KUIDAS VALIDA ARBUUSI?

KUIDAS VALIDA ARBUUSI?

Kuna suvi on käes, on arbuuside hooaeg kohale jõudnud, mis tähendab, et poodides ja turgudel algab arbuusifännidel suur jaht just selle täiusliku leidmiseks. Kas sina aga tead, kuidas leida kõigi nende roheliste „pommide“ seast see parim?

Kuna suvi on käes, on arbuuside hooaeg kohale jõudnud, mis tähendab, et poodides ja turgudel algab arbuusifännidel suur jaht just selle täiusliku leidmiseks. Kas sina tead, kuidas leida kõigi nende roheliste „pommide“ seast see parim?

Täiusliku arbuusi valimine on tõeline kunst, mis hõlmab endas mitmeid oskusi ja ka kõvasti praktikat, sest algaja valija ei saa arvatavasti esimesel korral kindlasti hakkama. Kui turul või poes müüakse pooleks lõigatud arbuuse, kus sisu on näha, on valik ilmselgelt kergem ja sel puhul eriti suurt vaatlemist pole vaja, kuid kui magus roosa sisu on koore all peidus, ei jää teadmatul inimesel üle muud kui õnne peale loota.

Kuidas siis valida arbuusi, mis oleks küps ja magus ehk täiuslik?

1. Võta arbuus kätte!

Olgu arbuus suur või väike, peaks ta tunduma enda suuruse kohta raske, mis viitab mahlasusele ja küpsusele.

2. Otsi kollast kohta!

Arbuusidele tekib teatud laik, kui nad maas lebavad. Kui see laik on kreemikaskollane, on arbuus küps.

3. Koputa arbuusi!

Küps arbuus teeb koputamisel sügavat, justkui madalat kajavat heli, kuid toores või üleküpsenud arbuus ei kõlagi eriti koputades.

Allikas: Thekitchn.com