Britu lugu

{:359058 width=100 height=112 align=left}Mitte kõik lood ei ole õnnelikud ja muretud nagu üks lapsepõlv peaks seda olema. Mitte kõik inimesed ei sünni, hõbelusikas suus. Sinu ja minu võimuses on aidata neid, kes on jäänud hätta õnnetuse, salakavala haiguse või meditsiiniliste eksimuste tõttu. Palun loe see lugu läbi ja kui tunned, et saad ja tahad aidata, siis tee oma annetus!  

Mitte kõik lood ei ole õnnelikud ja muretud nagu üks lapsepõlv peaks seda olema. Mitte kõik inimesed ei sünni, hõbelusikas suus. Sinu ja minu võimuses on aidata neid, kes on jäänud hätta õnnetuse, salakavala haiguse või meditsiiniliste eksimuste tõttu. Palun loe see lugu läbi ja kui tunned, et saad ja tahad aidata, siis tee oma annetus!  

Britu lugu
    
{:359068 width=200 height=224 align=left}Britt sündis 13.02.1997. aastal terve lapsena, kes hakkas varakult kõndima. Esimesed sammud tegi 10 kuuselt. 1 aasta ja 3 kuuselt põdes viirust – palavik, köha, nohu, kurguvalu. Kuna palavik ei alanenud ja kehale tekkisid sinised laigud, pöördusid vanemad Viljandi haiglasse, kus süstidega saadi temperatuur maha ja sinised laigud kadusid. Mõne nädala pärast tekkisid Britul tasakaaluhäired ja ta ei suutnud enam peale kukkumisi iseseisvalt püsti tõusta. Pöörduti Tartu Lastehaiglasse, laps kõndis endiselt väikese tasakaaluhäirega ja rääkis…
Peale narkoosiga tehtud seljaaju punkteerimist oli Britt täiesti halvatud. Seejärel tehti kõrg-doosis hormoonravi, mis veelgi halvendas olukorda. Diagnoosiks pandi kaasasündinud kesknärvi-süsteemi progresseeruv haigus.
Raviarst kinnitas, et nende võimalused on ammendatud ja laps saadeti koju. 6 kuu pärast tulid Hollandist vahepeal tehtud proovide vastused, mis eitasid seda diagnoosi.
2000. a. leidsid vanemad ise võimaluse minna Saksamaale uuringutele Eppendorfi kliinikusse ja  taastusravile Werner Otto Instituuti. Diagnoosiks sai peaaju entsefaliidijärgne spastiline tetraparees, mis lahtiseletatuna tähendab põletikulise protsessi järgset peaaju rasket kahjustust, mis omakorda põhjustab üldise halvatuse.

Hetkeseis

Britt on 10aastane üldiselt rõõmsameelne tüdruk, kes armastab seltskonda ja on täis tahtmist tegutseda hoolimata piiratud võimalustest.
Britt iseseisvalt ei kõnni ega istu ning käed ja jalad on spastilised (kanged). Saab aru ümbritsevast maailmast ja kõnest, kuid ise ei saa rääkida.
Vaatamata raskele olukorrale, kus Britt vajab abi 24 tundi ööpäevas, pole tema perel tulnud kordagi mõttesse teda kuskile hooldusasutusse ära anda. Praegu õpib Britt Pärnu Toimetulekukoolis ja talle meeldib seal.

Spetsiaalne elektriline ratastool avardaks Britu võimalusi ja teeks tema elu kergemaks. Sellise tooli hind on 252 300 krooni ja see valmistataks erilahendusena Rootsis.
Hetkel on selleks ostuks eraldatud Pärnu Maavalitsuse poolt 55 540 krooni, ülejäänu tuleb leida vanematel…

Aita koguda Britule nii hädavajaliku ratastooli tarbeks raha. Konto 221014185266, BRITT KUNGLAMÄE


Balder Junior on esirattaveoga elektrilise juhtimisfunktsiooniga laste ratastool. Ratastool võimaldab liikumispuudega lapsel koos oma sõpradega liikuda ja mängida nii toas kui õues, mis tavalist elektriratastooli kasutaval lapsel ei ole võimalik.
Spetsiaalne istme tõstefunktsioon võimaldab lapsel küünitada kõrgematel tasapindadel asuvate esemete järele, Britu puhul on nimetatud tõstesüsteem hädavajalik koolitingimustes õppevahendite iseseisvaks kättesaamiseks, kodus igapäevategevustes iseseisvuse astme suurendamiseks ja eriti asendamatu on tõstefunktsioon Britu hipoteraapia juures. Seljatoe kõrguse ja kaldenurga reguleerimisfunktsioon võimaldab puhkust päevaste tegevuste vahel ja õhtuti, millist funktsiooni oleks ratastoolil Britu motoorset problemaatikat arvesse võttes, hädasti vaja.

__________________________________________________________________ 

Buduaar korraldab heategevusliku oksjoni Britu abistamiseks 5.septembril Deja Vus toimuval Fashion Nightil. 

Hea lugeja, kui sinu tutvusringkonnas on inimesi, kelle rasket olukorda on väikese abiga võimalik parandada, siis kirjuta sellest marge@buduaar.ee  
Buduaar on meeleldi abiks selle kajastamisel ja abiotsimisel.