ENDISE MUNGA 10 elutarkust: õpi õnnelikult elama

ENDISE MUNGA 10 elutarkust: õpi õnnelikult elama
erakogu

Jay Shetty on jutuvestja, podcast´i juht ja endine munk, kelle missioon on jagada maailmaga ajatut tarkust lihtsal ja praktilisel viisil.

Shetty loodud populaarsetel videotel on üle viie miljardi vaatamise ning ta juhib maailma edukaimat tervise ja heaolu taskuhäälingut ”On Purpose”. Loo autori väljakutse ”100 raamatut aastaga” raames loetud Jay Shetty raamat ”Mõtle nagu munk” juhendab, kuidas õppida kõigest, mida eluteel kohtad, vabaneda negatiivsusest, ülemõtlemisest ja mis peamine – mis tapab armastuse ja miks headus on elu ja edu alus.

Siin on endise munga 10 inspireerivat eluõpetust!

1. Kui lõpetame ümbritseva maailma arvamuste, ootuste ja kohustuste kuulamise, hakkame kuulma iseennast. Mida vähem oma pilguga teiste küljes ripud, seda rohkem aega on sul keskenduda iseendale! Kui oleme mattunud ebaoluliste asjade alla, kaotame silmist selle, mis on tõesti oluline.

2. Ilma väärtusteta eksleme sihitult ringi, nagu siis, kui sõidame tundmatus piirkonnas; teeme valepöördeid, eksime ära, jääme kahevaheloleku lõksu. Väärtused muudavad lihtsamaks enda ümbritsemise õigete inimestega, raskete karjäärivalikute tegemise, aja arukama kasutamise ja tähelepanu suunamise sinna, kus see on vajalik. Nendeta pühivad segajad meid teelt.

3. Ümbritse end inimestega, kes sobivad sinu väärtustega hästi kokku. Nad aitavad sul jääda oma väärtustele kindlaks ja saavutada eesmärke – te kasvate koos. Väärtusteta pühivad segajad meid teelt.

4. Lahtilaskmine ei tähenda kõigi negatiivsete mõtete, tunnete ja ideede täielikku kõrvaldamist. Tõde on selles, et mõtted jäävad alatiseks tekkima – otsustavaks saab see, mida nendega teeme. Küsimus on, kuidas sa oma reaktsiooni juhid. Tõeline vabaduse võti on eneseteadvustamine.

5. Andestus loob meile meelerahu. Andestamine teeb kõigile head!
6. Õnn ja rahulolu tulenevad üksnes meele valitsemisest ja hingega ühenduses olemisest – mitte objektidest või saavutustest. Edu ei garanteeri õnne ja õnn ei nõua edu.

7. Suudame ette võtta rohkem, kui teeme seda kellegi heaks, keda armastame või selleks, et teenida eesmärki, millesse usume – erinevalt ekslikust ettekujutusest, et leiame õnne edu kaudu. Kui teeme tööd veendumusega, et see on oluline, saame elada täiest jõust. Edasiliikumise põhjuseta puudub meil mootor. Kui elame kavatsusega – selge tajuga, miks meie tehtu on oluline, on elul tähendus ja see pakub rahulolu. Kavatsus täidab auto paagi kütusega.

8. Kui tajud selgelt ja enesekindlalt, miks sa iga sammu astusid, oled vastupidavam. Ebaõnnestumine ei tähenda, et oled väärtusetu – see tähendab, et pead otsima väärt sihtideni uue tee. Rahuldus tuleneb usust selle väärtusesse, mida teed.

9. Tee kõige kõvemat tööd oma tugeval alal ja nii saavutad elus sügavuse, tähenduse ja rahulduse. Kavatsusel, millega tööle läheneme, on tohutu mõju tähendusele, mille sellest omandame, ja meie isiklikule eesmärgitunnetusele. Õpi otsima tähendust praegu ja see teenib sind terve elu.

10. Pea meeles, et vabadus ei tähenda öelda kõike, mida tahame, millal tahame, kuidas tahame. Tõeline vabadus on mitte tunda vajadust neid asju öelda.

Sarnased artiklid