Reklaam sulgub sekundi pärast

Lapsele suusad jalga ja lumele: Tartu Maratoni Otepää lastesõidud 22. jaanuaril

Nüüd, kui lumi maas, on kindlasti paljudel emadel-isadel tekkinud küsimus - milline on kõige parem viis lapsele suusapisiku andmiseks? Vastus sellele on lihtne – tuleb julgelt proovida ning peagi näete, et suusatamine on lapse jaoks lõbus!

Nüüd, kui lumi maas, on kindlasti paljudel emadel-isadel tekkinud küsimus - milline on kõige parem viis lapsele suusapisiku andmiseks? Vastus sellele on lihtne – tuleb julgelt proovida ning peagi näete, et suusatamine on lapse jaoks lõbus!

Üks hea võimalus tuua suusapisik oma lapseni on juba 22. jaanuaril Otepääl, kui talvepealinna on kogunenud põlised suusafännid, et elada kaasa Otepää Maailmakarika etapile ja võtta koos lastega osa Tartu Maratoni Otepää lastesõitudest

Selleks, et suusaõpe läheks libedamalt, on allpool vastused küsimustele, mis võivad lapsevanemal tekkida enne lapsega suusalumele astumist.

Äkki minu laps on ikka veidi noor?

Üldiselt ollakse arvamusel, et parim aeg last suusatama õpetada on just vanuses 3-4. Mida varem laps suuskade ja lumega tutvust teeb, seda kiiremini keha ja vaim suusatamisega harjuvad. 

Kus on kõige parem suusatada?

Suusatada saab igal pool, peaasi, et lumi oleks maas. Kui aga soovid pakkuda oma lapsele kõige ehedamat tunnetust suusatamisest, tule oma lapsega „World Snow Day“ lastesõitudele, mis toimuvad legendaarse Tartu Maratoni rajal.

Mida lapsele selga panna?

Kõige tähtsam on lähtuda temperatuurist. Oluline on, et lapsel ei oleks liiga palav ega liiga külm. Pea ja käed peaksid kindlasti kaetud olema, muus osas tuleb lähtuda ilmast ja meeles võiks pidada, et suusatamine on aktiivne tegevus, seega väga paksult ei ole mõtet last riietada. Hea oleks, kui pärast suusatundi või -võistlust on käepärast võtta soe kampsun või rätik, mis lapsele peale panna. Riietuse pärast ei tasu aga väga muretseda, kõige olulisem on jälgida oma last kõrvalt ja vaadata, kuidas ta ennast tunneb.

Kuidas lapsele suusasamme õpetada?

Kõige parem on, kui panete ise suusad alla. Lapsed  õpivad päris kiiresti ja just oma ema-isa on lapsele kõige paremateks eeskujudeks esimesteks suusasammudeks. Muidugi aitab suusaõppele kaasa ka see, kui rajal on suusatamas teised lapsed või hoopis lõbusad maskotid. Samuti on alati võimalus üles otsida sõbralikud treenerid, kes lapsi igati õppimises abistavad. 

Kellelt abi küsida?

Ideaalne võimalus treeneritelt nõu küsida on 22. jaanuaril Otepääl, kui aset leiab ülemaailmse lumepäeva „World Snow Day“ tähistamine. Lasteürituste raames on kohapeal ka  kogenud suusatreenerid, kes hea meelega aitavad kaasa esimeste suusasammude tegemisel ja jagavad kasulikke näpunäiteid. Treeneritel Tartu Suusahullude ridadest on plaanis läbi viia ka lõbusad suusamängud, mis ei jäta külmaks ühtegi lumesõpra!

Kust saada suuski?

Ajalooürikutes on kirjas, et kõige vanem teadaolev suusk on pärit aastast 3200 eKr, mis tähendab, et iidne suusk oli meisterdatud juba enne Egiptuse püramiidide ehitamist! Selle suusa kaevasid välja rootsi mehed 1924. aastal. Ole õnnelik, et sina ei pea suuski endale kusagilt maa alt välja kaevama! Sobivad suusad saab lapsele jalga Suusabussist, mis ootab sind ka „World Snow Day“ lastesõidul Otepääl!

Millised suusad valida?

Jah, tänapäeval sõidetakse silmnähtavalt teistsuguste suuskadega kui aastaid tagasi, kuid idee on jäänud samaks. Lapsele on hea valida suusad, mis on veidi karedad, et nad liialt ei libiseks. Kellel leidub kodus veel paar vanu karedaid puusuuski, on hea aeg need nüüd välja otsida!

Ettevaatust! Igaks juhuks on targem alustada tasasematel nõlvadel ja jätta järsud mäed tulevikuks. Laps ei pruugi end veel suuskadel väga kindlalt tunda ja võib kukkuda. 

Ootame Sind ja Sinu last Otepääle tähistama ülemaailmset lumepäeva, mis toimub 22. jaanuaril Otepääl, Tehvandi suusakeskuses! Laste suusasõidud on kõigile tasuta ning distantsid on 500 m, 2 km ja 3 km. 

Täpsemalt loe SIIT.     

Ülemaailmset lumepäeva tähistavad lisaks Eestile veel 38 riiki, tule ja tähista Sina ka!

Tartu Maratoni programmi saad näha SIIT.

tekst: Kaisa-Triin Karu