ŠOKK: IGA KOLMAS AVOKAADO võib sind mürgitada

ŠOKK: IGA KOLMAS AVOKAADO võib sind mürgitada

Avokaadodest on saanud banaanile võrdväärselt populaarne vili, mida tarbitakse kõikjal üle kogu maailma ning seda nii selle vilja imeliste maitseomaduste kui ka tervislikkuse tõttu. See omakorda on tõstnud nõudlust ning avokaadokasvatajad on hakanud tegema lausa lageraiet, et teha ruumi üha uutele avokaado istandustele. 

Avokaadost on saanud banaanile võrdväärselt populaarne vili, mida tarbitakse kõikjal üle kogu maailma ning seda nii selle vilja imeliste maitseomaduste kui ka tervislikkuse tõttu. See omakorda on tõstnud nõudlust ning avokaadokasvatajad on hakanud tegema lausa lageraiet, et teha ruumi üha uutele avokaadoistandustele. 

Ligikaudu 40% kogu maailma poodides müüdavatest avokaadodest pärineb Mehhiko lõunaosas, Vaikse ookeani kaldal asuvast Michoacani osariigist. Kahjuks on siin ka negatiivne aspekt – kõik avokaadod, mis pärinevad Michoacanist, on keemiat täis pritsitud ning nende tarbimine võib kaasa tuua erinevaid hingamisteede- ja kõhuprobleeme.

Peale avokaadokasvanduse rajamist Michoacani osariiki on sealsed elanikud hakanud kurtma kehvenenud tervise üle ning ekspertide sõnul on kurja juureks kemikaalid, mida viljapuuaedades kasutatakse. Just nende kemikaalide tulemusena on alguse saanud mitmed haigusepuhangud – tuul puhub avokaadodele pritsitud mürgid laiali ning need jõuavad ka kohalike inimeste aedadesse. 

Kliima on Michoacani osariigis avokaadode kasvatamiseks lausa ideaalne ning seda saab teha aastaringselt. Plaanid istandusi veelgi laiendada käivad täies hoos, ent kemikaalide kasutamisel lõppu ei näi olevat.

Poes avokaadot ostes tasub vaadata, kust see pärit on ning vältida Michoacanist pärit vilju.

Allikas: independent