Mida teha, kui laps kipub asju unustama?

Mida teha, kui laps kipub asju unustama?

Võtmed ja mobiiltelefon taaskord kadunud, kodutööd tegemata, pole aimugi, kus võiksid kindad ja müts olla – kas tuleb tuttav ette? Meidän Perhe.fi pani kirja kuus nõuannet, mis aitavad lapsel paremini asju meeles hoida.

Võtmed ja mobiiltelefon taaskord kadunud, kodutööd tegemata, pole aimugi, kus võiksid kindad ja müts olla  kas tuleb tuttav ette? Meidän Perhe.fi pani kirja kuus nõuannet, mis aitavad lapsel paremini asju meeles hoida.

1. Ära karju lapse peale. Julgustuse, armulikkuse ja huumoriga saad palju parema tulemuse. Võtmete ärakaotamine pole veel maailma lõpp. Pealegi, ka sina unustad asju.

2. Ära keskendu sellele, et lapsel on probleem, vaid sellele, et nüüd on aeg õppida uus oskus. Premeeri last, kui ta õpib hoolsam olema.

3. Aita last, küsides õhtul, kas tal on homseks midagi meeles vaja hoida. Ära aita teda liigselt, küsides kas matemaatika kodutöö on tehtud või kehalise kasvatuse spordiriided kotti pandud. Sedasi peab laps ka ise mõttetööd tegema.

4. Tehke igapäevane kontrollnimekiri. Nimekirjast võib loobuda, kui laps õpib ise asju meeles hoidma.

5. Kui laps unustab mingi riietuseseme kooli, pane ta tagajärgede eest vastutama. Ära mine eset üksi otsima, vaid võta ka laps kaasa.

6. Ära toida ükskõiksust. Mõnes peres ostetakse kadunud mobiiltelefoni asemele kohe uus.

Ära unusta ka teisi tegureid:

– Ehk on lapse argipäev liiga kiire. Võib-olla peab ta liiga palju asju meeles hoidma või on tal stress. Muuda argipäev rahulikumaks. Lapsel ei pea igaks päevaks hobisid olema.

– Laps võib muretseda liigselt asjade üle, mis nõuavad ta tähelepanu. Kui murest on saadud rääkida, muutub ka olukord kergemaks.

– Ehk on laps väsinud. Veendu, et ta saab piisavalt magada ja värskes õhus viibida.

– Kas sinu laps sööb mitmekülgselt? Ka ebatervislik toitumine põhjustab mäluhäireid ja keskendumisprobleeme.

 

Anneli Allikas-Parv