Piprapood soovitab: Mango Lassi ”Alphonso” mangost

Piprapood soovitab: Mango Lassi ”Alphonso” mangost

Mangosorti „Alphonso” kutsutakse mangode kuningaks ja seda ka põhjusega. Kui mangosid kasvatakse paljudel aladel, näiteks nagu erinevad India piirkonnad ja ka Ameerika, siis „Alphonso” mangod kasvavad ainult kindlates Lääne-India ja Kagu-Pakistani aladel.

Mangosorti „Alphonso” kutsutakse mangode kuningaks ja seda ka põhjusega. Kui mangosid kasvatakse paljudel aladel, näiteks nagu erinevad India piirkonnad ja ka Ameerika, siis „Alphonso” mangod kasvavad ainult kindlates Lääne-India ja Kagu-Pakistani aladel.  „Alphonso” mangopuu annab saaki ainult lühikese aja jooksul (aprillist maini) ning valminud viljad on võrreldest teiste sortidega lühema säilivusajaga ja tugevama aroomiga, mahlasemad, sügavama kollakas-oranzi värviga. See hõrk vili värskena on Eestis harvadel juhtudel saadaval. Meie kaubanduses olevad sordid on valikust, mis on järelküpsemas pikal teekonnal Eestisse ja mille söömisel on tunda mangokiudusid, mida „Alphonso”  puhul ei esine. Kõike eelnimetatut arvesse võttes on mõistetav, miks „Alphonso”  mango on maailma kalleim mangosort.
Kuna seda kuninglikku vilja värskena on meil haruharv juhus leida, siis nüüd on Piprapoes müügil „East End“ Alphonso mangopüree ja mangoviilud. Püree on valmistatud täielikult küpsenud viljast  ning purgi sisemusest leiate selle kuningliku vilja viljaliha 92% ulatuses. 
East End „Alphonso” mangopüree on müügil ainult Piprapoes, 450 g hind 49.- krooni

Mango Lassi
2-le
Vaja läheb:

2 dl maitsestamata jogurtit
2 dl hapukoort
1 purk East End „Alphonso” mangopüreed

Valmistamine on lihtne! Sega kõik koostisained kokku ja serveeri.

Maitsvaid mangotoite ja jooke on Piprapoele valmistamas ja pildistamas Janne Lass ja Eva Palu kokanduse veebiajakirjast Perenaine.ee. Piprapood asub aadressil Tallinn, Liivalaia 43. Tel 645 0020, www.piprapood.ee.

Meeldivaid mangoelamusi!