VEIN KUI KUNSTITEOS! Moemärk Dolce & Gabbana x Donnafugata esitlevad erilisi veine

Sisuturundus

Donnafugata x Dolce & Gabbana

Pole kahtlustki, et kui jõud ühendavad armastatud moemaja Dolce & Gabbana ja pika ajalooga käsitööveini bränd Donnafugata, on tulemus esmaklassiline.

Nii Dolce & Gabbana kui Donnafugata on Itaalia päritolu loomingu tipptase. Mõlemaid ühendab tingimusteta armastus Sitsiilia vastu, kirglik töötahe ja detailidele tähelepanu pööramine. Koostööst on tänaseks sündinud kaks väga eriliste viinamarjadega veini: Donnafugata Dolce & Gabbana Rosa ja Donnafugata Dolce & Gabbana Tancredi.

Etna veinimõis

Kui kohtuvad kirjandus, maali- ja veinikunst

Donnafugata on Sitsiilia päritolu käsitööveinide valmistaja, kelle ajalugu ulatub enam kui 170 aasta taha. Brändinimi on inspireeritud Giuseppe Tomasi di Lampedusa teosest „The Leopard“ („Il Gattopardo“ itaalia k), mille tegevus toimub Sitsiilias ning ka Donnafugata külakeses.

Brändi identiteet on naiselik, kunstiline ja pisut unenäoline, pannes rõhku värviküllusele ja fantastikale. Koostöö Dolce & Gabbanaga sai alguse 2017. aastal, mil Itaalia moemärk valis Donnafugata enda Palermos toimunud moeetenduse ametlikuks veinipartneriks. Sellest koostegemisest sai alguse hea sõprus, millest sündis esimese ühise veinina Donnafugata Dolce & Gabbana Rosa, millele järgnes punane vein Tancredi.

Väga eriliste veinide etiketid ja karbid on kujundasid Dolce & Gabbana kunstnikud, koostöös Itaalia illustraatori Stefano Morassutti Vitalega. Värvikirev ja elegantne pildikeel teeb kummarduse Sitsiiliale, Vahemerele, algupärastele viinamarjadele, lopsakale loodusele ja värvidele. Nii kohtuvadki veinides kirjandus-, maali- ja joogikunst.

Üks Rosa viinamarjadest –
Nocera – kasvab Contessa Entellina veiniaias.
Üks Rosa
viinamarjadest –
Nocera – kasvab Contessa Entellina veiniaias.

Erilised viinamarjad

Donnafugata veine iseloomustab värskus ja neis kasutatakse peamiselt Sitsiiliast pärit viinamarju.

Donnafugata Dolce & Gabbana Rosa veinis on tunda elegantset roosi ja virsiku kooslust ning pehmelt aimatavaid punaseid marju. Vein on valmistatud Nerello Mascalese ja Nocera viinamarjadest, millest esimesed kasvavad vulkaanilistel muldadel, andes veinile juurde mineraalsust ja rafineeritud lillelisust.

Nocera on maineka minevikuga viinamarjasort, mis tänaseks on pea unustatud. Donnafugata katsetas marja istutamisega aastaid, täna väljendub pingutus ideaalses suhkru- ja happesuse tasakaaluga puuviljases maitses. Roosa vein on ideaalne valik aperitiivide, toore kala, taimetoitude ja õrna liha kõrvale.

Donnafugata x Dolce & Gabbana
Donnafugata x Dolce & Gabbana

Donnafugata Dolce & Gabbana Tancredi rubiinpunases veinis on tunda rikkalikke tumedaid marju ja ürte. Vein on valmistatud Cabernet Sauvignoni, Nero d´Avola ja Tannat’ viinamarjadest, millest viimast on küll lihtne kasvatada, kuid millest veini valmistamine on omamoodi väljakutse. Eriline Tannat sisaldab teiste marjadega võrreldes rohkem antioksüdante. Punane vein sobib suurepäraselt punase- ja ulukilihaga ning rasvasema kalaga, nagu tuunikala ja lõhe.

Donnafugata x Dolce & Gabbana

Piiratud koguses Dolce & Gabbana x Donnafugata veinid on müügil Carpe Vinum veinipoes (Poordi 3-5) ning Amber Distribution Eesti e-poes.

TähelepanuTegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.