KOLM IMMUUNSÜSTEEMI tugevdavat suvekokteili

Buduaar

Immuunsüsteem töötab meie kaitsmiseks pidevalt, seetõttu peame ka ise panustama enda immuunsüsteemi aastaringsele hoidmisele ning tugevdamisele. Selleks saame igapäevaselt olla füüsiliselt aktiivsed, tagada piisavalt kvaliteetset und ning toetada enda organismi vajalike makro- ja mikrotoitainetega. Tervisliku elustiili valdkonnas tegutsev rahvusvaheline ettevõte Herbalife Nutrion koostöös Herbalife Nutritioni fitness eksperdi Linda Patkovskaga jagavad kolme kokteiliretsepti, mis aitavad sel suvel säilitada organismis vajalikku vedelikutaset ja toetada immuunsust.

Immunsüsteem on keha automaatne kaitsesüsteem, moodustades rakkudest, kudedest ja elunditest koosneva kaitsekihi, mis töötab ühise eesmärgi nimel – kaitsta keha sissetungijate eest. Seetõttu peab meie immuunsüsteem olema pidevalt valvas ja valmis märkama kõiki võimalikke ohumärke.

Kuidas enda immunsüsteemi tugevdada?

“Kui tunned end täna hästi, võid tänada enda immuunsüsteemi. Inimese immuunsüsteem on uskumatult töökas, ega tee meie kaitsmisest ühtegi pausi, seetõttu on vajalik seda ka ise kogu aasta jooksul toetada. Parim viis selleks on toituda tervislikult ning harrastada aktiivset eluviisi, kuna kehv toitumine, istuv ja stressirohke eluviis võivad põhjustada kehale oksüdatiivset stressi. Tugeva immuunsuse säilitamisel on otsustavaks teguriks tervislik ning tasakaalustatud toitumine,” kommenteeris Patkovska.

Fitness ekspert lisas, et sellised toidud nagu puu- ja köögiviljad on küll rikkalikud antioksüdantide allikad, mis on samuti meie immuunsüsteemile abiks, kuid kuna paljud ei tarbi neid olulisi toitaineid igapäevaselt, tuleb enda organismi olulisemate vitamiinide ja mineraalidega täiendavalt tugevdada.

Hea viis immuunsüsteemi eest hoolitsemiseks on seda turgutada immuunsust tugevdavate jookidega, mida saame hõlpsasti ka enda kiire elutempoga sobitada. Immuunsust tugevdavad joogid on organismile heaks abimeheks ka kehas vajaliku veetaseme hoidmisel, mis on eriti oluline kuumade ilmadega.

Herbalife Nutrition tõi Balti riikidesse uue toidulisandi Immune Booster , mis sisaldab EpiCori koos immuunsust toetavate vitamiinide ja mineraalidega.

Nagu kõik Herbalife Nutritioni tooted, on ka Immune Booster välja töötatud teadusele tuginedes, et tugevdada immunsüsteemi. Immune Boosteris leidub nii tsinki, seleeni, C-vitamiini kui ka D-vitamiini, mis aitavad kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele.

Fitness eksperdi Linda Patkovska 3 imuunsüsteemi tugevdavat suvejoogi retsepti:

1) “Suvine immuunsus”

Üheks joogiks läheb tarvis:

– 500 ml kookospiima

– 150 g maasikaid

– 1/2 banaani

– 1 apelsin

– 1 tükk kooritud värsket ingverit

– 3 tl mett (või agaavi)

– 3 tl sidrunimahla

– 1 kotike Herbalife Nutrition Immune Boosterit

Valmistamine: Sega kõik koostisosad kokku ning blenderda 2 minutit.

 

2) “Violetne päikesetõus”

Üheks joogiks läheb tarvis:

– 170 g mustikaid

– 135 g lehtkapsast

– 1 keskmine peet, tükeldatuna

– 1/4 sidrunit, koorituna

– 1/2 kooritud värsket ingverit

– 1 kotike Herbalife Nutrition Immune Boosterit

Valmistamine: Sega kõik koostisosad kokku ning blenderda 2 minutit.

3) Smuuti “Värske arbuus”

Üheks joogiks läheb tarvis:

– 700 ml arbuusimahla

– 40 g mandleid

– 40 g datleid

– 40 g india pähkleid

– 4-5 värsket piparmündilehte

– 3 sl sidrunimahla

– 1 kotike Herbalife Nutrition Immune Boosterit

Valmistamine: Sega kõik koostisosad kokku ning blenderda 2 minutit.

 

* Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist.

* Mitte ületada soovitatud päevast annust.

* Mitte tarbida, kui esineb talumatus toote üksikute koostisosade suhtes.

* Hoida lastele kättesaamatus kohas.