KRISTI PÄEVIK: Laps nagu isa suust kukkunud

5 kommentaari

\"\"Väga paljud tänapäeva isad saavad oma lastega hästi hakkama. Nad näitavad ise välja initsiatiivi, et beebiga tegeleda ja hoolitsevad oma laste eest hästi. Suvel, kui ise veel rase olin,märkasin nii mõnigi kord mehi lapsevankritega jalutamas ja mõtlesin, et ei tea, kas nemad ka omavahel arutavad sellistel teemadel nagu: kui vähe sina said öösel magada? Milline saab olema tänane lapse magamapanek?

\"\"Laps nagu isa suust kukkunud

Väga paljud tänapäeva isad saavad oma lastega hästi hakkama. Nad näitavad ise välja initsiatiivi, et beebiga tegeleda ja hoolitsevad oma laste eest hästi. Suvel, kui ise veel rase olin,märkasin nii mõnigi kord mehi lapsevankritega jalutamas ja mõtlesin, et ei tea, kas nemad ka omavahel arutavad sellistel teemadel nagu: kui vähe sina said öösel magada? Milline saab olema tänane lapse magamapanek?
 
 Olen mõelnud, et tihtilugu oleneb aga just emast see, kui hästi isa ja laps hakkavad omavahel läbi saama. Juba esimestel päevadel, kui laps on ilmavalgust näinud, peab ema laskma isal lapsega sama palju tegeleda kui ta seda ise teeb.
Tavaline on arusaam, et isad ongi lastega kohmakad ning isade ülesanne ei olegi niiväga beebit kussutada ja temaga tegeleda, rääkimata siis veel näiteks lapse magamapanemisest või lapsega pikemalt koosolemisest. On ka selliseid isasid, kes pelgavad näiteks vastsündinut süles hoida ja tal mähmeid vahetada.
Iga ema peaks julgustama oma meest ja laskma just isal vahelduseks lapsega jalutama minna ja tal võsukesega tegeleda.

Minu mees oli sünnitusel mulle igati toeks. Olime koos nagu meeskond. Mina olin peale sünnitust väga nõrk ja tahestahtmata pidi mees mind aitama. Isa ja lapse suhe on siiani väga hea. Ta hoiab ja tegeleb Carina Miaga pidevalt ja toetab mind igati  – olen selle üle väga õnnelik. Nad on mõlemad lõvi tähtkujust ja vahel tundub, et nad mõistavad üksteist paremini kui keegi teine.
Lapse isa oli kohe alguses tragi helistaja sõpradele, kes samuti lapsevanema staatuses, et vahetada kogemusi, kuidas last kasvatada.

Praegu on meil nii, et kuna mina öösel korralikult magada ei saa (laps sööb iga paari tunni tagant), siis mees võtab hommikul lapse enda hoole alla, et mina saaks veel paar tundi rahus välja puhata.
Isa saab ilusti üksi lapsega hakkama. Minu süda on rahul, kui mees last hoiab ja ma ise ära olen.
Meie Carina Mia on kindlasti isa suust kukkunud – suured pruunid silmad ja tumedad juuksed on temalt päritud.
Võin vaid kiidusõnu öelda oma lapse isa kohta ja paremat ei oskakski soovida!
Tänu temale jõuangi lapse kõrvalt natuke tööd teha ja vaba aega nautida.