Iluravi spetsialist: Botoxil on kortse ennetav mõju

Mida aeg edasi, seda populaarsemaks muutub ilusüstide tegemine ka tavainimeste hulgas! Ehkki Hollywoodi staarid on kasutanud seda teenust juba aastakümneid, on trend iga päevaga leidnud üha laiemat kasutajaskonda. Iga endast lugupidav naine tahab välja näha värske ja nooruslik ning ta ei karda abi saamiseks pöörduda iluravi kabinetti. Kindlasti tekib paljudel küsimusi: Kas ilusüstide tegemine on ikka ohutu? Kui kaua süstide mõju kestab? Kui palju nende tegemine maksab?     Iluravi puudutavatele lugejaküsimustele annab vastuse Signe Päär, kes on Medemise iluravi keskuse peaarst ning ilusüstide spetsialist.

Mida aeg edasi, seda populaarsemaks muutub ilusüstide tegemine ka tavainimeste hulgas! Ehkki Hollywoodi staarid on kasutanud seda teenust juba aastakümneid, on trend iga päevaga leidnud üha laiemat kasutajaskonda. Iga endast lugupidav naine tahab välja näha värske ja nooruslik ning ta ei karda abi saamiseks pöörduda iluravi kabinetti.

Kindlasti tekib paljudel küsimusi: Kas ilusüstide tegemine on ikka ohutu? Kui kaua süstide mõju kestab? Kui palju nende tegemine maksab?  

 

Iluravi puudutavatele lugejaküsimustele annab vastuse Signe Päär, kes on Medemise iluravi keskuse peaarst ning ilusüstide spetsialist.

 

Kui süstida kortsu sisse botoxit, kas naha alla ei jää kõvem koht? Ja hiljem, kui kulme näiteks kortsutada, ei teki täidetud koha kõrvale uus korts?
Botoxit süstitakse lihasesse, küsimus käib ilmselt hüaluroonhappe täitesüstide kohta (nt Restylane), mis on pehmed ja hästi vormitavad ega jäta kõva kohta naha alla.

Kas ilusüste tehakse ka suu juures olevatesse naerukortsudesse,et need oleksid vähemmärgatavad?
Nina-suu vagudes annavad hüaluroonhappe täitesüstid väga hea efekti. Kui tegemist on miimiliste naerukortsudega suu juures, siis saab neid vähemmärgatavaks muuta, aga mitte päris ära kaotada.

Kaua süstide mõju kestab?
Botoxi mõju kestab 4-6 kuud, hüaluroohappe täitesüstide mõju kestab umbes aasta, huultes 6 kuud.

Lasin botoxit süstida, paari päeva pärast algasid peavalud. Kas see võib olla kõrvalnähuks ja kas see tähendab, et mulle ei sobi botox?
Peavalud võivad olla botoxisüstide kõrvalnähuks. Tavaliselt need valud mööduvad paari päeva jooksul, kui aga kestavad kogu botoxi mõjumise aja, siis botox tõesti ei sobi.

Mis vanuses võiks alustada süstidega?
Süstidega alustamine ei sõltu niivõrd vanusest, kui vajadusest, ehk siis probleemist.  Kortsude teke on väga individuaalne, sõltudes pärilikkusest ja eluviisist. Selleks, et ennetada miimiliste kortsude teket, võib botoxisüstidega alustada umbes kolmekümnendate aastate esimeses pooles.

Kas mesoteraapia on ka mingitmoodi kohest efekti andev?
Kohe peale mesoteraapia protseduuri on jume säravam ja värskem.

Kui tihti tuleb teha süste, et oleks pidev mõju ja kas see sõltub ka vanusest, st kas mida vanemaks saad, seda tihedamalt tuleb hakata tegema?
Süste võib teha nii sageli või nii harva kui on vajadust ja võimalust.

Kas ilusüstide tegemine võib muuta naha “laisaks”? St häirub nahas iseregulatsiooni süsteem?
Kuna botoxit süstitakse lihasesse ja täitesüste nahaalusesse koesse, siis nahka need süstid üldse ei mõjuta. Mesoteraapia ehk vitamiinisüstid mõjutavad naha seisundit ja siin on omad reeglid kui sageli protseduure teha (5 protseduurist koosneva kuurina kaks korda aastas ja vahepeal toetavate protseduuridena korra kuus).

Palju räägitakse ja kirjutatakse botoxi kõrvalmõjudest, aga keegi ei seleta lahti, millised need kõrvalmõjud on ja millised tüsistused võivad tekkida. Ja kui see nii mürgine on, siis miks seda ära ei keelata?
Seda, kas Teile botox sobib või mitte, otsustab ikkagi arst ja enne protseduuri räägib Teile kindlasti kõikidest vastunäidustustest ja kõrvaltoimetest ning vastab kõikidele Teie küsimustele. Botox on ravim, mis õiges koguses ja õigesti süstituna leevendab kortsude teket. Kõikidel ravimitel teatavasti võivad esineda kõrvaltoimed, kuid see ei ole veel põhjus nende ära keelamiseks.

Kas võib olla botoxi vastu allergiat ja milles see väljendub? Olen allergiline tüüp, aga plaanin teha süste.
Väga harva võib süstekohas tekkida allergiline reaktsioon, mis väljendub kas turse või lööbena.

Olen 24-aastane ja silma ümber on näha juba esimesed kortsukesed. Kui need süstiga ära saaks, kas siis on võimalik neid ära hoida või nende tulekut edasi lükata?
Ilma Teid nägemata on raske nõu anda, arvestades Teie noorust soovitan alustada mesoteraapia ehk vitamiinisüstidega.

Kas te teete ka hüaluroonhappe süste?
Medemises tehakse hüaluroonhappe süste Restylane’i ja Juvedermiga.

Ma küsiks ka botoxi kohta. Tegemist on ju mürgiga, mida on nii lühikest aega kasutatud, et pikemat mõju on raske ennustada ilmselt. Aga kui turvaliseks botoxit ise hindate?
Botoxit on kosmeetilistel eesmärkidel, seega siis kortsuravis, kasutatud aastast 1989. Süstide arv on kasvanud miljarditeni aastas. Seega esimesed patsiendid on süste saanud ca 20 aastat. Üldine seisukoht on, et kui botoxit teha mõõdukas koguses, mitte rohkem kui 2 korda aastas, siis on see turvaline.

Küsimus oleks selle kohta, et kui palju on teada süstide kõrvaltoimete ja mürgisuse kohta? Kui ma regulaarselt hakkan näiteks kolmekümneaastasena ennast süstima ja teen seda 40 aastat, mis minu organismist nii saab?
See on tõsi, et ametlikult on botoxit süstitud peaaegu 20 aastat, seega ma ei oska vastata, kuidas täpselt toimib botoxi süstimine 40 aastat järjest, kuid see on pigem teoreetiline küsimus, kuna botoxit kasutatakse miimiliste kortsude ennetamiseks ning pikaajalise süstimise tagajärjel (10-20 aastat) lihaste liikumisvõime väheneb ja botoxi süste ei ole vaja teha. Ehk teiste sõnadega, 50-60-70 aastastele ei ole botoxist enam erilist abi sõltumata sellest, kas nad on varem botoxit teinud või mitte. Vahe on selles, et nendel, kes ei ole regulaarselt botoxit teinud, on välja kujunenud rohkem staatilisi kortse. Seega, botoxi kõrvaltoimete ja mürgisuse kohta on tehtud piisavalt uuringuid ja seda teavet jagab Teiega iga arst, kes teeb  botoxisüstide konsultatsiooni. Pikaajalise toime kohta ei ole piisavalt uuringuid tehtud (nt tegin botoxit 20 aastat järjest, kuidas mõjutab see minu organism kui olen 60-70) ilmselt uurimisaluste vähesuse tõttu.  Neid vastuseid saab kuulda alles järgmine põlvkond.

Nagu ma aru saan, on ilusüstid pigem siiski kortse ennetavad. Kui vanalt tuleks hakata kasutama ilusüste, et neist kasu oleks? Kui tihedalt?
Botoxil on tõesti miimiliste kortsude tekkimist ennetav toime. Võib hakata kasutama kolmekümnendates eluaastates umbes korra aastas. Kortsutäitesüste võib hakata kasutama siis, kui on tekkinud staatilisi kortse ja vagusid, mida täita ja mahendada.

Sooviks teada palju läheks maksma ilusüstid huultele, et neid täidlasemaks muuta. On nad jäädavad ja mis aja tagant tuleks neid uuesti teha? Aitäh!
Medemises maksab huulte täitmine koos tuimestusega 5490.- Toime püsib umbes pool aastat.

Palju läheks maksma süstimine 2 kulmu vahele? Kui kaua kestab protsetuur?
Medemises maksab botoxi süst nn “kurjuse kortsu” 2990 krooni. Protseduur kestab 10 minutit, kuid protseduurile eelneb konsultatsioon umbes 20 minutit.

Kas see protseduur on valulik? Palju läheks süstimine maksma?
Botoxi protseduur on kiire ja hästi talutav. Medemises maksab ‘kurjusekorts’ 2990.-, ‘kanavarbad’ 2990.-, otsmiku pikikortsud 3990.- ja kogu otsmik 4990.-

Kui palju süste on võimalik üldse teha näkku, kas on mingid kortsud, mida süstid ei aita täita või siluda? 
On kortse, mida annab hästi täita või siluda ja on teisi, mida nii hästi ei anna. See sõltub probleemsest piirkonnast, vanusest, nahaaluse koe paksusest, miimikast ja on väga individuaalne. Täpsema info saab Medemises arsti konsultatsioonil.

Palju teie salongis mehi süstimas käib, kas meestele tehakse kortsusüste ja kas see jääb loomulik?
Mehi käib kortsusüste tegemas küll ja tulemus on loomulik, st sõbrad saavad aru, et midagi on muutunud, kuid mis täpselt, seda on raske öelda.

Kas ilusüstiga saab täita ka nn lõualohukest?
Lõualohukest saab täita hüaluroonhappe süstidega.