TURULE JÕUAVAD nutitelefoni võimsusega uue generatsiooni nutikellad

Buduaar

Uute nutikellade tutvustusüritus Tallinnas:

Tehnoloogiaettevõte Huawei tutvustas peagi turule saabuvaid Watch 3 seeria nutikellasid, mida on täiendatud nii disaini kui ka tehnoloogia poolelt ning mille võimsus on võrreldav nutitelefoniga. Tänu uuele Harmony OS 2 operatsioonisüsteemile ühilduvad uusima seeria Watch 3 ja Watch 3 Pro nutikellad hõlpsasti ka teiste seadmetega. 

Tehnoloogiaekspert ja Huawei koolitusjuht Jekaterina Mishina selgitas uut nutikellade seeriat tutvustaval üritusel, et Huawei uusimad randmel kasutamiseks mõeldud seadmed on iseseisvad, nutikad ja võimsuse poolest võrdväärsed telefoniga. “Nutikellade eesmärk on muuta meie igapäevaelu senisest veelgi mugavamaks,” selgitas ta.

Uue seeria kaks nutikella Watch 3 ja Watch 3 Pro sobivad tänu oma maitsekale disainile kandmiseks nii igapäevase aksessuaarina kui ka aktiivsema elustiiliga kasutajale oma treeningute jälgimiseks.

Nutiseadme ja klassikalise käekella disaini tasakaal

Nutikellade valmistamiseks kasutatud kõrge kvaliteediga materjalid roostevaba teras või titaanium tagavad seadme vastupidavuse ja elegantse disaini. Kellale annab raamita efekti seadme kumer ekraan, millel on sarnaselt nutitelefonile võimalik menüüs valikuid libistades funktsioone aktiveerida.

“Vastavalt kasutaja eelistustele on võimalik nutikella ka oma stiiliga isikupärastada, sobitades seadme juurde erinevatest materjalidest 22 mm laiuseid rihmasid, mida saab soetada näiteks kellapoest või e-poodidest,” tutvustas Mishina nutikellade lipulaevade seeria Watch 3 mudelite võimalusi. “Meelepärase kellatausta oma ekraani disainimiseks leiab aga digitaalsest kogumikust, kus on võimalik valida ligi 200 erineva kellatausta vahel.”

Võimsuselt võrdväärne nutitelefoniga

Tänu uuele operatsioonisüsteemile ühilduvad nutikellad lisaks Harmony OS 2-le hõlpsalt ka nii Androidi kui ka iOS operatsioonisüsteemi kasutavate telefoniga. “Tänu e-Sim lahendusele võimaldab kell otse randmelt mugavalt telefonikõnesid teha ning sõnumeid vahetada. GPS navigatsioonisüsteem aitab aga kasutajat õige marsruudi leidmisel nii linnas kui looduses,” kirjeldas tehnoloogiaekspert.Mishina tõi välja, et uue Watch 3 seeria nutikell on justkui personaalne assistent. “Tänu seadme võimekusele iseseisvalt vajalikku infot pakkuda saab kasutaja kogu vajaliku info kätte oma randmelt, ilma telefoni kätte võtmata,” selgitas ta.

Kauakestev aku kella igapäevaseks kasutamiseks

Uued Watch 3 seeria kellad pakuvad võrreldes varasemate mudelitega ka rohkem võimalusi oma tervisenäitajate monitoorimiseks. “Lisaks nahatemperatuuri ja vere hapnikusisalduse mõõtmisele suudab kell näiteks tuvastada, kui inimene on kukkunud, ning teavitab sellest hädaabikontakti, kui see on eelnevalt seadistanud,” tõi Huawei Eesti koolitusjuht Jekaterina Mishina näiteid.

Samuti pakuvad uued kellad tema sõnul palju põnevaid võimalusi spordihuvilistele, sest võimalik on valida ligi 100 erineva treeningu vahel ja näha erinevaid näitajaid oma liikumise ning tervise kohta.

Watch 3 seeria nutikellade eripäraks on aga kauakestev aku, mis tuleb kasuks nii spordihuvilistele, reisijatele kui ka kiire elutempo harrastajatele, kes on pidevas liikumises ning vajavad kella oma käe peal, mitte laadimisjuhtme küljes. “Näiteks saab Huawei Watch 3 Pro kella kasutada interaktiivsete rakendustega kuni 5 päeva tavarežiimil ja ülipika aku režiimil kuni 21 päeva ning Huawei Watch 3 puhul vastavalt 3 ja 14 päeva,” märkis Mishina.

Huawei nutikellade uus seeria jõuab müügile Watch 3 ja Watch 3 Pro mudelitena. Lisateavet toodete kohta leiab Huawei ametlikult veebisaidilt: https://consumer.huawei.com/ee/wearables/watch-3-series/