REISIMISE SALANIPID, mida kasutavad kõige kogenumad reisisellid

3 kommentaari
REISIMISE SALANIPID, mida kasutavad kõige kogenumad reisisellid

Kes meist ei tahaks reisida, eriti siis, kui ilmad Eestis on vihmased ja külmad. Et aga võimalikult soodsalt parimat puhkust saada, on mõistlik kuulata kogenud reisimeeste soovitusi. Siin on 12 parimat mõtet, mida silmas pidada, kui tahad kokku panna parima eelarvega mugavat ja õnnestunud puhkusereisi.

* Enamus parimaid lennupakkumisi algavad kuskilt mujalt kui Eestist. Jälgi pidevalt parimaid lennupakkumisi erinevatel veebilehtedel (nt momondo.com, bookinghouse.ee ja ka suuremate reisikorraldajate viimase hetkel lennupiletid, nt tui.com) ja vaata enne välja, millised on need linnad, kuhu on sul ümberistumiseks kõige odavam Eestist lennata. Näiteks algavad paljud superpakkumised Londonist, Frankfurdist, Berliinist, Brüsselist ja Pariisist, kuid Londonisse on Tallinnast kõige mugavam saada. Küll aga pead jälgima ka lennujaamade erinevusi, mille vahetamine võib reisi hinna üles lüüa.

* Uuri juurde muid võimalusi peale lendamise. Väga tihti võivad siselennud maksta rohkemgi kui rahvusvahelised lennud. Seetõttu kaalu võimalusi lennata soodsa lennuliiniga oma sihtkoha lähedale (näiteks New Yorki) ja istuda ümber rongile, mis viib kümme korda soodsamalt, aga vähemalt sama mugavalt sind soovitud punkti (näiteks Yew Yorgist Washingtoni).

* Lennujaamades on tihti pikad järjekorrad, mis kulutavad palju sinu aega. Kui kiirustad lennukile, siis hoia turvaväravate ja passikontrolli järjekorras nn ärireisijate taha. Neile on tee ja reeglid tuttavad, pole palju asju ning nad liiguvad alati kiiremini turva- ja passikontrollist läbi.

* Kasuta lennumiile. Kanna hoolt selle eest, et kuhu iganes sa lendad, siis kogud selle eest ka lennumiile. Kui oled sage lendaja, siis tee juba internetis endale erinevate lennufirmade kliendikaardid ja uuri, milline pakub lisaks soodsale lennupiletile ka soodsat punktisüsteemi. Täna maksad küll 10 eurot rohkem oma lennupileti eest, kuid homme saad boonuseks tasuta lennupileti. Kui näiteks lendad tihti Ameerika mandril ja kasutad sealseid siselende, siis Southwest Airlines jagab kõige heldemalt lennumiile ja tasuta lendusid. Euroopas on parimad boonussüsteemid KLM-il ja Lufthansal.

* Telli uudiskirju ja jälgi reisiportaalide pakkumisi. Euroopa ühed populaarseimad reisiportaalid on Holidaypirates ja VoyagePrive, viimane on eelkõige reisidele alates Inglismaalt. 

* Vali hotelli hoolikalt. Prussakatega ööbimiskoht rikub igal eestlasel puhkusemeeleolu. Eestlane on harjunud korraliku katusealusega, seetõttu võivad nii mõnegi riigi 3* hotellid tunduda meile nagu kodutute öömaja. Vii end kurssi erinevate riikide kvaliteedistandarditega ning võrdle, milliseid parimaid pakkumisi annavad sulle hotellilehed booking.com, agoda.com, hotels.com, hotelscombined.com ja lastminute.com. Jälgi kindlasti ka Tripadvisori hinnanguid ja vaata kasutajate pilte. Kui Cancunis on 5* hotell, mis on poole odavam teistest samalaadsetest ning Tripadvisori reiting on “3”, siis usu seda!

* Broneeri lend ja hotell soodsamal hooajal. Kui tahad raha säästa, siis ära vali sihtkohti ja -aegu, mis on populaarsed just praegu. Püüa reisida hooaja alguses või lõpus. Kui kliente on vähe, siis saad paremat teenindust ja üldjuhul ka paremaid hindu kui nn kõrghooajal. 

* Ära kunagi söö turistipiirkonnas, sest siis saad sõltumata maailmajaost ühesugust pitsat, pastat ja sushit. Reisid on elamuste kogumiseks ja toiduelamused on ühed suuremad. Üldreegel on, et umbes viis tänavat edasi- või tagasipoole minnes leiad hoopis soodsamad ja arvatavasti ka autentsemad maitsed. Nii hoiad kokku raha ja saad kogeda kohalikku kööki.

* Kui tahad kallites restoranides odavalt süüa, siis külasta neid lõunaajal, sest suurem osa neist teevad soodsaid päevapakkumisi nagu Eestiski. Näiteks võid gurmeepealinnas Lyonis Michelini tärni restoranis 16 euro eest kolm unustamatut käiku süüa.

* Õpi tingima! Eesti on arvatavasti kõige konservatiivsem koht, kus hindu allapoole saab kaubelda. Seetõttu ei ole me ka kuigi osavad hindadega tingimises. Kui aga õpid selle oskuse selgeks, siis hakkavad ka su reisikulud silmnähtavalt vähenema. 

* Loe reisiblogisid ja õpi teiste kogemustest. Nii võid leida tõelisi pärleid, mida külastada, ja väldid valedesse kohtadesse raha viimist. Guugelda! Taskukohaseid põnevaid hotelle ja söögikohtasid igast maailma otsast on toonud juba aastakümneid oma lugejateni The Guardiani reisiblogi. Põhjalikuma info saad Lonelyplanet veebist või raamatutest. Vaata üle ka eestikeelsed raamaturiiulid, sest paljude sihtkohtade kohta on ilmunud häid reisiraamatuid.

* Teeni raha tagasi! Selleks kasuta lehekülgi, mille kaudu tuntud reisilehti külastades teenid osa rahast tagasi. Reisimine on kallis ja seetõttu võid juba ühe piletiostuga teenida tasuta õhtusöögi jagu boonust. Bonusway on usaldusväärne ja populaarne leht, mis võimaldab sul ka hotels.com (kuni 3% boonust) ja booking.com (kuni 4% boonust) lehelt hotelle ja reise broneerides teenida boonust. Lennupileteid tasub aga boonuse nimel broneerida näiteks Tripsta, Goeuro või airBaltic lehelt. Ka autorenditeenuse pealt on võimalik boonust teenida. Väljamakseid tehakse rahas ja alates kümnest eurost otse sinu PayPal või pangakontole. Et boonust teenida, tuleb registreerida end Bonusway lehel ning külastada reisiportaale läbi Bonusway lehe linkide. Kui liitud praegu Bonuswayga vajutades SIIA, siis teenid koheselt esimese ostuga kolm eurot tervitusboonust. 

Buduaar.ee