Moekunstnik André Courrèges’i kujundatud Eviani pudelid

Moekunstnik André Courrèges’i kujundatud Eviani pudelid

Eestis jõudsid müügile Eviani mineraalvee klaaspudelid, mille on kujundanud prantsuse moekunstnik André Courrèges, kes on tuntud kui naiste pükskostüümi looja ja üks miniseeliku moodi toojatest 1960ndatel. André Courrèges’i loodud Eviani klaaspudelil on kujutatud valge ja erkroosaga minimalistlikud, kahe kroonlehega tehislilled, mis on iseloomulikud André Courrèges’i futuristlikule ja nooruslikule stiilile.

Eestis jõudsid müügile Eviani mineraalvee klaaspudelid, mille on kujundanud prantsuse moekunstnik André Courrèges, kes on tuntud kui naiste pükskostüümi looja ja üks miniseeliku moodi toojatest 1960ndatel.

André Courrèges’i loodud Eviani klaaspudelil on kujutatud valge ja erkroosaga minimalistlikud, kahe kroonlehega tehislilled, mis on iseloomulikud André Courrèges’i futuristlikule ja nooruslikule stiilile.

André Courrèges on 1923. aastal Prantsusmaal sündinud moekunstnik, kes alustas oma karjääri, töötades Balenciaga moemajas, kuid asutas 1961. aastal oma moemaja. Tema loomingut iseloomustavad positivism, valge värv ja leidlik materjalikasutus. Lisaks moele on Courrèges hiljem tegelenud arhitektuuriga ning mööbli ja elektriautode väljatöötamise ja disainiga. „Elektriautosid hakkas Courrèges looma soovist säästa loodust. See põhimõte ning tema nooruslik stiil ühtivad Eviani loodussäästlike tootmispõhimõtete ja motoga „Live young“ ehk „Ela noorelt!“. Evian on käivitanud puhta joogivee kaitseks heategevusprogrammid Argentiinas, Nepaalis ja Tais ning propageerib kõikjal oma tarbijate hulgas taaskasutust,“ ütles Eviani esindaja Baltimaades Pille-Riin Kaljurahn.

Evian on varem välja andnud klaaspudeleid, mille on kujundanud tuntud moekunstnikud Christian Lacroix ja Jean Paul Gaultier Prantsusmaalt, Paul Smith Suurbritanniast ja Issey Miyake Jaapanist.

Eviani mineraalvett toodetakse Prantsusmaal, Alpides, Genfi järve ääres asuvas Évian-les-Bains’i linnas. Pudelitesse hakati Eviani vett villima aastal 1829. Eviani tootevalikusse kuuluvad praegu joogivesi plastik- ja klaaspudelites ning lisaks nahka niisutavad näospreid.

 

Buduaar.ee

Sarnased artiklid