühel päeval mina ka…”

Nüüd oli kätte jõudnud ka minu kord. Olin natuke ärevil, kuid astusin poodi sisse. Mind võtsid vastu armsad ja abivalmid müüjad, kelle abiga sain proovida mitut erinevat pulmakleiti. Kuna olin Tallinnas tütrega kahekesi, siis tema oli ka minu ainuke kohtunik, kes kohe arvas, et kõige ilusam kleit poes on Swarovski kristallidega kleit. Aga leppisime kokku, et see saab olema hoopis tema pulmakleit.

Mina aga märkasin kohe mannekeenil seljas olevat kleiti. Ma valisin välja mõned kleidid veel, mida tahtsin proovida, kuid hindu ma absoluutselt ei vaadanud. Minu eesmärgiks oli näha, milline kleidi lõige mulle kõige paremini sobib. Esimesena proovisingi kleiti, mis mulle kohe poodi sisenedes silma hakkas. Kuigi see polnud täielikult minu soovidele vastav kleit, siis mida kauem ma seda seljas hoidsin ja peegli ees imetlesin, seda rohkem mulle see meeldima hakkas. Olin endale ette kujutanud sarnast kleiti, kuid pikemate varrukatega. 

Pärast seda, kui ma teisi kleite proovisin, teadsin ma kohe, et esimene kleit on mu lemmik. Ainult et selle hinnaks on rohkem kui 700 eurot. Ma lihtsalt ei raatsinud seda ära osta, sest tunnen end niivõrd hästi ja tean, et ma võin hiljem ümber mõelda ja kahetseda.

Olin endale valmis mõelnud pulmakleidi eelarve, milleks oleks maksimaalselt 400 eurot, kuid pärast kleidiproovi olen ma natuke segaduses. Kas osta pulmakleit salongist või tellida “sarnane” internetist poole hinnaga?

Plussid ja miinused:

+ Salongist ostes saab kleiti proovida ja katsuda

+ Salongist ostes näeb konkreetselt, kas soovitud lõige oma kehaga sobib

+ Salongist ostes saab kindlasti selle kleidi, mille eest on raha makstud

+ Internetist ostes on kleidid soodsamad

– Salongist ostes on hinnad kallimad

– Internetist tellides ei saa kunagi kindel olla, et saab toote, mis tellitud

– Vahel võib kleidi hinnale lisanduda ka suur tollimaks

– Paki kättesaamise aeg võib olla vahel kauem kui 2-3 kuud

Nüüd ma vaatan pilte enda lemmikkleidist ning otsin internetist vastavat kleiti ja ostjate arvustusi teatud netipoodide kohta. Siinkohal tuleb tõdeda, et raha paneb rattad käima. Kui minu veast saaks midagi õppida, siis tuleks proovida ainult neid kleite, mis mahuvad eelarvesse, sest kiindumine liiga kallisse kleiti on lihtsalt kurb.

Minu blogi Facebooki lehelt võid vaadata ka videot, kus ma räägin täpselt, mis mulle iga kleidi juures meeldis või ei meeldinud. 

Kirjutan enda blogis meie kihlumisest ja pulma planeerimisest lähemalt.

Liina