Armastusväärsed afrodisiakumid

Armastusväärsed afrodisiakumid

Afrodisiakumiteks on läbi ajaloo peetud aineid, mis kütavad kirge ja tekitavad suguiha. Kaunilt kõlav nimetus on pärit Kreeka jumalanna Aphrodite nimest, kelle võimuses olid armastus ja kirg ning ilu ja seksuaalsus. Tema auks peeti ka festivali Aphrodisiac, kus nauditi kõikvõimalikke vaimseid ja ihulisi maitseid ning jumalikke meeliülendavaid rituaale. Afrodsiakumid viivad mõtte riivatutele rõõmudele , annavad jõudu armatsemiseks ja muudavad voodielu seikluslikumaks.

Afrodisiakumiteks on läbi ajaloo peetud aineid, mis kütavad kirge ja tekitavad suguiha. Kaunilt kõlav nimetus on pärit Kreeka jumalanna Aphrodite nimest, kelle võimuses olid armastus ja kirg ning ilu ja seksuaalsus. Tema auks peeti ka festivali Aphrodisiac, kus nauditi kõikvõimalikke vaimseid ja ihulisi ning jumalikke meeliülendavaid rituaale. Afrodsiakumid viivad mõtte riivatutele rõõmudele, annavad jõudu armatsemiseks ja muudavad voodielu seikluslikumaks.

Basiilik
Basiilikut peetakse erutava ja põneva suguelu innustajaks ning kaasaaitajaks. Basiiliku lõhn ajavat mehed täiesti pööraseks. Itaalias arvatakse, et basiilik aitab abielupaaride omavahelistest suhetest kadunud särtsu taastada. Moldovlased usuvad, et kui mees võtab vastu naise pakutud basiiliku, siis armub ta temasse.

Köömen
Köömen on Aasias aastasadu hinnatud kui suguiha tekitava mõjuga maitsainet. Köömned kaitsesid lapseootel naisi ja vastsündinud lapsi. Uurimused on tõestanud, et köömned soodustavad ka rinnapiima eritumist.

Kardemon
Kardemon on sensuaalne vürts, millel on omapärane võime jahutada keha, kui see on kuum ja soojendada, kui külm on nahavahele pugenud.
Kleopatra armastas vannivette kardemoni lisada, erootiline mõju on ka kardemoniõlil. “1001 öö muinastjuttudes” ülistatakse kardemoni sugutungi suurendavaid omadusi.

Küüslauk
Küüslaugu kirgitekitavaid omadusi on hinnatud juba Vana-Egiptuse  ja -Kreeka ajast, kui ülistati selle mõju meeste potentsile. Arvati, et küüslauku sisaldava võide määrimine peenisele soodustab erektsiooni tekkimist. Hiljuti korraldatud katse käigus pandi meheväe kaotanud kaheksa härrat sööma toorest küüslauku: iga päev kolm küünt. Nelja kuu möödudes oli seitsmel abikaasal põhjust tänada katse korraldajaid.

Nelk
Nelk on üks võimsamaid naturaalseid armurohte. Nelgi soe ja vürtsikas lõhn soojendab ning suurendab sugutungi, sellega ravitakse ka impotentsust ja frigiidsust.

Sinep
Teravamaitseline sinep ergastab meeli ja stimuleerib närvilõpmeid. Keskaja munkadel oli sinepi tarbimine keelatud, sest arvati, et see juhib jumalamehed kiusatuste teele ja allakäigule.
Usutakse, et sinep mõjutab otseselt sugunäärmeid, aktiveerib vereringet ja tekitab iha.

Till
Keskaja Euroopas teati tillil olevat eriliselt ergutavaid ja maagilisi omadusi ning see oli armujookide populaarne koostisosa. Eesti keeles mõjub kelmikalt muidugi ka taime nimi.

Tšilli
Tšillis leiduv kuumatunnet tekitav kemikaal kapsaitsiin ergutab närvilõpmeid ja vallandab naudinguhormooni endorfiini laenguid ning tekitab kehakeemiliselt armatsemisega sarnaseid tundeid. Veresooni lainendava ja vereringet ergutava toime tõttu mõjub tšillipipar otseselt ja eriti positiivselt meesteaule. Väidetavalt aitab tšilli kauem erektsiooni hoida ja kutsub esile intensiivsemaid orgasme.

Vanill
Sensuaalse lõhnaga vanilli valmistatakse teatud orhidee kaunadest. Tema võrgutusvõime on võimas – erutav lõhn ja eksootiline maitse õhutavad lõbujanu ning iha. Teaduslikult on tõestatud, et vanillil on ajule eufooriline mõju, ta elustab ja virgutab vaimu, parandab vereringet, tõstab toonust ja ergutab armatsemisele.

Margit Hakomaa, Laura Kallasvee, Ester Kannelmäe raamatu “Kirg ja Toit” põhjal

Triin Tisler