Reklaam sulgub sekundi pärast

5 TOITU, MILLE PEAKS külmkapist kohe välja viskama

Oma eluviiside muutmist on kõige kasulikum alustada köögist. Kas su kapid on täis küpsiseid, šokolaade ning külmkapis leidub rasvaseid vorste? Aeg-ajalt millegi ebatervisliku söömises pole mitte midagi halba, kuid mõnikord takistab snäkkide järele haaramist asjaolu, et midagi sellist su köögis ei leidu. Oma külmkapis ei tasuks säilitada vähemalt neid allpool toodud toite.

1. Töödeldud liha

Igasugused singid ja vorstid võivad sisaldada palju rasva, soola ja säilitusaineid. Punase liha söömise kohta on leitud palju negatiivset. Muuhulgas on leitud, et see suurendab seedetraktivähi ja II tüüpi diabeedi riski. Liha söömist tasuks piirata ka siis, kui tahad kaalust alla võtta.

2. Dieetlimonaadid

Ka dieetlimonaadid võivad kehakaalu suurendada. Mõndadest uuringutest on leitud, et kunstlike magusainete söömine võib suurendada näljatunnet ning tekitada suuremat söögiisu.

3. Maitsestatud jogurtid

Jogurt võib olla üsna suur kaloripomm. Mõned jogurtid on lausa sedavõrd magusad, et kaks topsi jogurtit sisaldab kokku 40 grammi suhkrut.

4. Valmis kohvijoogid

Kui sul on isu kohvi järele, siis isetehtud masinakohv sisaldab oluliselt vähem suhkruid ja kaloreid kui valmis kohvijoogid. 

5. Majonees

Väike lisand sisaldab ohtralt kaloreid. 

Ka järjestus on oluline

Uuringute sõnul mängib olulist rolli selles, kui palju ja mida süüakse, ka külmkapi sisu järjestus. hea nipp on asetada köögi- ja juurviljad oma silmade kõrgusele. 

 

allikas: Women's Health