KUIDAS TÖÖPÄEVADEL suve nautida?

Suure tõenäosusega tahab terve Eesti juba praegu õue kolida. Eriti need inimesed, kes rabavad praegu kontorites. Keha on aheldatud tööpostile, kuid süda soovib päikest, värsket õhku ja linnulaulu. Kuidas siis tööpäevadel suvest viimast võtta?

Hommikusöök õues!

Päeva kõige tähtsam toidukord on hommikusöök! Nii öeldi meile juba koolis ning kui Google’i otsingumootori kaudu otsida, siis leiab sealt kohe mitu artiklit, mis seda väidet kinnitavad. Kõige lihtsam viis, kuidas suvest viimast võtta, on korraldada oma hommikusöök õues ja teha sellest sündmus, mis annab energiat terveks päevaks. Parem ärka natuke varem ja mine eelmisel õhtul ka varem magama, nii on sul hommikusöögiks piisavalt aega. Aega tuleb võtta, seda keegi niisama juurde ei anna! 

Iga hommikusöögi aluseks on nõud ning seda sõna otseses mõttes. Prae muna, tee omletti või keeda putru ning serveeri toit ilusatel lauanõudel. Samuti vala presskannu kohv ning too seegi õue. Kui nõudest puudu jääb, siis sea sammud Koduekstra kauplustesse või külasta veebipoodi. Lihtsad asjad nagu toidunõud on väga olulise tähtsusega, kui on soov kaunis laud katta. Söö üksi või koos oma perega. Selline igahommikune ilusa ilmaga aias söömine võib saada ju päris toredaks traditsiooniks, mida iga ilusa hommikuga korrata. Pärast sellist hommikusööki aias on palju kergem kinnistesse tööruumidesse või kooli edasi minna. Kui aias einestamise võimalus puudub, siis võib väga edukalt korraldada suviseid hommikusööke ka rõdul. 

Aga mis saab õhtul?

Õhtud on Eestis nii ja naa. Õnneks praegu on rohkem “nii”, sest päevad on pikad ja ööd on lühemad. Seni, kuni õues kestavad suvised ilmad, oleks hea ka õhtust nädala sees õues süüa. Natukene rohkem vaeva, kuid vastu saadav positiivne emotsioon korvab selle mitmekordselt. 

Kujuta ette olukorda, kui tuled väsinult töölt, viskad diivanile pikali ning sukeldud nutitelefoni virtuaalmaailma. Järgmisel hetkel tõstad pilgu ning kell ongi juba kümme õhtul. Hoopis parem oleks see aeg ju õues veeta! Isegi kui suviti on väljas valge, tuleb ette olukordi, kus taevas on pilves. Pilvist või pimedat õhtut aitab valgustada ilus latern. Parima valiku erinevaid laternaid leiad Koduekstrast. Laternatesse võid panna näiteks sidruniküünlad, mis lisaks valgustamisele peletavad ka sääski. Latern on võrreldes küünlaalusega ka tuulekindlam ning sellega valgustatud õhtusöögilaud on kindlasti ka palju romantilisem.

Tähtis on suvest viimast võtta ning rohkem õues viibida, seda ka tööpäevadel. Aega selleks tuleb lihtsalt võtta, sest muidu libisebki suvi märkamatult käest.