UUED PREMIUM-KLASSI nutikellad üllatavad mugavustega

Buduaar

Juulis Eestisse jõudnud uued Huawei Watch 3 seeria nutikellad üllatavad kasutajaid esmaklassilise kvaliteedi ja mugavusvõimalustega, mis muudavad sujuvaks nii igapäevased töised asjaajamised kui ka reisimise ja vaba aja veetmise võimalused.

Nii disaini kui tehnoloogia osas premium-tasemele viidud uued Huawei nutikellad paistavad äsja Eestisse jõudnud toodetena silma nii oma väljapeetud disaini kui tehniliste näitajate poolest. “Tegemist on tõepoolest seeriaga, mis on justkui nutitelefoni kompaktne versioon randmel,” võtab uute mudelite võimsuse kokku tehnoloogiaekspert ja Huawei koolitusjuht Jekaterina Mishina.

Silmapaistev premium-klassi disain

Erinevalt varasematest Huawei nutikellade mudelitest paistab Watch 3 seeria silma minimalistliku, kuid jõulise disaini poolest, mis väljendub ka kella valmistamiseks kasutatud materjalides. “Kella 36-millimeetrine kumer raamita ekraan on kriimustuskindel ja peab sõna otseses mõttes vastu ka kellaga kriipimisele,” toob Mishina näite uue Watch 3 Pro mudeli puhul kasutatud materjalidest. Kella korpusele annavad omakorda panuse roostevaba teras ja titaanium, mida on võimalik täiendada nahast või muust eelistatud materjalist 22-millimeetrise kellarihmaga.

“Nutikellade valik ja turg on täna äärmiselt kirju, mistõttu teevad disainerid suuri pingutusi, et kuidagi veel samm edasi astuda,” märgib Mishina. “Ometigi suudetakse siiski üllatada, sest täna ühendab kvaliteetne nutikell endas nii klassikalise kella kui spordikella funktsioone ja peab olema seega sobilik nii väljapeetud aksessuaari kui funktsionaalse töövahendi või sportimisseadmena.”

Seetõttu pööratakse lisaks elegantsele disainile olulist rõhku ka nutikella sisemusele, mis peab Mishina sõnul välimusega ühte sammu astuma. “Olgu selleks dünaamiliselt liikuv menüüvalik või 200 erinevat kellatausta, mis annavad seadmele kasutaja iseloomu.”

Uute viipekäsklustega multifunktsionaalne töövahend

Esmakordselt on võimalik juhtida Huawei nutikella uusi mudeleid ilma nupuvajutusteta ja ainult viibates. “Nii näiteks saab Huawei Watch 3 seeria nutikelladega võtta sissetulevaid kõnesid vastu kätt rusikasse surudes või vaigistada neid rannet küljele keerates,” kirjeldab Mishina, kelle sõnul on viipefunktsioonid kasulikud eriti siis, kui kasutaja on parasjagu hõivatud või hoiab käes muid esemeid.

“Just kõnede tegemine ja tööasjade ajamine randmelt ongi muutumas oluliseks märksõnaks, mida nutikella puhul üha enam oodatakse,” kirjeldab tehnoloogiaekspert. “Nii näiteks on Huawei lisanud Watch 3 seeria kelladesse esmakordselt ka eSim funktsiooni, mis teeb kelladest iseseisvad, nutitelefoniga võrdväärsed seadmed.”

Produktiivsust pakkuvale töövahendile omaselt pakuvad uued nutikellad ka assistendi funktsiooni, ehk kuvavad pooleliolevaid ülesandeid, kõnede ülevaadet, treeningute kokkuvõtteid ja aitavad kiirelt vajalikku teavet leida. “Watch 3 nutikelladele installitud hääleabiline Celia aitab kõik need toimingud kiirelt korda saata ning lisaks on võimalik liikvel olles salvestada olulist teavet ka Voice Memo funktsiooni,” toob tehnoloogiaekspert näiteid Huawei uute kellamudelite põhjal.

Ühe laadimiskorraga kuni 3 nädalat

Üha mahukamad rakendused ja interaktiivsed funktsionaalsused panevad proovile nii nutikellade kui ka teiste nutiseadmete akud. Tehnoloogiamaastikul kauakestvate akude poolest tuntud Huawei on suutnud ka sel korral kasutajaid üllatada ja pakkinud randmele kuni 3 nädalat kestva aku.

“Kindlasti pakub see palju põnevust nii pidevalt reisimist kui sportimist harrastavatele kasutajatele, kelle jaoks on kella pidev laadimine tüütu tegevus, mis tuleb tavaliselt kuhugi oma igapäevategevuste vahele ära mahutada,” räägib Mishina. Nii näiteks saab Huawei Watch 3 Pro kella kasutada interaktiivsete rakendustega kuni 5 päeva tavarežiimil ja ülipika aku režiimil koguni 21 päeva, Huawei Watch 3 puhul aga vastavalt 3 ja 14 päeva.

“See tähendab, et ka kõigi terviseandmete, sh südamenäitajate, vere hapnikusisalduse või naha temperatuuri mõõtmine toimuvad katkematult ning saadud andmed pakuvad võimalust analüüsiks, ilma et neis esineks tühja aku tõttu puuduvaid vahemikke,” selgitab Misina. “Samuti peab nutikell paremini vastu GPS-navigeerimisele, mis on üldjuhul samuti aku jaoks üsna koormav.”

Hea uudis on kasutajate jaoks veel ka see, et ainuüksi 10 minutit laadimist annab Huawei uutele nutikella mudelitele korraga juurde 20 tundi aku kestvust ning sealjuures pole tarvis seadet isegi juhtmega ühendada. “Piisab ka telefoni või bluetoothil toimivast laadimisplatvormist,” selgitab tehnoloogiaekspert.

Huawei nutikellade uus seeria on müügil Watch 3 ja Watch 3 Pro mudelitena. Lisateavet toodete kohta leiab Huawei ametlikult veebisaidilt: https://consumer.huawei.com/ee/wearables/watch-3-series/