MÄRKA ÕNNETUNNET! 10 tarka tõdemust, kuidas leida õnne

Buduaari ajakiri

Monika Kuzmina

Foto: 123rf

Seekord oleme kokku kogunud tema pühaduse dalai-laama 10 inspireerivat ja mõtlemapanevat ideed elu, õnne ja rõõmu kohta.

1. "Meie eksistentsi aluseks on üks küsimus – mis on elu mõte? Pärast pikka järelemõtlemist usun ka, et elu mõte on leida õnn."

2. "Õnne ülim allikas on meie sees. Mitte raha, mitte staatus, mitte võim. Võim ja raha ei anna sisemist rõõmu. Peame enda sisse vaatama."

3. "Kannatuste allikaks on liiga palju egoistlikku mõtlemist, osavõtlik suhtumine teiste heaolusse on aga õnne allikaks."

4. "Rumal isekus tähendab, et sa mõtled ainult endale, ei hooli teistest, kiusad teisi, kasutad teisi ära. Teiste eest hoolitsemine, teiste aitamine on lõppude lõpuks viis leida rõõmu ja elada õnnelikku elu."

5. "Paradoksaalne on see, et ehkki enesekesksuse eesmärk on leida suurem õnn, on tulemus vastupidine. Kui keskendud liialt endale, oled teistest eraldunud ja võõrandunud. Lõpuks võõrandud ka iseendast, kuna vajadus sideme järele teistega on meie kui inimolendi fundamentaalne osa."

6. "Teiste eest hoolitsemine ja aitamine aitab avastada sinu enda rõõmu ja elada õnnelikku elu. Lahkus annab laiema arusaama maailma asjadest, milles näeme oma seotust teistega ja alandlikkus aitab näha oma kohta maailmas ja teadvustab, et mõni teine kord võime abi vajada me ise."

7. "Huumorimeel ja võime enda üle naerda ei lase meil end liiga tõsiselt võtta."

8. "Isegi traagiline kogemus võib muutuda võimaluseks ja ka valusad kogemused heidavad valgust õnne olemusele."

9. "Kui oled osavõtlikum ja lahkem, muutub sind ümbritsev õhkkond positiivsemaks ja sõbralikumaks. Näed kõikjal sõpru. Kui sa tunned hirmu ja usaldamatust, taanduvad teised sinust. Nad on ettevaatlikud, kahtlustavad ja usaldamatud."

10. "Ainukesed asjad, mis toovad õnne, on kiindumus ja lahkus. Need annavad sisemist tugevust ja enesekindlust, vähendavad hirmu, tekitavad usaldust ja usaldus omakorda sõprust. Oleme sotsiaalsed ja koostöö on meile ellujäämiseks vajalik, aga koostöö tugineb täilikult usaldusele. Kui on usaldus, on inimesed lähedasemad – terved riigid on lähedasemad."