Ingeri maablogi: käes on külvihooaeg

2 kommentaari
Ingeri maablogi: käes on külvihooaeg

Paneb ikka ohkama küll, märtsikuu ja aeda astudes on lumevaip hinnanguliselt paarkümmend sentimeetrit. Lootust annab vaid kuldkollane kevadpäike, mis suure himuga lumevaipa sulama sunnib. Minu elu see ei takista!

Paneb ikka ohkama küll, märtsikuu ja aeda astudes on lumevaip hinnanguliselt paarkümmend sentimeetrit. Lootust annab vaid kuldkollane kevadpäike, mis suure himuga lumevaipa sulama sunnib. Minu elu see ei takista!

Kui mu esimesed mulda pistetud  paprikad said mulda 1. veebruar, siis neist ei jäänud kassi rünnaku järel palju alles. Turbatableti jäänused lebasid Ilene voodis. Alustava aiapidajana olen nüüd aru saanud, et lapsed ja kassid tuleb taimedest eemal hoida! 

Hoolimata sellest olen suutnud potti külvata maasika-, paprika-, tšilli-, tomati-, füüsali-, basiiliku-, peterselli- ja paprikaseemned. Kui eelmisel aastal rääkisin ma taimedest üldiselt, siis tänaseks olen teinud palju eeltööd ja ka sordi osas olen teinud läbimõeldud valikuid. Mõned otsused on muidugi läbimõtlemata ka. Maasikaid otsustasin mulda panna prooviks. Maasikatest panin metsmaasika “Baron Solemacher“, aedmaasikatest kahte vene sorti (ostetud Seemnemaailmast) “Zarja” ja “Sefiir”.

Paprika ja tšilli puhul eriti ei valinud. Paprika sordid „Iga“ ja „ Oliwia“, tšilli sai ostetud „Hot thai culinary“. Füüsali ostsin „ Peruu füüsali“. Tomatite valikut kaalusin rohkem. Valisin välja sordid „Polfast“ ja „Sibirski Skorosbelõi“. Lisaks minitomat „Tiny Tim“, „Idyll“ ja „Ildi“. Tulemuste üle väga kurta ei saa. Basiilik tõusis üles kolme päevaga, tomat neljaga, füüsal  viiega. Praegu ootan ärevalt paprika tärkamist ja rakendan ka selleks erinevaid meetmeid, näiteks kütan köögi umbes 30kraadiseks, et säiliks 25kraadine soojus, mis soodustaks paprika idanemist. Lisaks olen ka kasvuhoonesse külvanud juba tilli, redise ja salati, sarnaselt eelmisele aastale. Kohe peaks ka lisama porgandi. Ja muidugi on veel paljud külvid alles tegemata, sest hetkel on veel vara.

Peale köögiviljade olen palju mõelnud ka aia kujundamisele. Selles osas ei ole ma kahjuks veel mingit kindlat plaani paika pannud. Plaanis on olemasolevad puid-põõsaid korrastada ja lisaks siis mõned uued istikud ka soetada. Kui eelmisel aastal ma lillede suhtes olin natuke kartlik, siis sel kevadel olen astunud sammu edasi ja soetanud daalia ja gladiooli sibulad ning lisaks veel hunniku lilleseemneid, mille ettekasvatamist on plaanis kohe alustada. Ideid uueks kevadeks-suveks on mustmiljon ja kindlasti annan ennast maksimumi, et vähemalt suurem osa neist ka realiseerida.

 

Ilusat alanud kevadet kõigile,

Inger