3 viga, mida paljud naised tualetis käies teevad

3 viga, mida paljud naised tualetis käies teevad

Tualettruumi külastamise vajadus on loomulik ning näitab, et meie ainevahetus toimib normaalselt ja et organism suudab jääkaineid väljutada nii, nagu vaja. Ent ka siinkohal kehtivad mõned soovitused, mida võiks kindlasti meeles pidada, muidu võid sa oma intiimpiirkonnale kogemata liiga teha. Siin on kolm lihtsat ning olulist soovitust, mida tasub ja mida ei tasu tualettruumis teha:

Tualettruumi külastamise vajadus on loomulik ning näitab, et meie ainevahetus toimib normaalselt ja et organism suudab jääkaineid väljutada nii, nagu vaja. Ent ka siinkohal kehtivad mõned soovitused, mida võiks kindlasti meeles pidada, muidu võid sa oma intiimpiirkonnale kogemata liiga teha.

Siin on kolm lihtsat ning olulist soovitust, mida tasub ja mida ei tasu tualettruumis teha:

1. Potil liiga kaua istumine võib hemorroide põhjustada

Tualettruumi tuleb minna siis, kui sa tunned otsest vajadust. Pooleks tunniks poti peale istuma minna ning seal oma nutitelefonis surfata ei ole just parim mõte, sest kui sa liiga pikalt poti peal istud, võivad intiimpiirkonda tekkida ebameeldivad hemorroidid – valulised, paistes veenid, mis võivad ka veritseda. 

Kui sa tunned, et kõht ei käi korralikult läbi, lisa oma menüüsse kiudaineid ning tarbi mõnda aega rohkem puuvilju ning vähem raskesti seeditavaid toite. Kuivatatud ploomid, viigimarjad, datlid on hea valik. Seedermänniseemned, probiootiline jogurt, täisterkaerahelbepuder, õunad, banaanid samuti!

2. Liiga tugevalt WC-paberiga hõõrumine on halb

WC-paberit tuleb ühe korraga kasutada täpselt nii palju, kui vaja, mitte rohkem. Muidu võid nahka oma intiimpiirkonnas ärritada ning sügelust ja põletikku põhjustada. Paarist korrast pühkimisest piisab täiesti, ja kui sa tunned, et ei piisa, siis võibolla on sul ainevahetus korrast ära?!

Väljaheide ei tohiks olla liigselt määriv ega vedel, vastasel juhul on ainevahetusega tõesti midagi paigast ära ning seedesüsteem ei väljuta jääkaineid nii nagu vaja. Sellisel juhul tasub oma menüü üle vaadata ning esimese punkti juures soovitatud toite rohkem süüa.

3. WC- paberit tuleb õigesti kasutada

Kui sa WC-paberiga vales suunas pühid ehk siis tagant poolt ettepoole, satuvad bakterid anaalpiirkonnast tupe juurde, mille tulemusena võib tekkida põiepõletik! Oma intiimpiirkonda tuleb hoida puhtana.

Allikas: shape.com