Rubriik: Emad, isad, lapsed! Vastab: Anne Loho

“Õnneks ei ole negatiivseid kogemusi olnud. Ahjaa… mõnda poodi ei saanud imikukäruga sisse. Sinna ma lihtsalt ei läinud!” räägib Gunnar Loho abikaasa, 6-aastase Artise ema ja lauljanna Anne Loho oma muljetes Buduaarile. /Küsitles: Helena-Reet Ennet/

…………………………………….

AVATUD BEEBIBUDUAAR – Persoonilood, beebipäevik, beebi- ja pereuudised, erinevad huvitavad artiklid ja palju muud huvitavat! Tule vaata ja kommenteeri: http://www.buduaar.ee/beebi/. Iga nädal loosime välja ka auhindu lugejate ja kommenteerijate vahel!

…………………………………….

 

ANNE (ANÈ) LOHO

Nimi: Anne Loho
Vanus: 26
Perekonnaseis: abielus
Laps: Artis 6-aastane

1. Kui vanalt Sa sünnitasid, millal on õige aeg sünnitada ja millal on naine lapse saamiseks valmis?
Olin 19-aastane. Sellele küsimusele on raske vastata. Mina olin 19-aastaselt täiesti valmis ja poja oli väga oodatud. Kuulata tuleks enda sisetunnet. Suhtumine, et enne last ei sünnita kui maja, auto ja vinge töö on olemas, mina ei poolda. Laps vajab kõige enam siiski armastust. Armastust saab pakkuda ka siis, kui sissetulek pole väga suur.

2. Kas mees peaks või ei peaks sünnituse juures viibima?
Kindlasti peaks, sest sellises olukorras tunneb ju sünnitaja, et ta on kõige tähtsam rase haiglas ja kõik arstid peaksid tema päralt olema. See pole loomulikult võimalik. Siis ongi tugi ja lapse isa jäägitu tähelepanu väga oluline.

3. Kuidas muutsid enda ja lapse elu põnevamaks kui laps veel mõneaastane oli?
Käisime palju jalutamas, õigemini kärutamas ja looduses. Talle meeldis väga hobuseid vaadata ja paitada. Kuna meil on suur suguvõsa, siis loomulikult sealsetel koosviibimistel oli alati põnev – palju lapsi ja suur melu.

4. Millal lapsega esimest korda pikema reisi ette võtsid. Mida soovitad lapsega reisimisel silmas pidada?
Esimene pikem reis oli tal 3-aastaselt – käisime Ukrainas. Lapsega reisil olles võid igasuguseid plaane teha. Välja kukub ikka teistmoodi (naerdes-toim.).

5. Millised mängud, mängutoad, mänguasjad, multifilmid jne on Sinu lapsele kõige rohkem meeldinud?
Arvutimängudest ei saa vist keegi enam üle ega ümber. Õnneks viimasel ajal Artis loeb rohkem. Lotte raamatu sai ta nädalaga läbi, praegu on “Tom Sawyer” pooleli. Multikatest fännab “Kit & Kaboodle´t”. Koos mängime vahel Tsirkuse lauamängu.

6. Kust ostad lasteriided? Milliseid poode ja brände eelistad?
Second hand-ididest leiab vahvaid asju. Üldiselt ma ei eelista poode ega brände. Viimati ostsin talle Seppäläst jope.

7. Kas ja kui palju Sind on laste kasvatamisel aidanud ema/isa, mees, vend/õde, lapsehoidja, sõbrannad,…?
Ema aitas hoida ja loomulikult minu kaksikõde on mind palju aidanud. Üldiselt kohe alguses püüdsin vältida seda, et mu last võõras inimene hoiaks. Õnneks ei läinud mul kõrvalist abi vaja, pereliikmed olid abiks.

8. Kui palju jääb laste kõrvalt aega endale? Mida armastad vabal ajal teha?
Mul on praegu üks laps ja aega on piisavalt. Artis on juba nii suur, et hoiab ennast ise. Ajal, kui ta on lasteaias, koristan või tegelen töö asjadega. Mulle meeldib lapsega koos põnevaid asju teha. Kui ta eemal on, hakkan ruttu ta järele igatsema.

9. Kas vahel on tekkinud tunne, et siin asutuses, poes, reisil, spa-s, jne …pole küll laste peale mõeldud? Mis esimesena meenub? Mida ja kus võiks (lausa peaks) muutma?
Õnneks ei ole negatiivseid kogemusi olnud. Ahjaa… mõnda poodi ei saanud imikukäruga sisse. Sinna ma lihtsalt ei läinud!

10. Mis on emaksolemise kõige suuremad mured või hirmud ning kõige suuremad rõõmud?
Eks rõõmud ja mured käivad käsikäes. Mul on nii vahva poeg, et rõõmud on alati olnud ülekaalus. Hästi tore on näha, kuidas ta areneb ja suuremaks sirgub. Aeg on ikka väga kiiresti möödunud. Uskumatu, et sügisel läheb ta juba kooli.

/Küsitles: Helena-Reet Ennet/