MIKS dieeditamine ei toimi?

Sisuturundus

„Kehakaalu saab langetada ka ilma range dieedi, näljatunde ning pideva toidu kaalumiseta. Dieeditamine tegelikult ju ei toimi,“ teab toitumisnõustaja ja -terapeut Elis Nikolai-Vendla.

Kahjuks on laialt levinud arusaam, et kergusega püsivalt heas vormis olemine on kui võimatu missioon ja nõuab enda pidevat piiramist ja paljust loobumist. Rääkimata kaalu langetamisest. Eriti juurdunud on see arusaam inimestel, kes on elu jooksul proovinud mitmeid erinevaid dieete ja toitumiskavasid, mille tulemus on olnud peaaegu alati sama – kui kava täpselt järgida, see tõepoolest toimib, aga niipea, kui rangelt dieedilt n-ö maha tullakse, tuleb kaotatud kaal peaaegu alati tagasi ja mõnikord lausa mitmekordselt.

Miks see nii on? Üheks põhjuseks on, et järjekordne dieet või toitumiskava ei õpeta tervisliku toitumise põhimõtteid ja teiseks, ekstreemne lähenemine (kaloraaži liigne alandamine ja süsivesikute menüüst välja jätmine) ei ole lihtsalt jätkusuutlik ja peaaegu keegi ei suuda seda pikaajaliselt teha.

Korduvalt on ka leitud, et range dieeditamine mõjutab negatiivselt soolestiku mikrofloorat, vaimset tervist, sotsiaalseid suhteid ning suurendab organismis näljahormooni tootmist. Seega, mida rohkem meelega toidust hoiduda, seda rohkem keha toitu soovima hakkab!

Seetõttu on väga lihtne dieedi lõppedes või lihtsalt dieedist väsides, minna tagasi vanade harjumuste juurde ning kõigele käega lüüa. See aga tekitab omakorda tohutu pettumuse – „ma ei saanud jälle hakkama!“

Vaatamata ebaõnnestumisele võib mõne aja pärast taas tekkida soov end käsile võtta ja „efektiivselt toiminud“ dieedi juurde naasta. Ikka lootuses, et äkki seekord õnnestub. Selline jo-jotamine tekitab kehale ja vaimule tohutut stressi ning viib pea alati kaugemale peamisest eesmärgist – langetada püsivalt ja tervislikult kehakaalu, olla terve, enesekindel ja õnnelik!

Meie, Toitumisnõustaja Plussis, arvame, et tervislik toitumine ei pea olema meeletu pingutus, vaid tavaline elu osa.

Toitumisnõustaja ja -terapeudi õpingute jooksul sai mulle kiiresti selgeks, et kõige olulisem ja vajalikum on inimeste toitumisalane harimine ja teadlikkuse tõstmine. Usun siiralt, et teadmised toitumisest on sama olulised kui teadmised majandusest, geograafiast ja matemaatikast. Koolis meile toitumist aga sellisel kujul kahjuks ei õpetatud.

Kaalulangetaja jaoks võib tõesti olla lihtne lahendus, kui keegi ütleb grammitäpsusega ette mida, millal ja kui palju süüa, kuid enamasti ei anna see soovitud pikaajalisi tulemusi. Tervislik toitumine ei ole kiire sprint, vaid elukestev maraton.

Sellest ajendatuna sündis ainulaade 8-nädalane toitumisprogramm, kus ei öelda täpselt ette, mida peab sööma, vaid kus õpid ise, kuidas tervislikult toituda, et tervislik elu saaks jätkuda ka pärast programmi lõppemist, et saaksid lõpetada dieeditamise ja luua elukestvad head toitumisharjumused, mis kanduvad edasi ka perele ja lähedastele.

Programmi jooksul tunned, kuidas tänu uutele teadmistele soovid ise valida menüüsse tervislikumaid alternatiive, sest need lihtsalt panevad sind ennast paremini ja energilisemalt tundma. Tervislik toitumine ei ole toidust hoidumine. Läbi mitmekesise ja tervisliku toidu teeme oma kehale pai ja soovimatud lisakilod kaovad nagu iseenesest. Kaalulangetamine saab olla lihtne ja nauditav teekond ja seda on meie rõõmuks kinnitanud paljud programmis osalejad.

Mis on Toitumisnõustaja+ 8-nädalane programm?

Toitumisnõustaja+ on ainulaadne online-keskkond, mille põhifookuses on kaheksanädalane heade toitumisharjumuste ja kaalulangetusprogramm, mis aitab Sul mõista, mida tegelikult tähendab tervislik toitumine, kuidas langetada kaalu range dieedita ning saada olulisi teadmisi toitumisest.

Ühes kohas on kompaktselt ja mugavalt koos iganädalased koolitusvideod, tervislikud retseptid, näidistoitumiskavad, toitumissoovitused ning live-videokohtumised toitumisnõustajaga. Samuti on sulle programmi grupis toeks kogu meie tiim ja teised osalejad, kes alustavad seda teekonda sinuga samaaegselt.

Programmi suurim eesmärk on muuta sinu suhtumist toitumisse ja aidata sul päriselt mõista, kuidas teadlikult toituda, saavutada tervislikult oma ideaalkaal ning suurem energiatase.

Programmi jooksul avaneb igal pühapäeval Toitumisnõustaja+ platvormil sinu jaoks uus koolitusvideo, kus toitumisnõustaja ja -terapeut Elis Nikolai-Vendla räägib erinevatest toitumisalastest teemadest, sest teadlikkus on võti! Videosid saad vaadata endale sobival ajal ja sobivas kohas.

Toitumisnõustsaja- ja terapeut Elis Nikolai-Vendla

Mõned teemad, mida programmi jooksul käsitleme:

  • Suhkrud ja suhkruasendajad – kuidas liigne suhkru tarbimine meid mõjutab ja millega valget suhkrut asendada?
  • Toidurasvad – milliseid rasvasid vajab meie keha rohkem?
  • Valgud – kui palju ja milliseid valke tasuks tarbida?
  • Vesi – kui palju peaks vett jooma?
  • Toiduvalmistamise meetodid, e-ained ja sool toidus
  • Alkohol
  • Emotsionaalne toitumine
  • Müüdid
  • Toidulisandid ja haiguste seos toitumisega
  • Hormonaalne tasakaal

Kuidas erineb Toitumisnõustaja+ programm teistest?

·  Programmi jooksul ei pea sa konkreetset toitumiskava jälgima, vaid saad juhtnöörid ja teadmised, kuidas ise oma toitumist planeerida. Programmis on edukalt kaalu langetatud toitu kaalumata!

·   Suurim rõhk on teadlikkuse tõstmisel ning heade harjumuste loomisel. Oleme kindlad, et just need on eduka ja püsiva kaalulangetuse olulisim võti. Kui teed programmi läbi, oled toitumises kindlasti keskmisest inimesest oluliselt teadlikum.

·  Võrreldes teistega, puudub selles programmis liigne rangus ning kõiki toite ei pea grammi pealt kaaluma. Samuti saad ise oma menüüd vastavalt eelistustele planeerida. Usume, et kaalulangetus ei pea olema keeruline ja piinarikas, vaid lihtne ja loomulik teekond.

Tiina: „Minu müüs ära see osa, et toitu ei pea kaaluma. Ma ei ole dieetide järgimises üldse järjepidev. Tahtsin leida viisi, kuidas reaalselt ülejäänud oma elu toituda saaksin ja ka oma kaalu normi ilma meeletute piiranguteta. Ja ma ei pidanud pettuma. Mul on kadunud magusaisu, menüü on väga palju värvilisem, nüüd suudan kergelt ka oma toidutalumatusi vältida. Magan paremini ja mu energiatase on tõusnud. Samuti meeldib mulle mu peegelpilt iga päevaga rohkem. 8 nädalaga on kadunud 6,5 kg ja umbes 70 cm kogu kehalt. Seda on tegelikult väga äge vaadata, kuidas mu keha muutub.

Kõige suurem üllatus on see, kuidas programm õpetas ise mõtlema. See on nii erinev teistest programmidest, sest keegi ei ütle konkreetselt, mida sa sööma peaksid. Tegelikult ei pea millestki väga loobuma. Tuleb olla leidlik. Ma ei kujuta enam ettegi, kuidas see kaootiline toitumine peaks pärast neid teadmisi üldse välja nägema… Siit saab vaid veel paremaks minna – teadlikult ilusa ja tervema minani.”

Pirje: „Motivatsioon ja haritus toitumise vallas! Need kaks märksõna iseloomustavad seda tervisliku toitumise programmi. Mina saavutasin kahe kuuga -7,1kg! Jah, see on võimalik vaid toitumisega! Tundub uskumatu? Elise edastatud teadmised, kogemused ja eelkõige su enda tahe ja usk on retseptiks. Aga millised olid suuremad harjumused, muutused? Imeline oskus on nüüd juua ja nautida vett, osata hinnata ja arvestada kehale vajavat portsjoni suurust taldrikul, juba poes teha tervislikumaid valikuid. Tuleb tunnetada end ja oma tegelikke vajadusi, mitte teha valikuid vaid emotsioonide ajendil. Seeläbi olen palju aktiivsem, jaksan rohkem ja mul ei teki lõuna ajal unisust. Veelkord, AITÄH!!!”

Ade: „Otsustasin programmiga liituda, kuna minu vaimne ja füüsiline tervis vajasid turgutamist. Olin pidevalt väsinud ja loid, minu söömisharjumused olid kehvad, sõin palju magusat ja näksisin pidevalt. Juba esimestel päevadel pärast programmi algust tundsin, kuidas mul oli väga palju energiat ja see ainult motiveeris edasi liikuma. Palju rolli mängis ka toetav Facebooki grupp ja iganädalased toitumisalased videod. Kasutan neid teadmisi oma igapäeva menüüs ja keha tänab mind. Olen palju rõõmsam ja energilisem! Kaal on langenud 8,1 kilo ja see annab vaid indu juurde, et toituda ülejäänud elu samamoodi. Ma ei söö enam nii palju magusat kui varem. Olen väga õnnelik, et liitusin. Parim investeering iseendasse.

Merili:Antud programmiga liitumine oli parim rahaline ja ajaline investeering, mida ma kunagi oma tervise jaoks olen teinud. Päriselt! Ma ei kaalunud terve programmi vältel mitte ühtegi asja oma taldrikul (see oli juba alguses mulle nii vastumeelne, sest olen varem toitumiskavasid grammi täpsusega jälginud ja ennast hulluks ajanud). Ja selles programmis ei pidanud seda tegema. Sain teadmised ja panin ise oma menüü kokku nende teadmiste põhjal. Söön 5–6 korda päevas ja see tuleb loomulikult. Ma ei mõtle enam pidevalt toidust, nagu varem. Kui pikk jutt lühidalt kokku võtta siis – kui sa kaalud alustada, siis alusta! Kui sa ei alusta kohe, siis kahe kuu möödudes sa kahetsed, et ei alustanud. See on sinu tervis, mitte ainult kaalunumber.”

Kärilin: „Olin oma kehakaaluga juba aastaid rahulolematu. Teadsin, et dieeditama ma ei hakka, hullu trenni tegema samuti mitte.. Arvasin, et toitun suures pildis pigem tervislikult ja minu kilode pidev kasv oli mulle täiesti arusaamatu. Teadsin siiski, et kõik saab alguse toitumisest ja järelikult ma ei toitu õigesti, kui kilod aina lisanduvad. Jõudsin otsusele, et mul on toitumise suhtes abi vaja ja registreerisin end järgmisse algavasse programmi. Programmi pikkus oli kaheksa nädalat ja minu eesmärk oli selle ajaga kaalust alla võtta 8 kg. Ja 8 kg sai ka alla võetud! Programm oli mugav sobitada igapäevaellu, sest see oli lihtsasti jälgitav. Väga lahe kogemus ja olen tulemusega super rahul! Boonusena on täna, kaks kuud pärast programmi lõppu kadunud veel 5 kg.“

Tutvu ka teiste osalejate lugudega siit: https://toitumisnoustajapluss.ee/tagasiside/

Lubame Sulle, et pärast Toitumisnõustaja+ kaheksanädalase programmi läbimist võid kiirdieedid igaveseks unustada ning tervislikust toitumisest saab lihtsalt Sinu elu tavaline osa!

Isegi, kui Sa ei soovi kaalu langetada, siis saad programmist palju uusi teadmisi toitumise kohta nii iseendale kui oma perele! Kui tundub põnev, siis oled südamest oodatud. Alustame koos tervislikumat teed juba 3. oktoobril!

Kasuta koodi „buduaar15“ ja saad 3.10 algava programmi põhipaketi -15% soodsamalt!

Uuri lähemalt ja liitu siit: www.toitumisnoustajapluss.ee

Meie tegemistega saad kursis olla siit:

IG @toitumisnoustaja_pluss

FB: @toitumisnoustajapluss