5 selfie tegemise reeglit

5 selfie tegemise reeglit

Hetke kuumim netitrend on ilmselt selfie. Kuid mis loom see üldse on ja millega seda süüakse? Selfie on foto, mille oled ise teinud enda näost ning mida jagad internetis – Instagramis, Facebookis, Twitteris, Tumblris või kus iganes. 

Hetke kuumim netitrend on ilmselt selfie. Kuid mis loom see üldse on ja millega seda süüakse? Selfie on foto, mille oled ise teinud enda näost ning mida jagad internetis – Instagramis, Facebookis, Twitteris, Tumblris või kus iganes. 

Nüüd aga reeglite juurde:


1. Üle 21aastastele on selfie’d keelatud*

Võid juba ametlikult kasiinos käia ja kangemat alkoholi tarbida? Siis oled liiga vana selleks, et nuruda tähelepanu iseendast tehtud portreede kaudu. Jäta selfie’d teismelistele, kes kasutavad lühendeid OMG, LOL ja YOLO ühes lauses ilma guugeldamata ühegi nende tähendust. 

*Välja arvatud: ilublogijad, modellid, või muud inimesed, kes teenivad elatist oma välimusega. Samuti ka kõik 21-aastased või vanemad, kes selfie kaasabil kommunikeerivad midagi uut oma sõpradele. Uus soeng? Väga hea! Tee pilt ära! Kasvatasid omale eksamihabeme? Jaga, seda pilti kõigiga! Sama vana sina, ei midagi uut? Pane kaamera käest!

 

2. Kui otsustasid selfie üleslaadimisega kaasneva riski enda peale võtta, siis väldi järgmisi pildi pealkirju:

– „Igav on“

– „Mina niisama“

– „Varsti magama“

– „Tere hommikust!“

– „Trennnnnis!“

– „LOL“

– „Work hard, play hard“

Põhimõtteliselt võid enne pildi pealkirja lisamist mõelda, et mida Kim Kardashian pealkirjaks paneks. Ja siis tee täpselt vastupidi.

 

3. Ära liialda selfie’dega

Lahjenda oma selfie-galeriid näiteks uue kingapaari, beebiroosa sefiirikorvikese või vahepalaks ostetud õuna pildiga. Pea meeles, et 1 selfie kohta tuleks üles laadida vähemalt 8 mitte-selfie’t. Kui sa selle reegli vastu eksid, on su sõpradel õigus sind norida. 

 

4. Ära näe tobe välja 

Duck-face? Näpud püsti? See kõik on üleeilne päev! Samuti ära teeskle magamist! Ära tee endast pikali lamades pilte! Palun korista oma voodi enne ära, kui selle taustal pilti teed! Ja need punktid ei kuulu vastu vaidlemisele. Kui sa nende vastu eksid, on su sõpradel õigus sinu üle nalja visata. 

 

5. Tunnista ausalt üles, mis on sinu pildi eesmärk

Sa võid natuke oma ihu näidata. Kuid sel juhul pead sa ausalt üles tunnistama, miks sa seda teed. Näiteks „Hei, kutid, vaadake mu kõhulihaseid!“ on aktsepteeritavam pealkiri kui „LOL, mu vannitoa peegel on must“. Ole aus! Ausus on hea.

 

Nii, nüüd on need reeglid kirjas. Lööme ekraani vahendusel käed kokku ja luba, et sa kunagi ei riku neid reegleid. Nõus? Super!

 

Allikas: theweek.com