KERTTU RAKKE skooris Buduaari turult 5 euroga nahktagi, mida kannab tänaseni

Juba järgmisel nädalavahetusel, täpsemalt 14.–15. septembril toimub Tallinna Kultuurikatlas taas kord legendaarne Buduaari Turg, kuhu on müüma oodatud nii eraisikud kui ka brändikaupmehed. Nagu alati, on turul müümas ka palju kodumaised staare, nende seas hinnatud kirjanik Kerttu Rakke.

Kerttu toob turule raamatud. “Toon need, mida ise välja olen andnud. Viimane mu enda raamat ilmus umbes aasta tagasi, kannab pealkirja “Häbi” ja see sai ka kulka kirjanduspreemia nominendiks. Kevadel ilmus Andrus Eelmäe “Igavene poisike,” mille olen toimetanud. Ja muidugi on mul kaasas ka vanemad raamatud, kõik superodava hinnaga,” loetleb Kerttu.

Kusjuures turule tuleb Kerttu koos oma 9-aastase tütrega. “Tütrel on kaasas oma meisterdused. Ta on ka varasematel aastatel oma käsitööd ja isetehtud kaarte müünud.”

Taaskasutust pooldab Kerttu absoluutselt, ent tõdeb, et nii naljalt ta raha siiski välja ei käi. “Kasutatud asjade puhul olen üsna peps: see peab olema korralik ja maksma alla 5 euro, üle 10 euro ühe asja eest ma naljalt välja ei käi. See on seline “korilase hasart”. Aeg-ajalt olen päris lahedaid asju leidnud, mul on mõned “oma” kaltsukad, kus pole nii tuntavat “kaltsukahaisu” ja kus tavaliselt sihin rohkem laojääke kui kasutatud asju,” tõdeb ta.

Ka Budaari turult on Kerttu endale ülihea hinnaga esemeid skoorinud. “Kaks aastat tagasi ostsin Buduaari turult 5 euro eest musta sirge lõikega nahktagi, mis on mul käigus siiani. Seitse aastat tagasi vaatasin üht tagi Marge Tava stangelt, kõhklesin, ei ostnud, kuigi sobis hästi. Siiamaani on see mul meeles. Mis tähendab: ostke Marge stangelt asju, muidu jäävad need kummitama! Ja muidugi olen ostnud igasuguseid, just Buduaari turu ajal orbiidile lennutatud kaupa  olen täiesti tavaline reklaami ohver,” muigab Kerttu.