KUIDAS ARMASTADA oma kaaslast tähemärgi järgi?

123rf

Ajakiri Buduaar

Merli Tammela

Räägime palju tähtkujudest ja nende omadustest, aga oled sa kunagi mõelnud, milline armastuse keel on iseloomulik just sinu partnerile?

Öeldakse, et harmoonilise suhte alus on mõlema osapoole vajaduste täitmine ehk arusaamine, millist keelt teineteiselt oodatakse. Viis armastuse keelt on lihtsasti mõistetav kontseptsioon, millega tuli välja abielunõustaja Gary Chapman oma raamatus „Armastuse 5 keelt. Kestva armastuse saladus”.

Viis armastuse keelt on:

  • Abiteod/teenistus – näiteks söögitegemine, prügi välja viimine, teise eest poes käimine
  • Füüsiline puudutus – suudlused, kallistused, seks, massaaž
  • Kingitused – sealhulgas žestid, üllatused
  • Kvaliteetaeg – rääkimine, kuulamine, kogemused
  • Tunnustav sõna – hindamine, kiitus, komplimendid ja armastuse väljendamine

JÄÄR:
ARMASTUSE KEEL: tunnustussõnad ja kvaliteetaeg

Lase tal säilitada oma iseseisvus. Näita välja, kui väga sa hindad tema ambitsioonikust. Paita ta ego. See ei too sind temast madalamale, vaid kinnitab koha ta südames. Ta töötab kõvasti enda ja sinu parema tuleviku nimel. Kiidusõnad on hea viis anda Jäärale teada, et ta teeb head tööd ja et oled tema üle uhke. Ainuüksi teadmine, et toetad ja kiidad tema jõupingutusi, aitab kaasa sellele, et ta tunneks end armastatuna. Jäär on intensiivne tulemärk, seega soovib ta võimalikult palju aega veeta koos oma armastatuga. Mine kaasa tema pööraste ideedega ning sind ootavad kaunid mälestused, mis ei unune kunagi.

SÕNN:
ARMASTUSE KEEL: füüsiline puudutus ja kingitused

Sõnn on sensuaalne märk, kes otsib oma ellu stabiilsust. Kõige enam hindab ta meelierutavaid tegusid. Sinna kuuluvad kindlasti igapäevane kahetunnine kuum seks ja südamest tehtud toit. Kui soovid teada, milline on parim spaa või kuurort puhkuseks, küsi Sõnnilt. Ta võtab elu rahulikult ja pingevabalt, mis teeb temast suurepärase vestluskaaslase. Seega võid kindel olla, et ta kuulab lõpuni su kolmetunnise hala oma uue ülemuse kohta ja on jätkuvalt piisavalt stabiilne, et sinuga midagi lõõgastavat teha. Ta hindab kvaliteeti, nii et ole valmis oma rahakotti kergendama, kui tulekul on mõni tähtsam sündmus või
tähtpäev. Ta väärib seda!

KAKSIKUD:
ARMASTUSE KEEL: kvaliteetaeg ja tunnustussõnad

Lase tal avastada. Veel parem, kui teete seda koos. Ära hoia teda kinni, sest nii hakkab ta mässama ja pöörab sinu vastu. Aktsepteerides tema kaootilisust ja pööraseid ideid, leiad kiirelt tee tema südamesse. Lase tal võita see argument, milles ta nii kindel on. Kaksikud teavad kõige enam erinevaid fakte, niisiis ta lihtsalt sulab, kui tema intelligentsust kiidad. Paljud arvavad, et Kaksikud on pealiskaudne märk, aga tegelikult ei vasta see tõele. Ta soovib sind sügavamalt mõista, mis tähendab lõputuid küsimusi, arutelusid ja naeru. See on tema viis näidata hoolivust, mis tähendab, et ta ootab sama ka vastu. Ega siis hea huumor ja seiklushimu mööda külgi maha jookse.

VÄHK:
ARMASTUSE KEEL: kvaliteetaeg ja abiteod

Ole alati soe ja mõistev, eriti kui tal on parasjagu raske periood. Ole kannatlik ning ära survesta teda. Kui annad hingamisruumi ja oled mõistev, avab ta end sulle üsna kiiresti. Vähk on sodiaagi kõige empaatilisem märk, seega ootab ta sinult sama vastu. Ta ei pruugi seda alati sõnades väljendada, aga kindlasti näitab seda läbi tegude. Ära kunagi mine vihasena magama, sest muidu võid kindel olla, et öösel ta sõba silmale ei saa. Ega Vähk siis halba mõelnud! Lisaks koosoldud ajale, tähendavad talle palju ka väikesed armsad žestid. Nii tunneb Vähk, et on sulle tähtis. Kodus aita teda nii palju, kui võimalik, sest Vähk annab ka endast palju, et kõiki õnnelikuna näha. Pere on talle kõige olulisem.

LÕVI:
ARMASTUSE KEEL: tunnustussõnad ja kingitused

Huvitatud Lõvi soovib sinuga pidevalt koos olla ning sind ära hellitada. Siia kuulub näiteks pidev komplimentide tegemine ja kingituste jagamine. See tähendab, et ta ootab salaja sama ka vastu. Lõvi puhul on oluline teha kingitusi südamepõhjast. Lõvi on siiski märk, kes on sinu jaoks alati olemas ning on ka esimene, kes hädasolijale finantsilist abi pakub. Ta soovib, et kõik ta lähedased oleksid õnnelikud. Tema enda suurim soov on tunda end hinnatuna, seega ära unusta teda tänada. Talle on väga oluline ka tema välimus ja ta on sündinud siia ilma, et silma paista. Märka teda ja jaga komplimente – eriti soengu ja stiilitaju kohta. Sa ei kahetse!

NEITSI:
ARMASTUSE KEEL: abiteod ja kvaliteetaeg

Sa oled juba kõva tegija, kui oled Neitsi südame võitnud. Vähesed küündivad tema kõrgete standarditeni. Ülimalt detailne ja organiseeritud Neitsi soovib enda kõrvale inimest, kes on temaga sarnane ja keda ta saab usaldada. Olles tihti seotud korraga mitme erineva projektiga, hindab ta (salaja) väga, kui oled talle toeks ja aitad argipäevaste kohustustega, mis aitaksid stressi vähendada. Paljud küll ei tea seda, aga see pealtnäha rigiidne tähemärk on hingelt väga suur romantik ja oma armsama viiks ta kasvõi kuule. Vahel pead teda lihtsalt natukene raputama, et ta oma rutiinist väljuks ja vahelduseks midagi uut kogeks.

KAALUD:
ARMASTUSE KEEL: kingitused ja kvaliteetaeg

Karismaatiline märk, kes loob ja hindab ilu. See tähendab enda ümbritsemisest kõige ilusaga. Kõikidest märkidest arvatavasti ka kõige suurem stiiliguru. Nagu tema sümbol kaaludki, soovib ta endale küll esteetilisi, aga samal ajal praktilisi asju, mida kasutada kodu sisekujunduses või riidekapis. Ta hindab väga kultuuri ja tuleb suurima heameelega sinuga uuele näitusele, mis just linnas avati. Armastab head toitu, inside nalju ja seltskonda. Veenusest valitsetuna naudib pilke ja tähelepanu, aga kõige enam soovib siiski oma armastatuga privaatselt aega veeta. Kuna tal on tihtipeale raskusi otsustamisega, tuleb kindlasti kasuks, kui võtad plaanides juhtimise üle!

SKORPION:
ARMASTUSE KEEL: füüsiline puudutus ja kvaliteetaeg

Pole ju ime, et 8. maja esindaja esmane armastuse keel on füüsiline puudutus. Sellest ammutab Skorpion kõige enam jõudu. Ta ei saa intiimsuseta elada, vastasel juhul võib seda märki üsna kiiresti tabada depressioon ja jõuetus. Skorpion hoiab enda lähedal ainult inimesi, kes võtavad teda täpselt sellisena, nagu ta on. Ta on väga valiv selles, kelle ta endale lähedale laseb. Näiteks vihkab ta small talk’i. Sa pead oskama rääkida sügavatel teemadel, sest muidu võib ta huvi sinu vastu olla üürike. Skorpion on väga lojaalne ja põnev kaaslane, kes avaneb täpselt samamoodi nagu sibul – kihihaaval. Kvaliteetaeg temaga on nagu sõõm värsket õhku, sest vähestel on selline mõttemaailm nagu temal.

AMBUR:
ARMASTUSE KEEL: kvaliteetaeg ja füüsiline puudutus

Igav temaga kindlasti ei hakka, sest tema huumorimeel ja ellusuhtumine on positiivses mõttes šokeerivad. Kõige enam ihkab seiklushimuline Ambur aga kaugele-kaugele ära. Hinnates erinevaid kultuure ja traditsioone, soovib ta enim enda kõrvale inimest, kes oleks sarnase mõttemaailmaga ja käiks temaga koos ühest maailma otsast teise. Filosoofilise ja pisut pöörase märgina otsib Ambur endale alati järgmist seiklust, mida ette võtta. Kõige hullem on sundida Amburit rutiinis elama. Nii tekib tal üsna kiiresti sügav depressioon ja ta põgeneb ära. See kehtib ka seksi puhul. Mida spontaansem ja lõbusam see on, seda parem. Hea idee on külastada koos mõnda sekspoodi, sest fantaasiaid sellel märgil jagub.

KALJUKITS:
ARMASTUSE KEEL: abiteod ja kingitused

Ülimalt ambitsioonikas Kaljukits soovib oma perele ainult parimat, seega töötab ta väga kõvasti, et tagada oma lähedastele mugav tulevik. Talle pole sõnad niivõrd olulised, kuna ta on tegudele orienteeritud. Tihtipeale võivad just väiksemad igapäevakohustused jääda unarusse – seega oleks tal vaja toetavat partnerit, kes suudaks ta ellu tasakaalu tuua. Raske töö tähendab muidugi ka suurt preemiat. Uhked brändiriided ja ajatud esemed on kindlasti üks tee tema südamesse. Ta ei häbene tunnistada, et materiaalsus on talle oluline. Talle ei piisa ainult sellest, kui olla sisemiselt edukas. Ta tahab ennast ja oma lähedasi näidata kõige paremas võimalikus valguses.

VEEVALAJA:
ARMASTUSE KEEL: tunnustussõnad ja abiteod

Anna talle aega. Kõikidest õhumärkidest on Veevalaja kõige müstilisem ja kõige aeglasemalt avanev. Kui see juhtub, leiad end inimesega, kelle mõttemaailm on nii piiritu, et avastad end magama minemas alles varajastel hommikutundidel. Temaga on lihtsalt nii põnev vestelda, et iga tund kestaks kui minut. Tunnusta Veevalajat tema elutarkuse poolest. See märk on palju näinud ja teab, millest räägib. Mida rohkem sa välja näitad, et teda hindad, seda lähemale ta sind laseb. Tihti tundub, et ta jõuab kõike, aga päris nii see pole. Vahel liialt kiirustav Veevalaja hindab väga, kui vastaspool aitab teda rutiinsete igapäevaasjadega, et temagi saaks natukene hinge tõmmata.

KALAD:
ARMASTUSE KEEL: kvaliteetaeg ja abiteod

Kalad on kindlasti kõige tundelisem märk, mis tähendab, et tegu on väga romantilise hingega. Kõige enam ihkab ta oma partneriga koos olla. See võib olla õdus õhtu televiisori ees või pikk jalutuskäik päikeseloojangu ajal. Ta soovib olla märgatud ja jagada halvakspanuta oma kõige sügavamaid mõtteid.
Suure unistajana hõljub ta tihti pilvedes ja unustab ära oma rutiinsed kohustused. Seega vajab ta oma kõrvale inimest, kes suudaks ta uuesti maa peale tuua ja vajadusel ka aidata. Tal on lihtsalt nii suur sisemaailm, et igavad kohustused pole tema prioriteediks. Aktsepteerides Kalade eripära, oled
sa väga hoitud kaaslane, kelle lojaalsust kunagi ei reedeta.