Millised vanemate halvad harjumused ärritavad lapsi?

Millised vanemate halvad harjumused ärritavad lapsi?

Briti uuringust selgus, et lapsi ärritavad kõige enam vanemate näägutamine ja lastega seotud Facebooki uuendused.

Briti uuringust selgus, et lapsi ärritavad kõige enam vanemate näägutamine ja lastega seotud Facebooki uuendused.

Kõikidel lastel on halbu harjumusi. Aga millised vanemate halvad harjumused ärritavad lapsi? Briti firma Voucher poolt läbiviidud uuringust selgus, et lastele käivad närvidele vanemate näägutamine ja lastega seotud Facebooki uuendused, kirjutab Iltalehti.

Lapsed vihkavad:

Täiskasvanute lapsikut käitumist. Kõik inimesed peaksid käituma vastavalt eale. Ära räägi või käitu lapsikult, et olla lapse silmis populaarne. Pole vaja hakata lapse sõprade sõbraks. Lapse elus võib osaleda näiteks huvi tundes tema hobide ja harrastuste vastu.

Lapses kinni olemist. Paljud vanemad kardavad laste ohutuse pärast ja sellepärast on lastes liialt kinni. Lastest kasvavad iseseisvad ja enesekindlad inimesed, kui neile pakutakse ka vabadust. Vanemad võivad siiski anda nõu, kuidas käituda erinevates olukordades.

Lubaduste täitmata jätmist. On olukordi, kus vanemad annavad lapsele preemia tehtud töö eest, kuid samas unustavad oma lubaduste täitmise või otsivad ettekäändeid, miks seda mitte teha.

Teiste täiskasvanute ees esinemist. Vanem võib sageli oma lapse piinlikusse olukorda panna, kui nõuab, et too esineks teiste täiskasvanute ees. Mõni laps võib küll esinemist nautida, kuid sageli on tegu pigem siiski vanema huviga.

Võrdlemist. Lapsed vihkavad, kui neid võrreldakse teistega, eriti negatiivses mõttes.

Eiramist. Paljudel juhtudel on lapsed uhked oma saavutuste üle, olgu see nii väike kui tahes. Nad otsivad vanematelt heakskiitu ja tunnustust. Saavutuste ignoreerimine võib kaasa tuua lapse mässu.

Kui teed teisiti, kui õpetad. Lapsed ei väärtusta vanemate tegevust, mis on vastupidine nende sõnadele. Nendeks on näiteks agressiivne käitumine või valetamine.

Privaatsuse puudumist. Last ärritab, kui vanem ei austa lapse privaatsust. Lapsele võõras täiskasvanu võib teda sülle võtta või kallistada. Siinkohal peaks täiskasvanud mõtlema, mida tunneksid nemad, kui keegi võõras ületaks nende piiri.

 

Anneli Allikas-Parv