Miks vadak on meile kasulik?

Miks vadak on meile kasulik?

Juustu ja kohupiima valmistatakse piima tahkest massist, milles on piimaproteiine ja piimarasva. Järele jääb rohekas vedelik, mis ongi vadak. Vadakus olevad piimavalgud on aga inimestele kõige kasulikumad ja paremini omastatavad, olles suurepäraseks valguallikaks igas eas inimestele. Erinevate atraktiivsete maitsetega vadakutooted sobivad sportlastele, salenejatele ja nendele inimestele, kes on muidu piimavalkude suhtes tundlikud.  Vadakutoodetes ei leidu rasva ning vadak on laktoosi- ja kolesteroolivaba.

Farmi Funktsionaalne vadakujook Basic on esimene väärtuslikust kohupiimavadakust valmistatud tervislik jook. Vadakujook on rasvavaba ning lisaks sisaldab palju piimast pärinevaid mineraalaineid. Jook on heaks janukustutajaks tervisest hoolivale inimesele. 

Farmi BASIC funktsionaalse vadakujoogi üks pudel ehk 230 ml annab sõltuvalt sordist  keskmiselt 16-17 % päevasest kaltsiumivajadusest ja  sisaldab ca 200-250 mg kaaliumi, 13,8 -18,4 mg magneesiumi ning 0,09 g naatriumit.

Kaltsium on organismi ülesehitusmaterjal. Täiskasvanud inimese keha sisaldab 1-1,5 kg kaltsiumi, millest umbes 99% on luudes ja hammastes. Ülejäänud kogus täidab väga mitmesuguseid ülesandeid, millest üheks on ainevahetusprotsesside aktiviseerimine.
Kaalium on vajalik lihaste ja närvide korralikuks funktsioneerimiseks, reguleerib ka südame rütmi, vedeliku tasakaalu organismis ning kaitseb kõrge vererõhu eest. Kaaliumi osavõtul kulgeb lihaste töö, valkude ja süsivesikute ainevahetus. Kaalium stimuleerib neerusid eraldama mürgiseid ülejääke ja on oluline naha tervisele.
Naatrium on vee hulga reguleerija kudedes, vererõhu mõjutaja ja vajalik happe-tasakaalu säilitamisel organismis. Samuti on naatrium oluline närviimpulsside edasikandmisel.
Magneesium kuulub luude koostisesse, kus tal on tähtis roll kaltsiumi ning vitamiin C ainevahetuses.

Farmi Basic vadakujooke on kolme erineva maitsega- Punane apelsin, Mitmevilja ja Sidruni rohelise tee. Vadakujoogid leiad kõikidest suurematest kauplustest.