MERILY TIMMER PALJASTAS karmi tõe lähedase surma kohta

kuvatõmmis

Merily Timmer

Kui meile lähedane inimene on surnud, siis paratamatus on see, et kipume seda väga raskelt üle elama ning sooviksime oma teguviisiga teda justkui kinni hoida. Nõid Merily Timmeri sõnul on selline käitumine aga vale.

Nimelt kirjutas Merily sotsiaalmeedias, et küünalde põletamine lahkunu mälestuseks või pidevalt lillede hauale viimine on küll ilusad teod, aga kellegi pidevalt kinni hoidmine on väsitav. “Küünalde põletamine on ilus, aga seda tuleks teha ilma taotluseta, et see justkui kellegi mälestamiseks on, vähemalt kodus.

Väsitav on see nii iseendale kui ka lahkunule. Siin tooksin paralleeliks kui soovid olla rahus, aga keegi muudkui annab sulle ülesandeks minna kuhugi kuhu enam minna ei taha ega jaksa. Surnuaed pole park ja rituaalid pole igapäev. Kui aeg on käes tuleb lasta minna. Rahu peab saama lahkunu ja rahu peab saama ka ise.

Pidevalt otsida tähendusi ja selgitusi väsitab ja võtab eluenergiat. Igaüks meist soovib rahu elutee lõpus. Anname seda lahkunule ja anname ka iseendale. Nii saabub vaikus, mälestused ja edasiminek.

Rahu kõigile, kes seda vajavad.”

 

Kui su lähedane on lahkunud

Küünalde põletamine lahkunu mälestuseks, pidevalt hauale lillede viimine on küll ilus, aga…

Posted by Merily Timmer / sensitiivne nõustamine on Esmaspäev, 29. märts 2021