Kristi: olen avastanud, et mul on ka lihased – neid isegi näeb juba…

 

See, et ma täna pisut jutuvõistluse lugudest kirjutan, näitab tegelikult seda, et need kirjutised läksid mulle hinge ning mulle jäi kõrvu, et nii mõnelgi on suvele vastuminekuks mõned kilod vaja loovutada... Kaaluabi tuleb siis kaudselt toidu osas appi oma suurepärase programmiga, kuid mina mõtlesin oma treeningplaanist lähemalt kirjutada, et sellisel viisil loodetavasti pisut kasulik olla...

Oma eelmises kirjutises mainisin, et treenin viiel korral nädalas ja käin rühmatreeningutes ja jõusaalis ning ujun.. Nüüd aga konkreetsemalt. Süsteem väga lühidalt öeldes on siis nii, et ühel päeval on intensiivne lihastreening, teisel päeval midagi rahulikumat, et lihas saaks taastuda (72 h on tegelikult selleks vaja) ning kolmas päev on taastumiseks või mõneks relakseerivaks treeninguks ja siis taas uus ring - jõutreening jne.


 

Mõne aja eest oli Buduaaril ja Kaaluabil ühine jutuvõistlus: “Minu võitlus ülekilodega”. Lugesin neid lugusid huviga ning mõtlesin kaasa ning kohati sain kõrvutada end jutu peategelasega, sest seoseid ja paralleele oli palju. Eks sarnaste muredega inimestel on ikka osaliselt ka sarnased mured ja mõtted… Ausalt öeldes oli nii mõnigi lugu päris kurvameelne ja oli jutte, kus tundsin, et minust kirjutatakse. Toredaks aga pidasin seda, et oma suure mure juures leidsid inimesed siiski, et elus on ka positiivsust ning päikeselisust ja suure tahtejõu korral võivad ka imed sündida soovitud kaalu ja keha poole.  

Need lood panid märkama ja mõtlema kaasinimestele ning sain taas kinnitust, et meie ümber on siiski mitmeid ja mitmeid inimesi, kes ülekaalu teemaga igapäevaselt pead vaevavad. Tegelikult on see kurb ja ega minagi saa öelda, et ma enam oma pead vaeva, aga vähemasti tunnen, et olen täna juba oluliselt paremas olukorras ja mis peamine – ma ei ole üksi selles võitluses. Õnneks, tõesti õnneks, on mul tõeliselt tore personaaltreener, kes alati nõustab ja on olemas, kui teda vajan.

See, et ma täna pisut jutuvõistluse lugudest kirjutan, näitab tegelikult seda, et need kirjutised läksid mulle hinge ning mulle jäi kõrvu, et nii mõnelgi on suvele vastuminekuks mõned kilod vaja loovutada… Kaaluabi tuleb siis kaudselt toidu osas appi oma suurepärase programmiga, kuid mina mõtlesin oma treeningplaanist lähemalt kirjutada, et sellisel viisil loodetavasti pisut kasulik olla…

Oma eelmises kirjutises mainisin, et treenin viiel korral nädalas ja käin rühmatreeningutes ja jõusaalis ning ujun.. Nüüd aga konkreetsemalt. Süsteem väga lühidalt öeldes on siis nii, et ühel päeval on intensiivne lihastreening, teisel päeval midagi rahulikumat, et lihas saaks taastuda (72 h on tegelikult selleks vaja) ning kolmas päev on taastumiseks või mõneks relakseerivaks treeninguks ja siis taas uus ring – jõutreening jne.

Konkreetselt treeninguid nimetades alustan BodyProgressiga (kulutab ca 550 kcal), mis on tõhus lihastreening, kus koormust saavad suured lihasgrupid ja väiksemad süvalihased. See trenn võtab tõeliselt hingetuks ja järgmine päev on tuntavad kõik lihased. Teisel päeval on BodyBalance, kus arendatakse tasakaalu ja tugevdatakse kere stabiliseerivaid lihaseid ning aitab ka piimhappega „võidelda“, et taas end inimesena tunda. Kolmandal päeval tavaliselt puhkan või ujun, sest nädalasse peab mahtuma ka kaks päeva taastumiseks. Puhkusele järgnev päev on taas tõhus treening – PowerPlate (30 min kulutab ca 400 kcal) ning lisaks veel ka tunnine jõusaali ring suurtele lihasgruppidele. Viiendal päeval on treening PilatesReformer, kus õpetatakse  erinevate harjutuste täpset sooritamist reformeril, rõhk on õigel hingamisel, keskendumisel ja üldisel kehatunnetusel. Väga mõnus treening, soovitan soojalt! Kuuendal päeval puhkan või teen tantsulise treeningu Zumba (kus tantsitakse  nii aeglaste kui ka kiirete rütmide järgi, samal ajal antakse ka intervalltreeninguna hea koormus südame vastupidavusele ja treenides lihased toonusesse). Esimesel korral olin nagu puuhobune, aga tundub, et see peab paika, et harjutamine teeb meistriks. Seitsmes päev taas intensiivne treening, milleks minul on  treening InPilates Pilatese treeningsüsteemist, mis on suunatud eelkõige rühi parandamisele läbi korsetilihaste ja süvalihaste tugevdamise.

Ja nii see ring käib… igal juhul on see plaan tõhus ja vaheldusrikas ning olen avastanud, et mul on ka lihased – neid isegi näeb juba, mitte ainult ei tunne tõhusa treeningu järgselt. Äge ja vaimustav!

Kaal 78 kg.

Kristi