VÄRSKE MAHLAGA viiruste vastu

VÄRSKE MAHLAGA viiruste vastu

Kui pilk aknast õue visata, siis selgub kohe, et talv pole üldse veel läbi. Iga päevaga läheb aina külmemaks. Harjumatu on ka see, et kui lumi maha sajab, siis ei sula see kohe ära. Mida siis talvega pihta hakata? Õige vastus on, et tuleb nautida sellist ilma. Tähele tuleb panna, et seda tehes mitte haigeks jääda. Talvine aeg on just külmetushaiguste levimiseks parim aeg. Kuid mida saaksime ise ära teha, et me haigeks ei jääks?

Tsitruselistega talvele vastu

Ideaalne võimalus on just praegu ennast kurssi viia kõiksuguste tervislike jookidega, mis sisaldavad palju vitamiine. Enamike selliste jookide põhikomponendiks soovitame võtta mõne tsitruselise puuvilja. Levinumad on sidrun, greip, laim ja apelsin. Igaüks võib vabalt kasutada seda, mis meeldib. Mõrkjama joogi eelistajatele soovitaksime kasutada greipi, hapu maitse soovijatele sidrunit ja magusamad joogid tulevad kõige paremini välja apelsiniga.

Kollane sidrun toob puna põskedele

Kuidas siis valmistada õiget ravimit külmetuse vastu? Soovitame teha kuum jook koos sidruni, ingveri ning meega. Igas õiges köögis võiks olemas olla ka üks mahlapress. Sidrunimahla jaoks on välja mõeldud spetsiaalne elektriline sidrunipress, millega saab ka teisi tsitruselisi mahlaks pressida. Tee valmis sidrunimahl, lisa kuum vesi, ingver ja mesi ning kasulik jook ongi valmis.

Kuna ingver on selline terav ja särtsu täis juurikas, siis võiks ka tass, kus jooki serveeritakse, olla selline särtsakam. Koduekstras on laias valikus saadaval tasse ja kruuse, kuhu on mugav sellist jooki serveerida. 

Apelsini-greibimahl hoiab haigused eemal

Mõnikord on soov juua midagi värskendavat. Sellisel juhul soovitame teha näiteks apelsini-greibimahla – see pole liiga mõru ega liiga magus. Täpselt paras jook, mis sisaldab rohkesti C-vitamiini. Tuleks oma tsitrusepress välja võtta ning pressima hakata. Eriti mõnus on selline jook kohe hommikul söögi kõrvale joomiseks, et koguda energiat terveks päevaks. Ühtlasi on apelsin suurepärane B4-vitamiini allikas, parandades mälufunktsioone ja toetades ajutegevust üldiselt. Sellised mahlad võiks serveerida lahedates klaasides, näiteks koos väikese piparmündilehega.

Erinevad tsitruselised on suurepärased energiavarude täiendajad talvisel ajal ja energiat läheb talvel vaja. Lausa mitme klaasi kaupa.