2,5 KUUGA 10 KG alla võtnud Aire: “Võtke vastutus oma saatuse üle!”

2,5 KUUGA 10 KG alla võtnud Aire: “Võtke vastutus oma saatuse üle!”

Aire näol on tegu naisega, kes pole küll kunagi otseselt ülekaalus olnud, aga kui enam kleitidel lukud kinni ei läinud ning Aire riietekapist vaatasid vastu L suuruses rõivad, tundis ta, et on aeg ennast käsile võtta. Naine võttis 2,5 kuuga alla 10 kg ning tunneb ennast täna oma kehas paremini kui iial varem. 

Terve oma nooruea kaalus Aire umbes 57 kilo. Ka siis, kui ta kaks imelist poega sai, püsis kaal ikka samana ning ka raseduskilod kadusid nagu nõiaväel.”Peale laste sündi lasin omale paigaldada hormoonspiraali, mille vahetasin 5 aasta pärast välja ja lasin uue panna. Seega kokku oli see 10 aastat. Juba 19 aastat olen ma tegelenud hobustega ja pidanud hobustehotelli, seega rabelesin piisavalt, et kehakaal püsiks normaalne.

30-aastaselt, kui aga otsustasin hakata veidi enda elu elama, sest tervis kimbutas, hakkasid ka lisakilod tulema ja selle aasta alguseks olin saavutanud oma kaalu tipphetke 69 kg. Vahepeal oli mul 14 aastat päikseallergia, krooniline põiepõletik ja südamelihastepõletikke jne. Kui sain oma tervise korda olid lisakilod juba kohal,” rääkis ta. 

Aire silmad avanesid, kui kleitidel enam lukud kinni ei läinud ning L suurusest suuremaid riideid ta ostma hakata ei soovinud. Samuti polnud ta rahul sellega, et kõhul ja kätel rasva oli ning talle ei meeldinud tema keha. “Mitte et ma oleksin otseselt ülekaalus olnud, aga enesega rahulolu puudus. Kuna mul abikaasa on suur unistaja, siis tegi ta aasta alguses omale arvuti ekraanile unistuste tahvli ja kõige keskele pani vormis kehadega paari pildi. Kui küsisin, kes need on ja ta vastas, et meie kunagi, naersin meeletult, sest vabandusi miks ma kaalu alla ei saa, oli mul piisavalt. Küll lastest välja veninud kõht, siis geenid, et vaata mu ema ja vanema kõhtu – mind ootab sama jne jne. Peale reisil käimist märtsi keskel võtsin vastu otsuse, et aeg on muutuda, sest mees võttis mul kolme nädalaga alla 8,4 kg ja oli väga inspireerivaks, seega sai vastu võetud otsus, et tuleb teha sama.

Kuna ettevõte, kellega olen koostööd teinud juba 8 aastat kuulutas aasta alguses välja kampaaniad kaalu langetamise kohta ja fitness vormi kohta, mille auhindadeks olid 2000.- reisivautserid, tegin otsuse, et võtan ennast kätte,” lisas ta. 

9.aprillil läks Aire tuttava eratreeneri juurde ning üheskoos tehti plaan, kuidas vormi saada. Kuna kampaania lõppes 20.juunil, siis selleks ajaks pidi naine saavutama hea tulemuse ning vastavalt sellele sai ka plaan tehtud. “Umbes 2,5 kuuga võtsin alla 10 kg ja 20. juuni hommikul kaalusin 59,2 kg. Oma vööümbermõõdust olin kaotanud selleks ajaks 19,5 cm.

Minu teekond nägi välja väga konkreetne. Igal hommikul miinimum 5 päeva nädalas käisin hommikuti tund aega jooksmas. Jooksin umbes 7,5 km iga päev rahulikus sörgis tühja kõhuga, sest siis kulutasin kõige paremini oma enda keha kaloreid. Neli korda nädalas tegin trenni treeneriga jõusaalis, mis kujunesid umbes 2 tunnisteks trennideks (30min intensiivselt soojaks kõndimist, 1 tund jõutrenn vastavalt siis lihasgruppidele ja otsa jälle 30min kõndimist). Muidugi tegime ka toitumisplaani, kuidas kaalu langetada. Jätsin oma söögist välja täielikult kõik suhkrud ja loobusin magusast, samuti 0 alkoholi ja mahlasid jne.”

Juuni lõpus kuulutati välja võitjad ning Aire sai peaauhinna, mille üle ta väga uhke on. “Kuna see teekond on olnud minu jaoks väga inspireerivaks ja on andnud meeletult energiat, eneseusku ja enesekindlust, siis otsustasime koos treeneriga, et miks mitte minna ja proovida ka juba lava ja valmistuda edasi bikiinifitnessiks. Tulemused nii väikse ajaga olid meeletud ja see andis usku, et saavutan ka sügiseks lava vormi.

Ideaalis on mul veel 3 kg vaja alla minna, et saavutada oma ideaalkaal ja saada hoida keha pidevas vormis. Ma ei räägi lihasmägedest vaid kenast vormis kehast, mis oleks ka naiselik.  

Kas kogu see protsess on olnud kerge? Oh ei. See on nõudnud meeletut distsipliini ja tahtejõudu, sest vahepeal on ju olnud palju sünnipäevasid ja üritusi. Sünnipäevadele läksin rõõmsalt oma toidukarpidega ja olin parim külaline, sest oma toit oli kaasas. Raske oli ära öelda magusale, mida väga armastan ja kui teised kõrval söövad torti, siis sina ei tohi. Aga kuna ma olen juba selline, et eesmärgile orienteerudes suudan end talitseda, siis polnud see minu jaoks probleem. Ma usun et kõige raskem oma uue toidukavaga harjuda olid esimesed kaks nädalat, pärast seda oli kõik juba tavaline. 

Mida ma soovitan teistele on see, et kui te võtate omale mingi eesmärgi, siis pühenduge sellega kogu hingest, muidu on seda väga raske saavutada. Tuleb kontrollida oma harjumusi ja need ümber harjutada. Võtke vastutus oma saatuse üle, sest keegi teine ei saa seda teha –  otsus peab tulema teie endi seest. Sa ei saa minna tagasi ja muuta minevikku, aga saate minna edasi ja muuta tulevikku! Kui sinu praegused harjumused pole sind viinud sinna, kuhu tahad jõuda, siis oleks vaja muuta oma harjumusi ja sa saavutad selle mida soovid. Milline see olema peab, on teie endi otsustada.” 

Aire enne: 
Aire nüüd: 

Sarnased artiklid