KRISTI PÄEVIK: Head nipid

\"\"Väga ei tasuks rõõmustada, kui laps sind üllatab paaril ööl ideaalse pika unega. Järgmine kord võib ta rahulikult terve su öö peapeale keerata. Beebidega ongi see lugu, et nende käest ei saa küsida, mis neid vaevab või mis sunnib neid emme ööund röövima.
Küll aga tasub rõõmustada, kui oled leidnud oma lapse puhul uue nipi, kuidas temaga kergemini hakkama saada.

\"\"Aeg on näidanud ja õpetanud, et laps on ettearvamatu. Kord rõõmustades ühe tava peale, võib see sekundiga talle kõige ebameeldivamaks asjaks  muutuda. Lapsevanemad omavahel ikka küsivad, et kuidas meil lapse magamapanek toimub. Kas see on nutune või rahulik?
Minu arvates muutub see küllalt  tihti. Väga ei tasuks rõõmustada, kui laps sind üllatab paaril ööl ideaalse pika unega. Järgmine kord võib ta rahulikult terve su öö peapeale keerata. Beebidega ongi see lugu, et nende käest ei saa küsida, mis neid vaevab või mis sunnib neid emme ööund röövima.
Küll aga tasub rõõmustada, kui oled leidnud oma lapse puhul uue nipi, kuidas temaga kergemini hakkama saada. Tõenäoliselt on ka see nipp ajutine kergendus, kuid siiski kasulik.

Mäletan, et kui laps sündis, siis ma küsitlesin lõputult oma tuttavaid, kuidas nemad last uinutavad ja milliseid nippe kasutavad, et laps öösel rahulikult ka magaks.
Nüüd avastasin ise hea meetodi, kuidas last sekundiga magama panna: kui laps on juba piisavalt kaua üleval olnud ja uni hakkab vaikselt juurde hiilima, panen lapse kombekasse, et siis ta rõdule magam panna. Enne vankrisse asetamist hoian teda süles nii, et panen oma nöo lapsele silmade ligidale, mille peale laps sulgeb refleksist silmad. Laulan talle vaikselt unelaulu ja laps uinub kohe.
Proovisin teda nii ka ilma kombekasse panemata uintada.

Kindlasti tasub rasedatel nõu küsida teistelt emmedelt enne kui minna lapsele asju ostma. Mina teeksin pooled asjad teistmoodi. Kusjuures poemüüjad ei ole head nõustajad, sest nemad tihtilugu mõtlevad ikka selle peale, et sa ostu sooritaksid. Selleks, et mõtetult palju asju mitte osta, tasub küsida värsketelt emmedelt nõu. Tänapäeval tulevad nii kiiresti uued kasulikud asjad müüki, ja tavaliselt just äsja laspevanemaks saanud teavad, mis tõesti toimib.

Oleks ju mõnus, kui kuskilt leiaks kõik head lapsekasvatamise nipid kokku kogutuna. Ootan seekord kommentaare, kus mainiksitegi, milliseid kasulikke nippe olete teie lapse puhul avastanud.

 Kiku