Hüpnoterapeut Kersti Kroon: sina ise oled oma kristallide sepp!

Hüpnoterapeut Kersti Kroon: sina ise oled oma kristallide sepp!

Inimene on ilus, kui ta on terve. Meie, naised, kulutame palju aega ja raha, et noored ja kaunid välja näha – ja miks ka mitte? Olen selle poolt, et keha eest tuleks hoolitseda samamoodi kui oma hinge eest. See, kes ütleb, et väline ilu pole oluline, justkui keelab endal olla terve. Meie keha on meie parim sõber, kellega veedame koos kogu oma elu ja miks siis mitte oma parimat sõpra hellitada ja tema eest hoolitseda?

Inimene on ilus, kui ta on terve. Meie, naised, kulutame palju aega ja raha, et noored ja kaunid välja näha – ja miks ka mitte? Olen selle poolt, et keha eest tuleks hoolitseda samamoodi kui oma hinge eest. See, kes ütleb, et väline ilu pole oluline, justkui keelab endal olla terve. Meie keha on meie parim sõber, kellega veedame koos kogu oma elu ja miks siis mitte oma parimat sõpra hellitada ja tema eest hoolitseda?

Olen alati arvanud, et kaunis ja terve nahk ning juuksed on ilusa naise tunnuseks. Juba iidsetel aegadel kümblesid naised piimavannides ja kasutasid kvaliteetseid looduslikke õlisid, taimeleotisi, savisid ja massaaži, et säilitada igavest noorust. Tänapäeval on selle nimel jõutud igasugu imetehnoloogiateni. Oli see siis Cleopatra või oled see sina ise – meie, naised, armastame enda eest hoolitseda.

Ma pole suur salongikülastaja ja proovin kodus ise hakkama saada. Tehnoloogia ja uued avastused on mulle aga alati huvi pakkunud – kuidas hoolitseda enda eest nii, et hoiduda operatsioonidest ja süstidest? Olen enda jaoks avastanud lihtsa ja kättesaadava imenipi. 

Teadlikule naisele pole see uudis, et ilma tervisliku eluviisita võib operatsiooniaja juba varakult kirja panna. Olen ehe näide sellest, kuidas suitsetamisest loobumine välimust muudab – kuus aastat pärast seda, kui olin sigaretid oma elust lõplikult kõrvaldanud, pakuti mulle vanust vähem kui siis, kui olin suitsetaja. Ehk olin ma aastatega hoopis noorenenud? Nüüd terapeudina on suitsetajate aitamine minu igapäevatöö.

Me oleme see, mida sööme, on otseselt tõsi. Kui meie toit on happeline ja erinevate kemikaalidega reostatud, võitleb kogu meie keha ellujäämise nimel, ja seda iga päev. Meie toidus jääb sageli vajaka toitainetest. Nende asemel sööme kunstlikku ollust, mis meid ainult väsitab. Tulemuseks on kurnatud ja happeline organism, mis muudab meid vanaks ja väsinuks.

Mina söön liha minimaalselt, joon palju vett ja teed, roheline on minu parim sõber – mida aluselisem, seda parem. Kui kaotan tasakaalu, tunnen seda kohe – olen väsinud ja näen ka väsinud välja.

Mis on minu imenipp? 

Aastaid tagasi sattus minu kätte raamat pealkirjaga „Vee sõnumid“. See kokkuvõte Jaapani teadlase Masaru Emoto uurimustööst inimese mõtte ja sõna jõust vee molekule muuta pani mind mõtlema ja tegutsema. Ta uuris ja testis erineva kvaliteediga vett ning avastas, et kõrge kvaliteediga puhas vesi tekitab ilusaid kristalle, kui samas reostatud vesi ei suuda kristalle üldse tekitada. See pani teda edasi katsetama, võttes nüüd appi muusika. Ta mängis ühele katseklaasile klassikalist muusikat, teisele heavy metal’it ning tulemus oli silmaga nähtav – klassikalise muusika käes mõnulenud vesi moodustas ilusaid terveid kristalle, heavy metal aga suutis teise katseklaasi vee nii balansist välja lüüa, et kristalle ei moodustunudki. Sellest tegin järelduse, et inimesed, kes oma taimedele kasvu kiirendamiseks klassikalist muusikat mängivad, teavad instinktiivselt energia saladust. 

Emoto jätkas katsetamist, sest kui muusikal on selline võime veele, siis millised välised mõjutajad suudavad sama teha? Katse jätkus sõnadega. Teadlane kirjutas erinevad sõnad paberitükile ning kleepis need katseklaasile. Katsete tulemus liigutas miskit ka minu sees. Näiteks „thank you“ (aitäh) katseklaasil mõjutas vett, aidates moodustada imeilusaid kristalle, kui aga paberil olid sõnad „you disgust me“ (sa oled mulle vastik) polnud kristallidest jälgegi. Mõelge, ka meie, inimesed, oleme 50–70% vesi! Ehmusin, sest positiivne eluhoiak ei tundunudki enam lihtsalt tore eluviis, vaid lausa meie organismi heaolu tagaja.

Ja mis veel olulisem, sõnad, mida me välja ütleme näiteks teiste kritiseerimiseks, ei mõjuta mitte ainult teise inimese, vaid ka meie enda organismi. Ehk siis vana hea tõde – ära tee teisele seda, mida sa ei taha, et sulle tehakse – omandas nüüd sügavama väärtuse. 

Kas oled kunagi öelnud „ma vihkan sind“ ja tundnud end väsinuna? Need sõnad on mõjutanud vett sinu sees samamoodi kui teises inimeses. Vesi on eriti tundlik sõnadele, millel on tugev laeng. Viha ja kirg on tugeva energiaga. Seepärast tasub olla ettevaatlik – tüli käigus välja öeldud inetused tekitavad haiguse sümptomeid hoopis sinus endas. Samas õrnalt öeldud „sa oled ilus“ ei muuda nooremaks mitte ainult sinu kaaslast, vaid ka sind ennast. 

Ühtäkki sain aru, et minu tervis, ilu ja heaolu on minu enda teha ning seda kõige sügavamas mõttes. Ma loon endale ise hea enesetunde ja tervise. Olen palju lugenud ja õppinud positiivse ellusuhtumise ja manifesteerimise kohta, kuid see uurimustöö muutis kõik kuidagi reaalsemaks. Kas mina ise olengi oma õnne sepp? Jah, sest mina ise olen oma kristallide moodustaja! Minu ilunipiks ja salakomponendiks igas minu kreemis ja ilutootes on minu enda mõtteviis ja sõnad. Enamik ilutooteid sisaldab vett! Kõik, mida sööme ja joome, sisaldab vett, meie ise sisaldame vett – oh, kui palju võimalusi saada paremaks ja ilusamaks! 

Positiivsest eluviisist on saanud nüüd minu igapäevane rutiin. Hommikune kreemitamine sõnadega „olen nii ilus, noor ja terve“, juuste kammimine lausudes „mul on ilusad, tugevad juuksed“ – need on ainult mõned näited lausetest, mida enda heaks tööle panen.  

Enne söömist lausun häid soove toidule ja joogile, et oma organismi positiivselt mõjutada. Ma ei kuulu ühtegi religioossesse gruppi, kuid toidu ja joogi „õnnistamine“ on minu jaoks sama oluline kui toitained ise. Lasen nendel armsatel veemolekulidel enda heaks tööd teha, et end tervema ja nooruslikumana tunda ja nii ka välja näha.

Olen kolmekümneaastane ning tunnen end nooremana ja tervemana kui kunagi varem. Minu elujõud on positiivsus ning armastus iseenda ja teiste vastu on igavese nooruse saladuseks. Ma ei hakka oma sügavaid naerukurrukesi süstidega korrigeerima, tahan, et kõik näeksid, et naeratan palju – ehk nakkab see teistelegi. 

Alustada on lihtne: pane tähele sõnu, mida iga päev kasutad, ja nopi välja need, mis sulle kasuks ei tule. Siit võid juba oma äranägemise järgi erinevaid võlueliksiire kokku segada, lisades just seda, mida vajad. Natuke „ilu“ siia, natuke „sära“ sinna – sest ära unusta, sina oledki oma kristallide moodustaja!

Saadan omalt poolt kõigile kuhjaga sõnumit: „Sa oled ilus“!

 

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar Shopping sügis 2013