Kas ma olen alkohoolik?

Kas ma olen alkohoolik?

Kas teadsid, et Eestis tarvitati aastal 2008 ühe elaniku kohta 30 liitrit viina või tervenisti 520 pooleliitrit pudelit õlut? Siinkohal tasub ära märkida, et numbrid näitavad ühe elaniku kohta ning arvesse on läinud kõik vastsündinud, teismelised, täiskasvanud ja vanaemad-vanaisad. Keskmiselt joob iga eestlane aastas 76 liitrit õlut, 4 liitrit siidrit, 19 liitrit muud lahjat alkoholi, 10,4 liitrit viina ja 3,2 liitrit muud kanget alkoholi. Kui need numbrid kokku lüüa, siis saame hirmuäratava numbri 112,6 liitrit!  

Kas teadsid, et Eestis tarvitati aastal 2008 ühe elaniku kohta 30 liitrit viina või tervenisti 520 pooleliitrist pudelit õlut? Siinkohal tasub ära märkida, et numbrid näitavad ühe elaniku kohta ning arvesse on läinud kõik vastsündinud, teismelised, täiskasvanud ja vanaemad-vanaisad. Keskmiselt joob iga eestlane aastas 76 liitrit õlut, 4 liitrit siidrit, 19 liitrit muud lahjat alkoholi, 10,4 liitrit viina ja 3,2 liitrit muud kanget alkoholi. Kui need numbrid kokku lüüa, siis saame hirmuäratava numbri 112,6 liitrit!  
Aastatega on olukord hullemaks läinud ning nüüd võime me, eestlased, kanda “uhkelt” tiitlit: “Oleme Euroopas teisel kohal alkoholi tarbimises.” Esikoha vääriline on Tšehhi Vabariik. 

Buduaar uuribki meie kallite lugejate käest, kui sageli teie alkoholi joote ning ootame kommentaaridesse, mida te joote?

Kasulikku infot alkoholist, põnevaid teste ja kalorikalkulaatori leiad www.alkoinfo.ee