KRISTI PÄEVIK: Las ma puhkan

\"\"Mäletan, et kui olin rase, siis paluti mul rahulikumalt võtta ja pühenduda vaid puhkamisele. Öeldi, et naudi magusat und!
Ma pidin rasedana hoidma kiisupoega, kes armastas öösiti mu kõrva juurde istuda ja seal nurru lüüa, kuniks keegi temaga mängima hakkas. Ta kiusas ikka päris korralikult keset ööd. Siis mõtlesin, et kas lapsega hakkab samasugune unetute ööde rall pihta? Ma ei osanud kaugeltki endale ette kujutada, et ma ei saagi enam väga pikka aega normaalselt magada.

\"\"Mäletan, et kui olin rase, siis paluti mul rahulikumalt võtta ja pühenduda vaid puhkamisele. Öeldi, et naudi magusat und!
Ma pidin rasedana hoidma kiisupoega, kes armastas öösiti mu kõrva juurde istuda ja nurru lüüa, kuniks keegi temaga mängima hakkas. Ta kiusas ikka päris korralikult keset ööd. Siis mõtlesin, et kas lapsega hakkab samasugune unetute ööde rall pihta? Ma ei osanud kaugeltki endale ette kujutada, et ma ei saagi enam väga pikka aega normaalselt magada. Mina, kui suur unekott, olin kindel, et öised rinnaga söötmised mind ei häiri, kuna uinun kohe uuesti.

Carina Mia ajas väga palju piima peale söömist välja. Tuli kohe umbes pool tassitäit. Seda tuli siis koristada ja pühkida alati peale sööki.  Võtsin aega, et kui kaua ma öösel, ühe toitmiskorraga, lapsega üleval olen. Selgus, et kuskil 45 minutit. Laps tahab alguses ikka  väga tihti süüa, seega magamisest eriti asja ei saanud.

Nüüd, kus ta on peagi viie kuuseks saamas, on minu ööd ikka tegemisi täis.
Kõige mugavam on laps ööseks enda kõrvale magama jätta. Kui näen, et hakkab nihelema, siis panen lapse tissi otsa. Nii saan ise peagi uinuda ja laps ka. Aga seda protseduuri teen ma öö jooksul mõnikord isegi 7 korda. Sellisel juhul ei saa rääkida ka väga magusast unest.

Ideaalis peaksin peale igat söögikorda lapse uuesti lapsevoodisse tõstma.
Nii ta magab seal kauem, enne kui uuesti süüa soovib. Tänu minu laiskusele ei jaksa ma peale igat söötmist teda voodisse tagasi tõsta. Siis peaksin ootama, kuni tibu magusasse unne vajub ning peale ümber tõstmist ootama uuesti, et ta taas uinuks. Meie lapsel on nimelt jorin lahti, kui lutti suus ei ole.

Tean, et paljud mehed ei pane tähelegi, mida see naine öösel lapsega teeb. Minu mees pole siiani ühtegi täispikka ööd meie kõrval vastu pidanud. Hiilib ikka teise tuppa magama. Ta meil kerge unega.
Siiani siis olemegi puhkepäevadel teinud nii, et mina kanseldan last öösel ning kui tibu ärkab, viin mehele hoidmiseks ja magan ise veel paar tundi.
Viimasel ajal armastab laps ärgata koos päikesega ehk siis kella 7-9 vahel  hommikul.

Minule, kui suurele unearmastajale, ongi magamata ööd ühed kurnavamad tegurid lapse kasvatamise juures. Jõulude ajal viskasimegi nalja, et  kingiks sooviks viite lapsega jalutamiskorda õelt. Ehk siis et saaks päeval ise tudile pugeda, kui õde lapsega jalutama läheb!